Jump to content
Dogomania

Beagle


Kuba_Filip

Recommended Posts

Chcę kupić psa rasy Beagle. Będzie to mój pierwszy pies w życiu. :D Mam tylko jeden problem. W prawdzie mam na oku jedną hodowlę. Mieszkam w Rzeszowie, a hodowla jest w Gorlicach (blisko Rzeszowa). Hodowca, od którego mam zamiar kupić szczeniaka jest leśnikiem, pies będzie kosztował 1500 zł (z rodowodem). Niestety nie widziałem tej hodowli, ale znajomi kupili w niej psa i podali mi adres.

Mam zamiar pojechać tam niedługo i zobaczyć tę hodowlę. Jednak jeżeli mi się nie spodoba, to będę musiał szukać innej. Czy moglibyście mi "powiedzieć" gdzie są inne hodowle Beagle w województwie: podkarpackim, małopolskim, lubelskim, świętokrzyskim, lub (ostatecznie) mazowieckim???? Mam już adres Xandriny i Catulusa.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mówiąc szczerze wszystko można znaleść w internecie. Trzeba tylko pochodzić i poszukać.

A najlepiej wybrać się na jakąś większą wystawę i pooglądać sobie które psy z jakiej hodowli Ci się podobają i wziąść namiary. Przy okazji możesz porozmawiać już z właścicielami tej rasy i oni też Ci doradzą

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...

Ja tam nie wiem jak to tam bylo z miniaturkami...

Ale prawda jest taka ze co beagle to inny pies calkiem....Na wystawie w Poznaniu podeszlam do Pana trzymajacego na kolanach sunie beagla... nie wygladala na wiecej niz 5, 6 (max) miesiecy... a pan mi mowi ze ONA MA 2 LATA PRAWIE!! szooook :o byla taka drobinka malenka.....

Kiedys tez Pani Bacinska bodaj ktora ma b. utytułowana hodowle w Warszawie.. mowila o odmianie beagli (pewnie pochodzacych z jakis konkretnych hodowli) o bardzo drobnej budowie ciala....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Unnamed

1.Na wystawach są tylko psy z rodowodami

2.Nie rozumiem jak pies przy Tobie straciłby rodowód.Ponieważ rodowód jest gwarancji rasowości psa.Jeśli chcesz mieć 100% pewność ,że z szczeniaka wyrośnie beagle kup prawdziwego beagla (czyt.rodowodowego)Jeśli nie masz dużo pieniędzy na szczeniaka kup psa z metryką ,ale nie obiecującego wystawowo

3.Wejdż na stronę http://www.rodowody.republika.pl/

Link to comment
Share on other sites

Eee pierwsze slysze :roll: Dokupic?? Bzdura!!!!!!!!!

Poczytaj sobie uwaznie stronke ktora podala nice_girl !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Buhaha :lol:

Acha nice_girl- watpie, ze w Rzeszowie bedzie duzo Beagli bo w dzien wczesniej jest klubowka w Gdansku, a watpie ze ludzie beda sie tlukli Przez cala Polske zeby pojechac na jej drugi koniec :wink: Kurcze cos zamotalam, ale mam nadzieje ze mnie zroumialas :lol:

Link to comment
Share on other sites

Acha nice_girl- watpie, ze w Rzeszowie bedzie duzo Beagli bo w dzien wczesniej jest klubowka w Gdansku, a watpie ze ludzie beda sie tlukli Przez cala Polske zeby pojechac na jej drugi koniec :wink: Kurcze cos zamotalam, ale mam nadzieje ze mnie zroumialas :lol:

O tym nie wiedziałam, ale może sie jeszcze wybrac na wystawę do Jarosławia, bo jest blisko :wink:

Link to comment
Share on other sites

Paolinka nie wierzysz ???? Masz cytat z e-maila którego dostałem od tego właściciela tej hodowli "Witam , każdego psiaka można na swoje życzenie , mimo że jest po Championach ,

kupić bez papierów za 1000,00PLN, wtedy metryka zostaje u nas . Jeśli zmienicie

państwo zdanie i zechcecie mieć pełnowartościowego

szczeniacza z dokumentami , to można je do roku dokupić za 500,00 PLN". I co powiesz na to ???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Późna odpowiedź o miniaturowych Beaglach

Ich historia wygląda następująco:

Elżbieta I (córka Edwarda VIII) hodowała miniaturową odmianę rasy. Były to tzw. Elisabeth Beagle lub Pocket Beagle. Psy te mierzyły około 22 cm w kłębie, ale zdarzały się także osobniki nie przekraczające 18 cm. W kronikach możemy natknąć się na wzmiankę, że w torbach przy siodle królowej mieściło się, bagatela, dziesięć do dwunastu jej piesków.

Hodowla minibeagli zakończyła się definitywnie na początku XX wieku. Przyczyną były duże trudności w rozmnażaniu miniatur.

O współczesnych miniaturach nie wiele mi wiadomo... Ale tych "historycznych" miniatur już nie ma - chyba, że ktoś ponownie zjął się miniaturyzacja rasy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

[quote name='Agasia']PATIszon beagle miiaturki byly hodowane w... jak sie nie mysle VII w. przez krola Elzbiete I :) Ale dosc szybko wyginely poniewaz byly problemy z rozmazaniem :D Ha - chodaca encyklopedia :D[/quote]
Tak było rzeczywiście, ale w USA stworzyli tę rasę na nowo. Nie jest jednak zarejestrowana w FCI, więc nie mozna ich pokazywać na wystawach w Europie ani też zarejestrować w zkwp.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...