Jump to content
Dogomania

rodzaje wystaw i klasy wystawowe dla ONkow


ayshe

Recommended Posts

myslalam ze krajowa wystawa onow to wystawa organizowana przez klub:crazyeye: .nie wiem tez dlaczego lekliwa suka dostaje bdb:crazyeye: .jak czuje sie niekomfortowo a nie jest lekliwa to moze po prostu nalezalo troche pracy wlozyc we wlasnego psa:cool3: .tak tylko luzno pisze....
:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Suka faktycznie zachowała się niepewnie,ale próbe strzału przeszła pozytywnie,była to suka wystawiana przez obca osobę,w której jak widac nie miała oparcia a poniewaz to młode zwierze(12-18mcy)to sędzia tak zadecydował,że3by jej nie zrazić do ringu i nie stresować..tu plus dla niego!
A klub organizuje wystawę..swoją Klubu a Klubowa jest też(na obu sa testy),na owczarkarskich nie ma testów..ale są strzały..bo na zwykłych Karajowych i Międzynarod ZKwP..nie wolno strzelac.

Link to comment
Share on other sites

dooobra...spookooojnie...nie rooozumiem:roll: :evil_lol: ...tj.ze klasa uzytkowa na wystawach specjalistycznych dla onkow nie ma testow?:crazyeye: .krajowej onkarskiej?dooobrze kapuje?a taka krajowa onkarska to ma range czego?landowki?
uwazam ze suka nie powinna dostac bdb ale ja goopia jestem.cokolwiek sie wydarzylo zachowanie psa w tej chwili sie ocenia-ryzyko wystawcy.a to ze pozwolil sedzia jej zejsc z ringu-to ok.

Link to comment
Share on other sites

Wystawa specjalistyczna ma rangę zwykłej krajówki. Różnica jest tylko taka (przynajmniej w mojej rasie), że zaprasza się na nią sędziego specjalistę, czyli opis i ocena jest od osoby znającej się na rasie, a nie od sędziego, który tylko ma uprawnienia do sędziowania danej rasy jako jednej z wielu.

Link to comment
Share on other sites

myslalam ze wystawy klubowe[specjalistyczne onow]to jest tak jak wystawy sv.rrany.to po diabla to sie nazywa onkarskie skoro hmm to jak zwykla wystawa.
BeataG-to sedzia to musi byc od onow na takiej.od jakichs innych pieskow to nie zaprosza.bo to byloby zboczenie juz wogole.
nie rozumiem funkcji klasy otwartej:crazyeye: i nie rozumiem w takim razie statusu krajowej ON skoro ...aaaa dooobra...co mnie to obchodzi?:evil_lol: czlek to jakis gooopi jest:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Co innego klubowa, co innego specjalistyczna. W cywilizowanych krajach są one zrównane rangą, ale z kolei w cywilizowanych krajach klubowa ma niższą wartość (do championatu np.) niż międzynarodowa. A u nas klubowa ma tę samą rangę co międzynarodowa, a specjalistyczna tę samą co krajowa.

Link to comment
Share on other sites

problem Beata w tym ze dla onow licza sie te onkarskie wystawy klubu ona nalezacego do sv.przynajmniej tak mi sie wydaje.no i zawsze wydawalo mi sie ze onom nie potrzebna i otwarta i championow:-o .nie iwme po co te klasy.co innego weterani-to taka klasa honorowa dla hodowcy.po prostu w onaach najbardziej licza ssie osiagniecia na onkarskich wystawach w uzytkach.jest to najbardziej prestizowa klasa.na wystawach sv nei ma otwartej ani ch i kto ma lepsze onki?:)
natomiast onek champion..buahahaha...z ipo1 [no bo musi miec w polsce na razie ;) nie zaczynam tematu poziomu ipo-hehe fajnie by bylo jakby musialy zdawac na zawodach np na czeskim pozorancie oceniane przez niemca:diabloti: :diabloti: :diabloti: ,zawodnika ipo]to dosc...malo prestizowe.co innego pojsc w uzytkach jak burza i na testach i miec ipo3:diabloti: .ale co tam....zaczynam dochodzic do wniosku ze to wszystko jest stracone.chociaz sie nie poddaje.to jednak smutno.

Link to comment
Share on other sites

Dla belgów (i podejrzewam, że dla każdej innej rasy) też klubowe i specjalistyczne liczą się najwyżej - ale nie dla związków kynologicznych w poszczególnych krajach. Tu akurat Polska jest dla mnie lepsza - w Polsce, żeby zrobić championat możesz mieć CWC na 1 klubowej i 2 krajówkach. W innych krajach choćbyś miała wszystkie CWC na klubówkach, to championatu nie zrobisz, bo musi być co najmniej 1 międzynarodowa.

Link to comment
Share on other sites

Beata-nie rozumiemy sie.
championat dla ona nie jest istotny tj po co mu?co innego czolowka czy dobry wystep w uzytkach na landowej albo bszs:cool3: .pisze oddoroslych psach bo ich dotyczy otw i ch.no i o hodowli ona na swiecie decyduje sv.fci nie ma tu nic do rzeczy.obie organizacje podpisaly kiedys umowe o uznawaniu sobie dokumentacji i tyle.wzorzec i wszystko co dotyczy rasy on wyznacza sv.mozna sie do tego stosowac a mozna to olewac z oplakanymi skutkami.sv bylo przed fci.:evil_lol: tak wiec klubowe dla ona[tj pisze o np.landowych ]sa wazne bez wzgledu na kraj.oraz na to czy dla danej org to wazne czy mniej wazne.po prostu.i cwc ani ch nie przebija czolowki VA danego kraju a juz nie mowie o VA na BSZS:evil_lol: .po prostu nikt tego nie bierze powaznie.no to co z tego ze ch czy intch jak na bszs zwial od pozoranta albo dostal marna lokate na koncu zestawienia:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']no i zawsze wydawalo mi sie ze onom nie potrzebna i otwarta i championow:-o .[/quote]

A tu się z Tobą nie zgodzę. To byłaby dyskryminacja w stosunku do innych ras. I karanie za to, że pies zrobił IPO. No bo załóżmy - jest sobie belg, który ma 22 miesiące, championat i IPO. Taki pies może być wystawiany w 4 klasach - pośredniej, otwartej, użytkowej i championów - według uznania właściciela, jeśli ma skończone 24 miesiące, to odpada pośrednia, zostają jeszcze 3 klasy. Dlaczego w onakch miałoby być inaczej? Albo inna sytuacja - pies już ma skończone 24 miesiące, ale jeszcze nie zrobił IPO. Według tego, co Ty proponujesz, nie można go wystawiać, dopóki tego IPO nie zrobi. Jak dla mnie paranoja. Bo zrobienie lub nie IPO w określonym terminie może być uwarunkowane różnymi przyczynami, niekoniecznie leżącymi po stronie psa. Dlaczego więc pozbawiać go możliwości wystawiania? Wystawić psa może prawie każdy, zdać z nim IPO już niekoniecznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']championat dla ona nie jest istotny tj po co mu?[/quote]

Championat nie jest istotny dla żadnego psa żadnej rasy. :cool3: Ale bywa istotny dla właścicieli. Dla Ciebie nie, to wiem, ale dla większości jednak tak. Tudzież dla nabywców szczeniaków, czyli tym samym dla hodowców. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']Beata-niezgadzac sie mozesz.nie ma czegos takiego jak otwarta i ch w sv.polska jest chyba jednym z unikalnych krajow gdzie to jest.a czy to fair czy nie fair-no coz,onki to onki.reszta ras ...to nie onki.my mamy sv.[/quote]

Pokaż mi kraj, w którym na wystawie międzynarodowej czy krajowej wszystkich ras są odrębne klasy dla onów. W każdym kraju, dla każdej rasy klasy są takie same, odrębność jest tylko na wystawach SV. W Polsce na wystawach klubowych tej odrębności nie ma i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie, patrze jak dyskutujecie i stwierdzilam, ze sie dolacze bo chyba cos o tym wiem. Wystawa owczarkarska jest po to organizowana aby w jednym miejscu spotkali sie ludzie tylko od on, zapraszani sa rozni sedziowie (dobrzy i zli, z PL i DE to zal od organizatorów). Dla owczarkarzy maja one wyzsza range bo przyjedza czesto grupa najlepszych psów z polski i okolicznych krajów. Wygrana na takiej wystawie w tym swiecie cos znaczy, chyba nawet w tej rasie znaczy wiecej niz championaty :lol: . Oczywiscie klubowa jest najwazniejsza.......tylko dziwnym trafame nagle polowa psow idzie do otwartej-hmmmm. Kazda rasa ma swoje prawa. Co do tego co mowisz ayshe co do klasy otwartej itd to sie zgadzam -dla mnie to klasy nierobów, ktore nawet na klubowce unikaja testów. Jezeli masz 24 mce a nie masz IPO to lez na kanapie a nie bierz sie do rodzenia/robienia dzieci. I tu przyznaje SV 100% racji. Ale ayshe widze, ze jestes zapatrzona chyba nad wyrost w Sv. my zyjemy w pl i jestesmy daleko za murzynami. Oni podnosza wymogi hodowlane np ED a my obnizamy-likwidacja IPO dla suk :multi: gtaluluje klubo komisji (Szczesniak/czerniakowski/milewski)

Ps.ayshe gdzie szkolisz w wawie?
Helcia:diabloti:
e

Link to comment
Share on other sites

Aysha..tak na spokojnie..
Testy dla Onków są tylko na wystawach klubowych..wszędzie..w Szwabowie też są tylko na BSZS..na Landówkach ich nie ma...fakt że nie ma tez kl.otwartej a w uzytkach pow.3,5 roku bez korungu tylko Sg..u nas jak niemcy sędziują.?.sedziują zwyklu po Polsku..czasem patrza na wyszkolenie i KKl ..ale nie do końca się tym sugeruja...bo w takim kraju dgzie nie trzeba szkolić..itd...przykre ale tak jest.

Link to comment
Share on other sites

BeataG
Sorry, ale zdobycie championatu w polsce, w rasach mniej popularnych to po prostu kwestia wyjezdzenia wystaw. Najleprzy przyklad Gnojek, sorry, ale tak naprawde on na ten championat nie zasluguje i najlepiej swiadcza o tym oceny i opisy z klubowki i specjalistycznej. A obydwa championaty (mlodziezowy i dorosly) zrobil na 4 wystawach! (gdyby odliczyc klubowke i specjalistyczna, na ktore w koncu nie musialam jechac: 3). I dla mnie TO jest wlasnie chora sytuacja!

Link to comment
Share on other sites

[B]SaJo[/B], ale ja mówię o wszystkich rasach, nie tylko mniej popularnych. I nie widzę powodu do innego traktowania jakiejkolwiek rasy, jeśli chodzi o zdobycie championatu czy możliwość wyboru klasy na wystawie.

[B]Hela[/B], no sorry, jeśli dla Ciebie wystawy są potrzebne tylko do hodowlanki. Nie widzę powodu, żeby pies "kanapowy" nie mógł być wystawiany. Tak samo, jak nie widzę powodu, żeby pies, który osiągnął wszystkie możliwe tytuły (wystawowe i/lub szkoleniowe) nie mógł być wystawiany/szkolony nadal. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Dla mnie wystawa, zwłaszcza klubowa (bo tam są największe stawki), jest okazją do spotkania się z właścicielami psów mojej ukochanej rasy i ich psami, których nie spotkałabym inaczej, bo np. mieszkają na drugim końcu Polski. To okazja do uzyskania opisu mojego psa i porównania go z innymi (staram się nie jeździć do byle jakich sędziów, w każdym razie na pewno nie pojadę do takowych dwukrotnie). A jeśli mój pies przy tym wygra, to jest to dodatkowa frajda i satysfakcja. Poza tym pokazywanie psa jest formą reklamy hodowli, a ja akurat poczuwam się do wdzięczności hodowcom mojego psa i chcę ich hodowlę promować, bo uważam, że warto.

Link to comment
Share on other sites

Wybacz ale sie nie zgodze. Moje psy akurat sa malo wystwiane bo ma to dla mnie male znaczenie. Wystawiam okolo 5-7 razy w roku na najwazniejszych wystawach, jezdze do niemiec a przede wszystkim szkole i robie badania HD, ED i DNA bo nie chce byc producentem a hodowca i milosnikiem.
Co do tych co wyslalam na kanape-to mam na mysli psy co nie maja dobrego charakteru. Mowilam to w kontekscie tego, ze nie robisz z psem IPO to kochaj go w domu nadal, ale na wystawy po 24 mce nie wpadaj. Ludzie zapominaja po co sa owczarki!!! Jakos w innych krajach dba sie o dobre imie rasy po przez podnoszenie kwalifikaji hodowlanych. Zmiany w regulaminie sprzyjaja producentom (do ktorych wilu sedziów tez nalezy). I tu jest bol, ze oni robia wszystko dla siebie nie myslac o ludziach ambitnych, chcacych sie rozwijac. Pozniej taki Pan....chwali sie ze on caly alfabet przerabia w ciagu roku-jak nie szkoli czyli nie poswieca czasu i kasy, kyje tylko swoimi psami itd. Zygac sie chce....:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Ja poniekąd dowiedziałam sie, ze jeden z lepszych psów wystawy w Swierklancu wybiera sie na landówke i powoli do BSZS sie przymierza, ciekawe jak mu pójdzie i gorąco po cichutku za niego trzymam kciuki, by nie zapeszyć :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nenemuscha']Aysha..tak na spokojnie..
Testy dla Onków są tylko na wystawach klubowych..wszędzie..w Szwabowie też są tylko na BSZS..na Landówkach ich nie ma...fakt że nie ma tez kl.otwartej a w uzytkach pow.3,5 roku bez korungu tylko Sg..u nas jak niemcy sędziują.?.sedziują zwyklu po Polsku..czasem patrza na wyszkolenie i KKl ..ale nie do końca się tym sugeruja...bo w takim kraju dgzie nie trzeba szkolić..itd...przykre ale tak jest.[/quote]ja jestem niebywale spokojna:evil_lol: .ja po prostu pytam sie czy taka specjalistyczna krajowa onow[klubowa krajowa?]ma status podobny do landowki.nie pisalam ze na landowkach sa testy pisalam ze najbardziej prestizowa jest klasa uzytkowa w onkach i pisalam ze najbardziej prestizowa jest uzytkowa na bszs i ze pies ktory ma ch. a zawali bszs tudziez testy na tejze wystawie to ten ch moze se [dla mnie]w ... wsadzic:evil_lol: .Hela:loveu: .ja tez odnosze wrazenie ze otwarta jest dla nierobow:diabloti: .no co ja na to poradze?pies do otwartej ma miec 24 miechy?no to po co mu otwarta toz od 18 miecha mozna robic juz ipo1:cool3: :diabloti: .co te psy tam robia?przeciez sa w rekach onkarzy tak?onkarze to milosnicy rasy uzytkowej rasy owczarek niemiecki.dlaczego te psy a w szczegolnosci suki nie maja ipo1?przeciez z onkiem sie pracuje tak?ja podkreslam ze ja tepa jestem.:cool3: :evil_lol: .a szwaby jak to szwaby...przyjada do polski ,posedziuja w warunkach polskich:diabloti: .co ich to obchodzi ze znieslismy ipo dla suk?:diabloti: .w koncu i tak pojedziemy do innych po psy nie?:evil_lol: .autonomia rzecz wazna.:diabloti: .
za sonara trzymam kciuki.
sorki za moja opinie dot.wystaw ale ja mam caly czas w glowie"owczarek niemiecki jest psem uzytkowym":evil_lol: :oops: :diabloti: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hela']Co do tych co wyslalam na kanape-to mam na mysli psy co nie maja dobrego charakteru. Mowilam to w kontekscie tego, ze nie robisz z psem IPO to kochaj go w domu nadal, ale na wystawy po 24 mce nie wpadaj. [/quote]

Nie każdy pies, który nie robi IPO, nie ma dobrego charakteru, podobnie jak nie każdy pies z IPO ma dobry charakter. To po pierwsze. Po drugie, IPO nie ma nic do wystaw. Poza tym, że mając IPO mogę wystawiać psa w klasie użytkowej. Mogę, ale nie muszę. Po trzecie, może nie chcę robić IPO, a chcę wystawiać? Wolno mi. Po czwarte wolno mi również wystawiać psa, którego nie zamierzam rozmnażać, podobnie jak wolno mi robić z takim psem IPO. A może kogoś to boli, że mój niewyszkolony pies jest ładny i dostanie lepszą lokatę niż psy z IPO 3? No sorry, ale guzik mnie to obchodzi, bo na wystawie ocenia się urodę, wyszkolenie na egzaminach i zawodach.

[B]Ani szkolenie ani wystawy nie są przeznaczone wyłącznie dla psów, które mają być rozmnażane.[/B] Jeśli Ty mówisz "won z wystaw" psom bez wyszkolenia, to ja powiem "won z egzaminów" psom brzydkim, bo skoro brzydkie, to i tak hodowlanki nie zrobią. I co? Fajnie? [B]Jak tak można, to przecież jest totalna dyskryminacja![/B]

Link to comment
Share on other sites

BeataG-chodzi o to ze ....aaaa....po prostu onek musi byc szkolony.to przesiewa material hodowlany.dlaczego eksteriery maja miec ulgi dot.charakteru?bo co na wystawach biegaja?nic dobrego dla rasy z tego nie wynika wiec po co tak robic?dla zelastwa na szyji psa i ozdobnych rzeczy do stawiania na polce?dla mnie pies to charakter a dopiero potem to jak wyglada.charakter,zdrowie i na koncu wyglad.ipo to sprawdzian dla ona co sie zowie.jak siema ona to przeciez pracuje sie z nim od malego.to jak ma 18 miechow to do ipo zdaje sie gotowy juz moze byc?a jak nie jest to sie z nim pracuje-taki jest sens istneinia tej rasy-praca.promowanie hodowla najlepszych psow.najpierw charakter.w niemczech jest wiadomo pare rzeczy do ktorych mozna sie przyczepic:diabloti: .nikt nie jest doskonaly.ale nigdy sie nie zgodze na to zeby onki nie pracowaly.zwlaszcza te do hodowli,uprzywilejowane niejako samym faktem mozliwosci przekazania swoich cech potomstwu.dlatego wlasnie klasa championow i zdobywanie tego typu laurow na wystawach jest dla mnie absolutnie drugorzedne.i jeszcze raz:nic na ot nie poradze.ie chce zeby onki kiedys nie lapaly pelnym chwytem rekawa,baly sie strzalu,nie mialy dynamiki i pasji pracy.obraz charakteru daje obraz rasy.schh zostalo napisane z mysla o onach.cos to znaczy.dlatego przejscie tego minimum sprawdzenia jakosci popedow-ipo1 jest dla mnie niezbednym warunkiem uzycia psa/suki do hodowli.niewazne ze sliczna i championka.wazne jak pracuje a nie czy wogole lapie rekaw,ma aport,dynamike w pracy,chodzi po sladzie dolem.to wszystko.
nie interesuja mnie priorytety innych ras.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataG']Nie każdy pies, który nie robi IPO, nie ma dobrego charakteru, podobnie jak nie każdy pies z IPO ma dobry charakter. To po pierwsze. Po drugie, IPO nie ma nic do wystaw. Poza tym, że mając IPO mogę wystawiać psa w klasie użytkowej. Mogę, ale nie muszę. Po trzecie, może nie chcę robić IPO, a chcę wystawiać? Wolno mi. Po czwarte wolno mi również wystawiać psa, którego nie zamierzam rozmnażać, podobnie jak wolno mi robić z takim psem IPO. A może kogoś to boli, że mój niewyszkolony pies jest ładny i dostanie lepszą lokatę niż psy z IPO 3? No sorry, ale guzik mnie to obchodzi, bo na wystawie ocenia się urodę, wyszkolenie na egzaminach i zawodach.

[B]Ani szkolenie ani wystawy nie są przeznaczone wyłącznie dla psów, które mają być rozmnażane.[/B] Jeśli Ty mówisz "won z wystaw" psom bez wyszkolenia, to ja powiem "won z egzaminów" psom brzydkim, bo skoro brzydkie, to i tak hodowlanki nie zrobią. I co? Fajnie? [B]Jak tak można, to przecież jest totalna dyskryminacja![/B][/quote]Beata-my piszemy o onkach a ty to przenosisz na belgi-to zupelnie inna bajka.jesli na belgi-to przenies to na...no nie wiem..uzytkowe maliny.dla onka wystawa i zdobywanie laurow nei jest niczym nobilitujacym jesli pies nie jest w stanie przejsc minimum poprzeczki jakim jest ipo1.uzytki sa brzydkie niektore mocno i nikt im hodowli nie zabrania jelsi maja dobry charakter i sazkolone.charakter przede wszystkim.wyglad zewnetrzny jest drugorzedny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...