Jump to content
Dogomania

Basenji w potrzebie


chicken

Recommended Posts

  • Replies 430
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...

W poniedziałek przyjedzie do nas sunia:multi: Trochę to trwało bo najpierw opiekun był chory potem my byliśmy wyjechani ale w końcu się udało ustalić konkretny termin:smile: Mam do Was prośbę. Pomożecie mi troszkę w spisaniu umowy? Mam ją już wstępnie napisaną ale pierwszy raz sporządzam taką umowę i napisałam ją z głowy więc mogłam o czymś zapomnieć. Taki rodzaj umowy to adopcja, zrzeczenie się psa? Najważniejsze postanowienia takiej umowy?

Link to comment
Share on other sites

Super,wreszcie się Wam udało :).
W takiej umowie,to na pewno wszystkie możliwe dane suni muszą być:nr rodowodu,nr czipa,imię i hodowla.Do tego wszystkie dane zrzekającego się:imię,nazwisko,adres,nr dowodu osobistego i na rzecz kogo się zrzeka.Nie wiem co jeszcze,może ktoś podpowie :).

Link to comment
Share on other sites

Tak chciałabym napisać, że sunia jest u nas i jest wszystko w porządku:-( ale niestety sunia pojechała z powrotem do domu. Pierwsze spotkanie przebiegło dobrze, gdy przyszli do domu i był jeszcze właściciel suni było neutralnie, nie interesowali się sobą za bardzo, gdy właściciel pojechał to poszłam na niedługi spacer i było dobrze, obwąchiwali się, grzebali razem w krzakach, gdy wróciliśmy i sunia zorientowała się, że niema jaj Pana zaczęła wprowadzać swoje rządy, niby normalne, że musi sprawdzić na ile jej wolno jednak ona kompletnie nie zwracała uwagi na sygnały jakie wydawał jej Aki nawet jak już my zaczęliśmy jej pokazywać czego niewolno. Była dość natarczywa i Aki nie wytrzymał i przygniótł ją klatką piersiową a ona zaczęła go gryźć po pysku i wczepiła się w szyję. Właściciel był jeszcze u znajomych więc przyjechał po nią, wydaje mi się, że to była lepsza decyzja niż ryzykowanie, że może przydarzyć się następna taka sytuacja i sunia może nie wyjść z tego cało. Wydaje mi się, że sunia przebywała głównie z baskami i miała niewielki kontakt z innymi psami od których mogłaby się nauczyć sygnałów przez nie wydawanych. Strasznie jest mi przykro, że tak wyszło:-(

Link to comment
Share on other sites

Mam strasznego moralniaka, całą noc nie mogłam spać:shake: Podejrzewam, że mogłoby to wyglądać inaczej gdyby niezepsuty (dla Akiego) dzień od rana. Tynkujemy dom i od rana przyjeżdżał towar, robotnicy kręcili się przy domu. Hałas. Aki był podminowany migającymi przed oknami obcymi ludźmi dodatkowo ja też zaczynałam się stresować bo Pan z Rudą mieli przyjechać o 10-11 a przyjechali około 13:30 nie dając nam znać, że będą później, ja już miałam czarne myśli. Oliwy do ognia dolała upalna pogoda. Ruda była w nowym miejscu, wszystko sprawdzała, uporczywie testowała Akiego jak daleko może się posunąć a Aki po prostu był zmęczony i puściły mu nerwy. Może jeszcze bym zaryzykowała, na noc oddzieliła psy a rano poszła na długi spacer ale nie mogłam bo Ruda była naprawdę prowokująca i sytuacja mogła się powtórzyć a prawowity właściciel jest w USA, Pan który przywiózł sunię niema żadnego pisemnego upoważnienia od właścicielki, umowa bez jej podpisu jest nieważna a właścicielka wraca za 3 miesiące (na chwilę) gdyby przez ten czas coś się stało mogłaby mnie pozwać. Gdyby wszystko było dobrze to bym poczekała z tą umową. Naprawdę się zaangażowaliśmy, sunia nie miała książeczki zdrowia od razu moja mama pojechała ją załatwiać aby legalnie mogła wejść na sopocką wystawę (w roli kibica dla naszego Antka), zamówiliśmy nowe posłanie x2, kupiliśmy gotowe żwacze surowe i mięska mielone żeby miała dobry start w BARF. Niestety:-( A sunia jest naprawdę super do ludzi gdy Aki pojechał do rodziny na wybieg (był zestresowany i też bałam się o niego a tam jak sobie pobiega to się odpręża) to Ruda przyszła do mnie, wzięłam ją na kolana i zasnęła brzuchem do góry. Jak odjeżdżali to powiedzieliśmy, że jeśli nadal właścicielka i on będą zdecydowani oddać sunie i nie znajdą nikogo innego to my nie mówimy pass. Opiekun suni będzie przyjeżdżał do Gdańska w swoich sprawach więc moglibyśmy organizować spotkania w spokojniejszych okolicznościach jeśli będą chcieli.

Link to comment
Share on other sites

Ona wychowywana była z (a właściwie przez) samcem baska. Ona dogada się z innymi baskami albo z psiakiem który będzie uległy. Mówiliśmy to opiekunowi. Sunia została nam opisana jako bardzo uległa w stosunku do innych psów i tak brałam to lekko z przymrużeniem oka ale zdecydowanie ona chce nosić portki, po prostu starły się dwa mocne charaktery, być może po tym zdarzaniu trochę spuści z tonu i Aki może też bo wczoraj zauważyłam, że jednak dziabnęła go w łapę. Zaproponowałam opiekunowi, że jeśli nadal będzie szukał domu to najlepiej gdzieś gdzie będzie mógł zorganizować kilka spotkań przed oddaniem suni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Czy można wbić się w sunią "w typie"? Tatoo niet, chipa niet.

Bielsko-Biała
Czika to piękna sunia w typie rasy basenji, jest jednak trochę mniejsza i drobniejsza.
Bardzo młoda bo zaledwie roczna sunia czeka na swój domek który ofiaruje jej ciepło i miłość do końca jej dni.
Jest nie zwykle wesoła, lubi spacery, kiedy widzi smycz skacze a jej ogonek nie przestaje merdać.

Warunkiem adopcji jest wizyta przed adopcyjna oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

Kontakt w sprawie adopcji:
tel.: 508-957-072 lub 512-319-331
[email][email protected][/email]
[URL]http://www.radiobielsko.pl/przygarnij-zwierzaka/pies-czika[/URL]

[IMG]https://sphotos-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/p480x480/1151023_588455251217850_1463751481_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewunian']Czy można wbić się w sunią "w typie"? Tatoo niet, chipa niet.

Bielsko-Biała
Czika to piękna sunia w typie rasy basenji, jest jednak trochę mniejsza i drobniejsza.
Bardzo młoda bo zaledwie roczna sunia czeka na swój domek który ofiaruje jej ciepło i miłość do końca jej dni.
Jest nie zwykle wesoła, lubi spacery, kiedy widzi smycz skacze a jej ogonek nie przestaje merdać.

Warunkiem adopcji jest wizyta przed adopcyjna oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

Kontakt w sprawie adopcji:
tel.: 508-957-072 lub 512-319-331
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[URL]http://www.radiobielsko.pl/przygarnij-zwierzaka/pies-czika[/URL]

[IMG]https://sphotos-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/p480x480/1151023_588455251217850_1463751481_n.jpg[/IMG][/QUOTE]

Czika ma dom :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jest wątek zaginionych basków?
[SIZE=3][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]"Wczoraj nad ranem we Wrocławiu (Jagodno) zaginął rudo-biały pies Basenji FARO, nr tatuażu A001 (w pachwinie). Schroniska i lecznice obdzwonione – brak śladu psa... Bardzo proszę o udostępnianie i pomoc w znalezieniu psa, który jest ukochanym przyjacielem![/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Kontakt: 662038616"
[/FONT][/COLOR][/SIZE][IMG]https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/q77/s720x720/1209063_610376722338044_1764929272_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...

ok. 5-6 mies. chlopak szuka domu, w obecnej chwili przebywa w Łodzi - kontakt podam na pw

[IMG]https://scontent-a-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t1.0-9/s280x280/10394818_715768248487599_4000215815050431019_n.jpg[/IMG]

[IMG]https://scontent-a-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t1.0-9/10487609_715768258487598_1307125840766607182_n.jpg[/IMG]

pies pochodzi z pseudo :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...