Jump to content
Dogomania

Basenji w potrzebie


chicken

Recommended Posts

Ja mysle /oczywiscie moge sie mylic/ ,ze pies jest z rodzaju ucieczkowiczów i nikt go nie szuka- na to wskazuje mi szczuply wyglad i ta pokancerowana gebusia -zapewne zwiewa i wdaje sie w bójki z psami...potem moze wraca po jakims czasie..
jesli Wam sie uda go złapac -napiszcie, moze znajdzie sie własciciel albo ktos kto go zaadoptuje
Asiu- a to basenji ?czy tylko podobny ?
ja sprawdze potem w moich umowach na jakiej ulicy dokładnie mieszka jeden z basków ode mnie, rudo biały, samiec, potrafił wyłazic po ogrodzeniu/wiem od własciciela/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 430
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Tutaj info ze strony Klubu Basenji w Czechach nt. rodziców.

[TABLE="width: 50%, align: center"]
[TR]
[TD="bgcolor: #af9253, colspan: 3"][FONT=Comic Sans MS] Ch [URL="http://basenji.junix.cz/fotoarchiv/fulbu.html"]Fulbu Ekibondo[/URL] (4 kids)[/FONT][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 10%, align: center"][FONT=Comic Sans MS][SIZE=-1]litter
nr. 1[/SIZE][/FONT][/TD]
[TD="align: center"][FONT=Comic Sans MS][SIZE=-1][URL="http://basenjikrumlos.webz.cz/vrhe.html"]E - litter[/URL]
18. 12. 2008

2 r/w males
2 r/w females

kennel: [URL="http://basenjikrumlos.webz.cz/"]Krumloš[/URL]
breeder: Ilona Kuzdasová[/SIZE][/FONT][/TD]
[TD][FONT=Comic Sans MS][SIZE=-1]mother: [B][URL="http://basenji.junix.cz/fotoarchiv/blueberry.html"]Blueberry Krumloš [/URL][/B]

Elian Krumloš
Elry Krumloš
Eilika Krumloš
Enya Krumloš [/SIZE][/FONT]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


[B]Hanacek[/B] - a możesz podac imię chłopaka + jakies fotki?

Pzdr.

Edited by Asiaczek
Link to comment
Share on other sites

Na FB znalazłam to ogłoszenie:
[h=5][URL="https://www.facebook.com/mila.juricova"]Mila Juricova[/URL] udostępniła [URL="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=459860494076043&set=a.104776532917776.7866.100001562890037&type=1"]zdjęcie[/URL] użytkownika [URL="https://www.facebook.com/ilona.pribylova.1"]Ilona Pribylová[/URL].[/h][URL="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=459860494076043&set=a.104776532917776.7866.100001562890037&type=1&ref=nf"][IMG]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/s480x480/61981_459860494076043_1220535194_n.jpg[/IMG][/URL]
Elry Krumloš ( Fox), hledá nový domov.
Je to hodně nutný, majitelka ho daruje jestli se rychle nenajde pro Foxíka nový domov tak skončí v útulku. Prosím pomozte.
Narodil se- 18.12.2008
Otec- Fulbu Ekibondo, matka- Bluebery Krumloš
Tel: 739446383, e-mail: [email][email protected][/email]

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hanacek'][COLOR=#0000cd][SIZE=5][B]Piesek juz w schronisku -bardzo prosze o pomocz !!!W tej zime nieprezyje ![/B][/SIZE][/COLOR][/QUOTE]

[COLOR=#0000cd][SIZE=4][B]Piesek juz nie je w schronisku -zabral go k sebie do domu jej maz - niezija spolu -rozwadziaja se !Ale tylko niez go niekto wezme nowy ![/B][/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosiaja']Znacz piesek jest w jakims domu w ktorym go nie chca ? I szuk nowego ?
bo sie zgobilam[/QUOTE]
Tak piesek jest u maza wlasnicielky-spolu niezija(rozwod)-i on tiez go niechce a jeszcze jest w domu kicia ,ktora tiez niemoge byc s pieskem- szukaja nowy domek !!!Przepraszam ale nieweim dobrze po polsku .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hanacek']Tak piesek jest u maza wlasnicielky-spolu niezija(rozwod)-i on tiez go niechce a jeszcze jest w domu kicia ,ktora tiez niemoge byc s pieskem- szukaja nowy domek !!!Przepraszam ale nieweim dobrze po polsku .[/QUOTE]
Hanacek - my tutaj w PL wszystko rozumiemy, co piszesz:)

[quote name='gosiaja']Ja niestety moge zaoferowac tylko dom tymczasowy.[/QUOTE]
[B]gosiaja[/B] - dzięki za ofertę:)

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sorry- ale ja uwazam, ze jest to watek dla BASENJI w potrzebie, a nie rozmaitych kundelków.Dla kundelków są odpowiednie działy.[B][COLOR=#a52a2a]
To jest dział dla BASENJI.
Basenji to rasa specyficzna - maja specyficzny charakter, inny rodzaj siersci, nie szczekaja.[/COLOR][/B]
To,ze jakis kundelek w minimalnym stopniu [U]z wygladu[/U] moooze przypomina nieco baska, to nie znaczy że jest psem w typie.
Nie nalezy wprowadzac ewentualnych zainteresowanych w bład- a wprowadzaniem w błąd, jest własnie wklejanie tutaj mieszańców nic nie mających wspólnego z nasza rasa.

Prosze mnie zle nie zrozumiec. Oczywiście kazde zwierzę zasługuje na wspaniały dom i kochających włascicieli.
Ale to jest wątek dla psów określonej rasy potrzebujących pomocy.
I taki powinien pozostac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tascha']Sorry- ale ja uwazam, ze jest to watek dla BASENJI w potrzebie, a nie rozmaitych kundelków.Dla kundelków są odpowiednie działy.[B][COLOR=#a52a2a]
To jest dział dla BASENJI.
Basenji to rasa specyficzna - maja specyficzny charakter, inny rodzaj siersci, nie szczekaja.[/COLOR][/B]
To,ze jakis kundelek w minimalnym stopniu [U]z wygladu[/U] moooze przypomina nieco baska, to nie znaczy że jest psem w typie.
Nie nalezy wprowadzac ewentualnych zainteresowanych w bład- a wprowadzaniem w błąd, jest własnie wklejanie tutaj mieszańców nic nie mających wspólnego z nasza rasa.

Prosze mnie zle nie zrozumiec. Oczywiście kazde zwierzę zasługuje na wspaniały dom i kochających włascicieli.
Ale to jest wątek dla psów określonej rasy potrzebujących pomocy.
I taki powinien pozostac.[/QUOTE]
tasha, może właśnie ktoś chciałby psiaka, który jest podobny do basenji? A jest zwykłym kundelkiem... czasmi takie "podpiecie" pod rasę daje psiakowi sznse na znalezienie domu. i łatwiej szukającemu, zwłaszcza, że basenji to unikatowa rasa i mało jest basków szukających domów. Po to jest właśnie ten wątek....

Link to comment
Share on other sites

Watek jest po to, aby ogłaszac tu baski w potrzebie.
Ewentualnie mixy basenji, wygladające jak basenji -o ile takowe istnieją , choć mam nadzieje,że nie.
Ze jest ich mało - to chyba tylko sie cieszyc, prawda ? ;)

Natomiast wklejanie tu ogloszeń o kundelkach które w zadnym procencie baskami nie ,są słuzy tylko zagmatwaniu watku.
Duzo jest kundelków sredniego wzrostu, ze stojacymi uszami i z białymi skarpetkami na łapach - i co z tego? to nie czyni ich psami w typie basenji. Basenji to stanowczo wiecej niz kolor i wielkośc.
Ludzie i tak sie mało znaja na rasach. Po co dodatkowo mieszac im w glowach?
Spójrz prosze co sie dzieje w innych rasach, gdzie ludzie wszelkie "w typie" zaczęli rejestrowac w obecnych "lagalnych-pseudo" i hodowac. Bo nikt im tego nie zabroni, a rasowośc psa okreslaja po zdjęciu (!) ludzie, którzy nie maja pojecia o wzorcach ras i kynologii. Masakra.
Dlatego tez podkreślam cały czas i podkreslac bede wyjatkowośc i inność basków.
I nie uważam za stosowne okreslanie slowem "w typie basenji" piesków, które nic z nimi wspólnego nie maja.
Ani umieszczanie ich tutaj.
;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tascha']Watek jest po to, aby ogłaszac tu baski w potrzebie.
Ewentualnie mixy basenji, wygladające jak basenji -o ile takowe istnieją , choć mam nadzieje,że nie.
Ze jest ich mało - to chyba tylko sie cieszyc, prawda ? ;)

Natomiast wklejanie tu ogloszeń o kundelkach które w zadnym procencie baskami nie ,są słuzy tylko zagmatwaniu watku.
Duzo jest kundelków sredniego wzrostu, ze stojacymi uszami i z białymi skarpetkami na łapach - i co z tego? to nie czyni ich psami w typie basenji. Basenji to stanowczo wiecej niz kolor i wielkośc.
Ludzie i tak sie mało znaja na rasach. Po co dodatkowo mieszac im w glowach?
Spójrz prosze co sie dzieje w innych rasach, gdzie ludzie wszelkie "w typie" zaczęli rejestrowac w obecnych "lagalnych-pseudo" i hodowac. Bo nikt im tego nie zabroni, a rasowośc psa okreslaja po zdjęciu (!) ludzie, którzy nie maja pojecia o wzorcach ras i kynologii. Masakra.
Dlatego tez podkreślam cały czas i podkreslac bede wyjatkowośc i inność basków.
I nie uważam za stosowne okreslanie slowem "w typie basenji" piesków, które nic z nimi wspólnego nie maja.
Ani umieszczanie ich tutaj.
;)[/QUOTE]
Tasma, jesli jesteś założycielka wątku to popros moda o skasowane postu....
Poza tym juz kilka kundelkowej jest tu wystawionych i co? Swiat sie nie skończył.... Ja sama mam psa, którego charakter jest "inny" i co? Z tego powodu mam odbierać szanse innym psiakom w potrzebie podobnym??? Wpisz w temacie "TYLKO Z RODOWODEM" a w pierwszym poście napisz, ze tylko psy z typowym charakterem. Ręce opadają..... Czy zamieszczenie jednego postu od czasu do czasu psiakiem podobnym do basenji aż tak bardzo zasmieci wątek?????
EOT

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tascha - a ja myslę, że - tak, jak na watkach psów w potrzebie konkretnej rasy - niech i u nas te "w typie" tez mają szanse... co to przeszkadza? Nie jest znowu az tak duzo ani basków w potrzebie ( i bardzo dobrze!), ani tych "w typie".
Ja bym proponowała, aby pozostawić watek takim, jaki jakim jest. Jak widać, juz jeden basek-nie basek znalazł dom, dzieki temu wątkowi, więc...?
Dajmy wszystkom szanse. Takie jest moje zdanie.

Dla informacji, na watkach np. jamniki w potrzebie czy goldeny w potrzebie itp. nikt nie ma wątpliwości, czy warto i czy akurat ten konkretny watek jest dla tego kundelka. Więc dlaczego my mamy tutaj protestowac...? Powtarzam: dajmy szansę baskom-niebaskom:)

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...