Jump to content
Dogomania

Akity i ich mixy w Potrzebie- Daj Dom Akicie (aktualizacja i 1% -1 strona wątku)


Kacedy

Recommended Posts

Tak, oczywiscie, jest specjalnie w celu opieki nad psami zatrudniony pan,
ktory jest bardzo oddane tej pracy. Teren to obiekty mojej firmy, jaden z nieuzywanych magazynow chce przeznaczyc na pomieszczenie dla psow,
taki Dom kochany pies :-)). Wokol same lasy i rzeczka 19 km od Poznania.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='naikari']

Ślicznia sunia [COLOR=lightblue][B]Kira[/B] [COLOR=black]![/COLOR][/COLOR]
Ma 3 latka i 3 miesiące.
[URL="http://www.sosnowiec.schronisko.net/adopcja10445-0.html"]Link do schroniska[/URL][/quote]
Jeśli chodzi o tą sunię:
[URL]http://www.sosnowiec.schronisko.net/adopcja10445-0.html[/URL]
to pytałam już o nią dawno (w lutym) pewną dogomaniaczkę (Daria-13) na PW. Podobno sunia ma już własny super domek. Skoro tak to nie wiem dlaczego ogłoszenie jeszcze wisi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kacedy']Jeśli chodzi o tą sunię:
[URL]http://www.sosnowiec.schronisko.net/adopcja10445-0.html[/URL]
to pytałam już o nią dawno (w lutym) pewną dogomaniaczkę (Daria-13) na PW. Podobno sunia ma już własny super domek. Skoro tak to nie wiem dlaczego ogłoszenie jeszcze wisi.[/quote]

Aa ;) to dobrze że już znalazła swoje miejsce na ziemi :grins:

Link to comment
Share on other sites

No i co z pręguską? Cos już moze ustaliliscie?

A jako ciekawostke pokaże Wam maila,
którego dostałam w niedzielę
od [FONT=Tahoma]AcId_AnGeL z allegro[/FONT] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] :

[B]Witam serdecznie!
Chciałaby poinformować Panią o tym, iz wprowadza Pani klientów w błąd pisząc, ze sprzedaje Akite... To zwykły mieszaniec... Przy Akitce piesek nawet nie stał, byłabym wdzieczna za poprawienie blędu[/B]

To wszystko, więc nawet nie wiem,
czy chodzi o Esto czy Masumiego.
I tak zostałam akitowym handlarzem:p

Link to comment
Share on other sites

Ło matko! Iwona- Ty handlaro!:evil_lol: [B]Klientów[/B] nie wolno wprowadzać w błąd!
Możesz za to w moim imieniu odesłać tą [B]klientkę[/B] do marketu. Może tam znajdzie [B]markowy towar.


[/B]Wątek Pręguski- Yoko masz tutaj:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=110048[/url]
Zapraszam serdecznie :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o tego nieszczęśnika [B]z Palucha (nr 2690/07)[/B]
[IMG]http://www.psy.warszawa.pl/podstrony/aktualnosci/images/2008-04-05/akita1.jpg[/IMG]

udało mi się dowiedzieć nieco więcej.
Pies ma ok. 6 lat. Stosunek do innych psów- niestety- nie toleruje samców. Do ludzi jest przyjacielsko nastawiony. Najgorsze jednak jest to, że ma zdiagnozowaną padaczkę :(. Jego stan na chwilę obecną jest ustabilizowany i pies dostaje leki.
Ponieważ, jak to określono jest "bardzo energiczny i ciągnie" oraz nie daje sobie zakładać kagańca -[B]na spacery w ogóle nie wychodzi[/B], bo do jego wyprowadzenia potrzebne są min. 2 osoby. Siedzi w domku nr. 22, gdzie ma bardzo mało przestrzeni (ok. 1,5 x 1,5 m).
[IMG]http://www.psy.warszawa.pl/podstrony/aktualnosci/images/2008-04-05/akita2.jpg[/IMG]
Jeśli znalazłby się ktoś chętny, aby wyjść z biedakiem chociaż na krótki spacerek to jest taka możliwość. Trzeba tylko skontaktować się z p. Elą (wolontariuszką na Paluchu), która zadeklarowała pomoc w spacerku. Służę telefonem p. Eli (na PW)

Link to comment
Share on other sites

Kurcze biedaczysko. Pewnie od pół roku na spacerze nie był a takie wytłumaczenie najprostsze, że silny i ciągnie itd. Chyba jest tam paru pracowników mających muskuły albo chociaż jakiś jeden rodzynek z wolontariatu. Czy też sama kobiety? Kurcze gdyby to było bliżej niż pół Polski sama bym się przekonała o tym czy nie da się z nim na spacer wyjść w pojedynkę...

Link to comment
Share on other sites

On nie był na spacerze od początku przyjęcia do schroniska, czyli od wsześnia ubiegłego roku.
Prawda jest też taka, że ludzi z wolontariatu jest mało, a psów 800. To dla nas ten akita jest "najważniejszy i jedyny". Dla nich to po prostu kolejny nieszczęśnik z setek innych tak samo potrzebujących spaceru i ludzkiego zainteresowania.

Link to comment
Share on other sites

a jak wygląda ten wolontariat na Paluchu? jakie trzeba spełnić warunki żeby zostać wolontariuszem? mamy do Palucha jakieś 7 km, ale do tej pory tam nie byłam, bo bałam się co tam zastanę. A ten misiek jest taki śliczny i biedny. czy mogłabym dostać tel. do p. Eli?
Nie mam za dużo wolnego czasu, ale chociaż ten jeden spcer w tygodniu...

Link to comment
Share on other sites

[B]Taishi [/B]popros Kacedy na PW o telefon do Pani Eli, która na pewno wszystko Ci wytłumaczy a może i umówi się, żebyście razem mogły biedaka wyprowadzić na spacer...
Ten jeden spacer w tygodniu to byłoby już super zważywszy na to ile czasu nie miał spacerów w ogóle. Czy w razie czego możemy liczyć na relację i fotorelację ze spaceru? Może dałoby się, żeby chociaż obejrzał psiaka przy okazji szkoleniowiec...

Link to comment
Share on other sites

jestem umówiona z Panią wolontariuszką, która jest w schronisku w soboty na tel jutro i jeśli tylko ogarnę swój zwierzyniec to zrobimy jutro pierwszą próbę spaceru, a przynajmiej będziemy się powoli poznawać i zobaczymy czy się polubimy. Wiem już, że piesek ma epilepsję, bardzo możliwe, że coś ze stawami i jest szansa, że jest wykastrowany.
Ale dalej nie ma imienia:shake:. Obiecałam, że wymyślę.

Link to comment
Share on other sites

A w "Ostatnim Samuraju" był Katsumoto super postać. Może [B]Katsu[/B]? ;-)

Taishi najlepiej sprawdź które się spodoba rudemu :-) na które będzie lepiej reagować. Może spodoba mu się mieć za patrona mężnego dowódcę samurajów :-) postać historyczną zdaje się... Imię ważna sprawa. [I][U]Może lepiej zwyciężąć niż tylko mieć nadzieję [/U];-) wiadomo co mówią o nadziei to zawsze niepewna sprawa ;-)[/I]

Link to comment
Share on other sites

Podoba mi się Haru,
ale Kibo tysz ładnie:)
[quote name='Taishi']a jak wygląda ten wolontariat na Paluchu? jakie trzeba spełnić warunki żeby zostać wolontariuszem? mamy do Palucha jakieś 7 km, ale do tej pory tam nie byłam, bo bałam się co tam zastanę. A ten misiek jest taki śliczny i biedny. czy mogłabym dostać tel. do p. Eli?
Nie mam za dużo wolnego czasu, ale chociaż ten jeden spcer w tygodniu...[/quote]
Z tego, co pamietam z opowiadań - dłuuuga procedura.

Najpierw byłam w GA, stąd nie wiedziałam,
że już masz "dogadaną" wolontariuszkę.
To masz pomoc jeszcze jednej:)

Link to comment
Share on other sites

Po długich poszukiwaniach i bezsennych nocach, udało nam się 24 kwietnia 2008r. odzyskać przy pomocy ludzi o wielkim sercu-jednego z naszych piesków. Campi - Mastif Pirenejski przebywał w miejscowości oddalonej o ok. 25 km od miejsca naszego zamieszkania. Porzucono go tam już w dniu zaginięcia, tj. 16 kweitnia 2008r..
Został [U]wyrzucony z samochodu[/U] na trasie Piaseczno - Magdalenka. Przybłąkał się do jednej z posesji, w której brama była non-stop otwarta. Właściciele dali ogłoszenie do internetu o znalezionym młodym bernardynie. Ja z kolei szukając moich psów natrafiłam na ogłoszenie o poszukiwanym 6 miesięcznym bernardynie w okolicach Piaseczna. Skojarzyłam te 2 ogloszenia i chciałam pomóc. Ale wkrótce okazało się, ze znaleziony młody bernardyn był moim wiekowym 8 letnim mastifem pirenejskim.
I tak dzięki ludziom dobrej woli udało nam sie odzyskać jednego z naszych piesków.

[B]NIESTETY[/B] los naszej szczeniaczki [B]Akity Amerykańskiej[/B] o imieniu Fizia pozostaje nie znany. Nikt jej nie widział i nie mamy żadnych wieści na jej temat.
Być może została z samochodzie, z którego został wyrzucony Campi.

Fizia to suczka, 3,5 miesieczny szczeniaczek rasy AKITA AMERYKAŃSKA.
Waga 23 kg, wzrost w kłębie 50 cm.

[IMG]http://www.zaginely.za.pl/images/fiziaglowa.jpeg[/IMG]

[B]Bardzo nam jej brakuje i martwimy się o nią !!![/B]

Fizia posiada microchip: 985120032425993

Więcej informacji oraz galeria zdjęć znajdują sie pod adresem:

[url]http://www.zaginely.za.pl/[/url]

Wciąż wierzę, że dzięki pomocy i zaangażowaniu ludzi o wielkim sercu uda nam sie ja jeszcze odnaleźć!!!

Dziekuję...
Blanka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...