Jump to content
Dogomania

Pies po obustronnej daroplastyce stawów biodrowych, proszę o pomoc!


Ania&Tania

Recommended Posts

Witam, mój bern przeszedł 5 dni temu obustronną daroplastykę stawów biodrowych we Wrocławiu u dra Niedzielskiego. Póki co jest dobrze, psa pomału zaczyna roznosić energia. Mam pytanie do osób, których psiaki miały ten sam zabieg. Jak to wygląda dalej? Oczywiście, Tania póki co leży tylko, wyjście tylko na szybkie siku i kupę. Przyznam, że moje wcześniejsze psy nigdy nie miały problemów ortopedycznych dlatego jestem zielona w temacie. Kiedy Wasze psy mogły w miarę zacząć funkcjonować (nie mówię o bieganiu i skakaniu, tylko o pozwoleniu na wolniutkie i spokojne chodzenie)? I jeszcze jeden problem. Tania jest ogólnie niejadkiem. Zawsze była. I teraz po operacji mam straszny problem. Karmy suchej ( RC Gigant Junior) w ogóle ruszyć nie chce wiec gotuję jej ryż z mięsem i warzywami, którego jedną pełna miskę od biedy dziennie zje. Oczywiście dostaje glukozaminę i inne suplementy. Tylko jak jeszcze mogę ją zachęcić do jedzenia? Wiem, że w okresie rekonwalescencji jest to bardzo ważne. Miał ktos podobny problem i może podzielić się doświadczeniem? Jak ten czas po zabiegu wyglądał u Was?
Pozdrawiamy
Zmartwiona Ania i Okrutnie Znudzona Leżeniem Tania

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam , my właśnie dowiedzielismy się od dr Niedzielkiego ,że naszego 10-miesięcznego goldena też czeka obustronna daroplastyka... Jak Twoja Tania przeszła zabieg i pierwsze dni ? Czy wogóle wstawała ? Nie wiem na co mam być przygotowana , dlatego będę wdzięczna za wszelkie informacje .

Link to comment
Share on other sites

Witaj :) My już jesteśmy po pierwszym zdjęciu kontrolnym, na którym wyszło że przeszczepy się pięknie ukostniły. I Tania z każdym dniem coraz ladniej chodzi i siada. A jeśli chodzi o daroplastykę to: Psa odebraliśmy po 5 godzinach z kliniki, stał na wszystkich czterech kończynach! Pierwszy tydzień to właściwie sama tylko leżała, wyjście tylko na siku i kupę, bez łażenia. U mnie nie ma schodów więc odpadł mi problem noszenia jej. Bardzo dzielnie znosiła ból, zresztą dostałyśmy całe mnóstwo środków p/bólowych. Kolejne dwa tygodnie to była walka z psem o to żeby tylko leżał, bo była coraz zdrowsza i coraz bardziej żywiołowa i ruchliwa. Zbudowaliśmy jej zasieki, czasem niestety była przypinana do łóżka smyczą żeby jej nie nosiło. Chodzi o to żeby psa upilnować żeby jak najwięcej leżała. Wstała już w dniu zabiegu wieczorem bo musiała wyjśc na kupę. Ostatni tydzień to my daliśmy za wygraną i pozwoliliśmy jej poruszać się po mieszkaniu w miarę spokojnie. Ogólnie nie ma się czego bać. Ja byłam taka zestresowana, że płakałam itp ale nie taki straszny diabeł jak go malują. Trzy razy dziennie na siku i kupę bez łażenia, po ddwóch tygodniach dostała pozwolenie na 10-min spacerki, oczywiście na smyczy. Teraz może już łazić po domu i na spacerek na smyczy na 30 minut. Ważne jest żeby nie bylo gwałtownych zrywów i skakania. Ale Tania po 1,5 tyg od zabiegu przeskoczyła nam zbudowane zasieki, ale na szczęście nic się nie stało. Przepraszam, że tak bez ładu i składu, ale jestem po wieczorze panieńskim i jeszcze nie ogarniam do końca. I jeśli masz jeszcze jakieś pytanka to pisz! :) Pozdrowionka dla Ciebie i Goldenka :)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrowienia . Nawet nie wiesz jak bardzo się denerwuję tym zabiegiem , bo mój psiak ma ADHD i nie wiem jak zniesie brak ruchu ... Będzie ciężko... Czekamy jeszcze na wycenę operacji , w ogóle nie mam pojęcia jakiego rzędu to są pieniądze , więc jeśli możesz , to bardzo Cię proszę o info jakie koszty Wy ponieśliście . Jeśli nie chcesz pisać na forum , to moje gg - 5469389. Dziękuję i pozdrawiam :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...