Jump to content
Dogomania

Jakie macie spanielki??:*


Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Magda:)']I powiem prościej: cena świadczy o jakości!! Więc by mieć psa rasowego trzeba trochę na niego jednak zapracować...[/quote]Tu sie z Toba nie do konca zgodze. Czasem mozna spotkac rasowe szczenieta po nizszej cenie - z roznych powodow. Nic im to oczywiscie nie ujmuje, ze sa sprzedawane taniej - sa zdrowe i RASOWE.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwu$']Macie racje ale napisalam prawde o tych uszach i blonie[/quote]
Skoro napisałaś prawde o uszach to w takim razie dlaczego seter nie może być spanielem ?? Przecież też ma długie uszy...

[quote name='sylwu$']A jak twoim sasiadom urusl seter to ja nie wiem.:D[/quote]
A ja wiem, przy zakupie kierowali się takimi cudownymi wyznacznikami co Ty i wyobraź sobie, że to w ogóle nie jest śmieszne

[quote name='sylwu$'][SIZE=2]ej jak cie bawia moje wypowiedzi to nie wchodz na moj watek!!!!!![/SIZE][/quote]
Przypominam, że forum jest dla wszystkich, każdy może wejść na ten watek i wyrazić własne zdanie

Link to comment
Share on other sites

Zrozum to ze ja nie lubie jak ktos mniw obraza chyba nikt nie lubi.:(
A jak chodzi o spaniele to ja ta rase uwielbiam.
Ja mam dosc tych klutni zacznijy sie normalnie do siebie odnosic bo podobno to forum jest dla wszystkich.Kazdy ma jakis pretensje do mojej osoby mam tego dosyc ;[

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwu$']Kazdy ma jakis pretensje do mojej osoby mam tego dosyc ;[[/quote]
Wystarczy,że zaczniesz pisać z sensem :cool3:
Nie dziw się,że się denerwujemy - skoro widać,że niewiele wiesz,a zachowujesz się jak osoba,która pozjadała wszystkie rozumy ;) - a sensowne odpowiedzi innych traktujesz jak atak...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrufk4']Tu sie z Toba nie do konca zgodze. Czasem mozna spotkac rasowe szczenieta po nizszej cenie - z roznych powodow. Nic im to oczywiscie nie ujmuje, ze sa sprzedawane taniej - sa zdrowe i RASOWE.[/quote]

Faktycznie, często psiaki rodowodowe, ale z jakimiś drobnymi wadami- braki zębów, ogonek nie taki itp, są zwykle tańsze od tych wybitnie wystawowych.


Niektórzy myślą, że jak pies ma rodowód, to już jest na pewno uwolniony od wszystkich wad wrodzonych, typu dysplazja, choroby oczu itd. Nie jest to prawda!! Polega to na tym, że właściciele reproduktorów i suczek hodowlanych zwykle badają swoje zwierzęta i dopuszczają do rozrodu tylko te zdrowe. Ale i to niestety nie daje 100 % pewności, że nasz pies będzie na pewno zdrowy, ale to już tak na marginesie.

Link to comment
Share on other sites

[quote]braki zębów[/quote]mialas chyba na mysli wade zgryzu...
[quote]Niektórzy myślą, że jak pies ma rodowód, to już jest na pewno uwolniony od wszystkich wad wrodzonych, typu dysplazja, choroby oczu itd. Nie jest to prawda!! Polega to na tym, że właściciele reproduktorów i suczek hodowlanych zwykle badają swoje zwierzęta i dopuszczają do rozrodu tylko te zdrowe. Ale i to niestety nie daje 100 % pewności, że nasz pies będzie na pewno zdrowy, ale to już tak na marginesie.[/quote]W przypadku psow rasowych ryzyko zachorowania na choroby genetyczne jest zaciesnione do minimum, gdyz chore osobniki nie sa dopuszczane do hodowli. Mowie oczywiscie o rozsadnych i prawdziwych hodowcach, bo nawet w swiatku ZK i prawdziwych hodowli znajdziemy jakies czarne owce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwu$']Zrozum to ze ja nie lubie jak ktos mniw obraza chyba nikt nie lubi.:(
A jak chodzi o spaniele to ja ta rase uwielbiam.
Ja mam dosc tych klutni zacznijy sie normalnie do siebie odnosic bo podobno to forum jest dla wszystkich.Kazdy ma jakis pretensje do mojej osoby mam tego dosyc ;[[/quote]
Nikt tutaj nikogo nie obraża. Wypisujesz po prostu głupoty i przez przypadek możesz wprowadzić kogoś w błąd

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='sylwu$']A tak ma taki vigor spanielkowaty jest tak szalona ze nie wiem.Spaniela mozna poznac po uszach musi miec uszy do nosa(nie liczac siersci na koncu uszu) i musi miec blone pomiedzy "palcami".Moja mika ma tak hak opisalam .:P:)[/quote]
To ja też mam spaniela :multi:. tricolora :cool3:

Wigor ma taki, że szok :smhair2:,

uszy do nosa: [URL]http://img341.imageshack.us/img341/584/img040uy0.jpg[/URL]

i błonę między palcami: [URL]http://img65.imageshack.us/img65/2581/img042zf6.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']ale rasowa!!! nie znacie się po prostu:diabloti:[/quote]Oczywiście, że rasowa. Nie wiem jak tam z wigorem, ale po uszach(siegających nosa) i błonie między palcami od razu widać, że to spaniel z krwi i kości :loveu::loveu::loveu:
śliczny spanielek :loveu:

:diabloti: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...