Jump to content
Dogomania

Jak karmić goldena ? (szczeniaka i dorosłego)


wilczyca92

Recommended Posts

Witam :)
Mam pytanie czym karmicie swoje goldeny ? Kupujecie gotową karmę (jeżeli tak, to jaką polecacie), czy sami dla nich gotujecie ? Czytałam, że ponieważ pies jest potomkiem wilka, powinien być żywiony surowym mięsem, bo jest to zgodne z jego naturą. Innym razem natknęłam się na artykuł, gdzie napisane było, że nie powinno decydować się na żywienie psa tylko gotową karmą lub tylko mięsem, ale należy raz podawać to, raz to. Są także zwolennicy tylko gotowej karmy. Jak to jest z waszymi goldkami ? Dodam, że najbardziej przekonuje mnie metoda karmienia psa raz gotową karmą, a raz mięsem, ponieważ będzie przyzwyczajony i do tego i do tego, a jego jadłospis będzie bardziej urozmaicony.
Z góry dzięki za odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

Magia dostaje gotową karmę, [B][COLOR=Red]NUTRA NUGGETS[/COLOR][/B][COLOR=Red][COLOR=Black], już dla dorosłych piesiów...
Tzn., nie już, tylko ją przyzwyczjamy dopiero...
Weterynarz nam nic o niej nie mówił, ale polecał [B][COLOR=Red]PURINĘ[/COLOR][/B].
Nie wiem dokładnie którą, po prostu firmy PURINA.
No i właściwie tyle.
EDIT:
Są różne PURINY, to po pierwsze. Po drugie, należy samemu wybrać jaką ma jeść Twój pies. Magia jadła NUTRĘ NUGGETS PUPPY LARGE BREED, a teraz je NUTRĘ NUGGETS LARGE BREED ADULTS DOG.

[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

purina taka w kit chociaż nie nalezy do superdobrych karm:cool3:
dobrym sposobem jest mieszane żywienie ale należy powoli wprowadzać w dietę nowe dania,by uniknąć "szoku" i relacji żółądkowych;)pies musi mieć trochę czasu na przestawienie trawienia na inny tryb.
na dobrą sprawę możesz karmić puriną dog chow na zmianę z gotowanym(RYŻ+warzywka+różne mięska)dobrze by było gdyby pies dostawał różne rodzaj mięsa,np raz kuraka,raz wołowinę,raz wieprzka a raz indyka.to pozwoli uniknąć niedoborów i tym sposobem przekonasz się co pies przyswaja najlepiej a co mu szkodzi.surowe mięso też nie zaszkodzi.
generalnie wrogiem zbilansowanej siety jest monotonna dieta.
podając psu wiele przeróżnych dań na zmianę,mamy pewność,że zaspokoimy psie potrzeby jeśli chodzi o składniki pokarmowe.przy tym należu również pamietać o umiarze:cool3:bo nadmiar pewnych składników również szkodzi.
pozdrawiam serdecznie:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Mój pies 'na codzień' je Nutro Choice, a z racji tego, że to chudielec to jak tylko opróżni mieske to ma dosypywane znowu - je tak jakby do woli (co nie zmia faktu, że i tak nie przekracza to tego, ile zjeśc powinien - taki niejadek). Do tego zjada ok 0,5 kg wołowiny/kurczaka/indyka na dzień, psie ciesteczka, nagródki szkoleniowie...

A tak mniej oficjalnie to zjada też mół mojego śniadania i pół mojego obiadu :-)

Link to comment
Share on other sites

Medor je głównie ryż gotowany z jarzynami (prócz cebuli, bo potem robi się w domu przykra atmosfera :cool3: ) i tzw. ochłapami. Kupujemu przełyki, ścięgna, ścinki, kawałki skóry. Raz na jakis czas dostaje kość z kulką i surowe ochłopy. Dwa razy w tygodniu twaróg i do tego całe jajko (łacznie ze skorupką). Czytałam na forum, że z jajkami to jest róznie, ale Medor nie uczula się, więc daję. Raz na jakiś czas zamiast ryżu dostaje suchą karmę, tylko dlatego żeby mozna mu było bez narażenia żołądka dać suche, gdy jesteśmy poza domem i nie ma możliwości gotowania. Dostaje tez resztki z obiadu, pod warunkiem, że nie są to ziemniaki i niedozwolone kości.Chetnie też przegryza sobie surową marchewkę, czasami jakieś niedojedzone jabłko, ale z tymi jabłkami to jest róznie. Natomiast Medor nigdy, no prawie nigdy nie ominie czegokolwiek do jedzenia, co przytrafi mu się na dworze:mad: :angryy: I nie mam oczywiście na myśli nagródek za dobrze wykonane ćwiczenie.
Aha, Medor je dwa razy dziennie i do wieczornej porcji dodaję mu suplement (witaminy i mikroelementy) z odrobiną oleju roślinnego.

Własnie przyszło mi na myśl, że chyba muszę przeanalizować jedzenie moich dzieci...

Link to comment
Share on other sites

[quote]ponieważ pies jest potomkiem wilka, powinien być żywiony surowym mięsem, bo jest to zgodne z jego naturą.[/quote]
surowa dieta nazywa sie BARF i mozesz poczytac o niej w dziale zywienie na forum :)

[quote]Weterynarz nam nic o niej nie mówił, ale polecał [B][COLOR=red]PURINĘ[/COLOR][/B].
Nie wiem dokładnie którą, po prostu firmy PURINA.
[/quote]
Purina produkuje kilka karm..najlepsza z nich to Pro-plan wysokiej jakosci,a Dog-Chow ma slaba jakosc.Wetowi pewnie chodzilo o Pro-plan wlasnie

trzeba pamietac ze jesli karmi sie tylko sucha karma nie trzeba juz dawac zadnych witamin.wrecz to jest zabronione!

jesli tylko gotujemy nalezy dodac witaminy i poprosic o konsultacje weta.

Ja karmie Yoghiego karma Nutro Choice Large Breed (dla ras duzych) a raz na jakis czas ugotuje mu jeden posilek ryzu,warzyw i mieska. (ale to raczej dlatego ze bardzo lubi)

Link to comment
Share on other sites

generalnie należy przede wszystkim wystrzegać się sklepówek:cool3:
przyznam,że na początku byłam zielona i karmiłam mojegopsa Friskiesem:o:o:o:o
na szczęście wyedukowałam się jak należy i zerwaliśmy z tym syfem:diabloti:
jestem fanką Gilpy i Acany:Da w tej chwili dozyć często podaję psu nutrenę ze specjalnym składem z dbałością o stawy bo zawsze bałam się o psiowe stawy...Fado miał niesamowite problemy z łapami,gdy do mnie trafił,bo wcześniej był niedożywiany:(to samo a nawet w gorszym stopniu miało jego rodzeństwo,jak się pózniej okazało:shake:przeraziłam się,bo towyglądało jak dysplazja ale na szczęście podkarmiłam grubaska,przeanalizowałam dietkę i teraz prócz notorycznych urazów spowodowanych nieunormowaną ciapowatością nie mamy żadnych probkemów z łapkami;):loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blow']purina taka w kit chociaż nie nalezy do superdobrych karm:cool3:
dobrym sposobem jest mieszane żywienie ale należy powoli wprowadzać w dietę nowe dania,by uniknąć "szoku" i relacji żółądkowych;)pies musi mieć trochę czasu na przestawienie trawienia na inny tryb.
[/quote]
Są rózne szkoły i różne psy. Niektórzy uważają, ze mieszanie nie jest dobre, inni wręcz odwortnie. Radziłabym więc 'sugerować sie' psem. ;)


[quote name='Blow']aszkodzi.
generalnie wrogiem zbilansowanej siety jest monotonna dieta.
podając psu wiele przeróżnych dań na zmianę,mamy pewność,że zaspokoimy psie potrzeby jeśli chodzi o składniki pokarmowe.przy tym należu również pamietać o umiarze:cool3:bo nadmiar pewnych składników również szkodzi.
pozdrawiam serdecznie:cool3:[/quote]
Też niekoniecznie. Ja mojemu psu nie mogę podawac róznych dań, bo biegunka gotowa. Kiedyś był żywiony na zmianę karmą i gotowanym. Tyle, ze wtedy zdarzały się bardzo, bardzo często te nieszczęsne biegunki.
Psu wcale jedzenia nie trzeba urozmaicać. Można, ale nie trzeba.

Teraz Lukas je Nutre Nuggets Maitance(3/4 zalecanej dawki) Zazwyczaj mu już nie gotujemy. Oprócz tego jest niestety dokarmiany, na szczęscie nie wszystkim. Często też daje mu jogrt naturalny, twarozek, wszelkiego rodzaju owoce i warzywa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzina_rr']że nie są to ziemniaki i niedozwolone kościmoich dzieci...[/quote]

A dlaczego nie zmiemniaki? (oczywiście, nie mówimy o dużycyh ilościach). Mój potwór uparcie pomaga mi się ich pozbywać (ja niecierpie ziemniaków, a moi rodzice z zaciętością godną kilkulatka regularnie próbują je we mnie wpychać :-)) i nic mu nigdy po tym nie jest.

Link to comment
Share on other sites

\Cytat:


Napisał [B]rodzina_rr[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=6288585#post6288585"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]że nie są to ziemniaki i niedozwolone kościmoich dzieci...[/I]


Kości moich dzieci naprawdę są niedozwolone :mad:


[quote name='Gazuś']A dlaczego nie zmiemniaki? .[/quote]
Z ziemniakimi jestem ostrożna od czasu, gdy kundlica moich rodzców (dawno temu, gdy nie tylko nie było suchej karmy, ale nawet mięsa na kartki, które dla odminy były) miała kłopoty jelitowo-żołądkowe. Weterynarz strasznie na nas nakrzyczał, że karmimy psa ziemniakami, że psy ich nie trawią i nie przyswajają. Tak mi zostało.
Przyznam, że nie sprawdzałam, czy Medor je trawi.

Link to comment
Share on other sites

Winogron nie można dawac, bo zawierają jaką trująca substancje podobnie, jak rodzynki. Oczywiscie mowie tutaj o większych ilościach, bo jak pies zje 2 winogrona dziennie, to nic mu nie będzie. ;)

Mój kundel tez czasami dostaje ziemniaki, ale w bardzo małych ilościach, jak coś z obiadu zostanie(a rzadko zostaje, szczególnie jak są młode) Nic mu nie jest. :razz:

Link to comment
Share on other sites

z ziemniakami to zdania sa podzielone.Czytalam ze daje sie je rozgniecione bo pies przyswaja tylko jakies 10% i uzywa sie je wlasnie zeby odchudzic psa.

cytat:
Aby pies mógł strawić skrobię ziemniaczaną nalezy ziemniaki rozgotować i pomiąć (puree). Skrobia ziemniaczana (podobnie jak ryż) ma działanie osłaniające na jelita, stąd dieta ziemniaczana może być stosowana w przypadku schorzeń przewodu pokarmowego (np. biegunki). Całych ziemniaków nie wolno podawać (pies często połyka je w całości i to bywa przyczyną poważnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych)

Acana np rpbo karme rybna z ziemniakami

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mojej Milce daje Purine Puppy kurczak z ryżem.Wet powiedział że najlepszy jest Royal i Eukanuba ale jak dałam małej Royala to miała rozwolnienie no i teraz dostaje Purine i widać że jej bardzo smakuje.Co do gotowanego to raz dostała zupkę warzywną i jej zasmakowała.Puszek typu pedigree i inne nie dajemy bo wet powiedział że lepiej samemu gotować niż dawać takie świństwa, jak to powiedział "proszę pomyśleć jak takie puzki mają 3-letnią date ważności to ile musi być w tym konserwantów" no i w sumie ma racje

Link to comment
Share on other sites

Jak był mały-jadł Hillsa dla maluchów.

Teraz jest na Eukanubie Adult Large Breed-ewentualnie Lamb&Rice.

Po wielu testach Eukanuba okazała sie najlepsza karmą dla Kenzika-zero gazów, piekna-błyszcząca sierść, piękne qpki:cool3:

Czasem daje mu pierś z kurczaczka, oliwkę ale robię to bardzo żadko bo potem wybrzydza i nie chce jeść suchego.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
  • 6 years later...
Dnia 5.07.2007 o 00:28, Blow napisał:

...generalnie wrogiem zbilansowanej siety jest monotonna dieta...

Ale jak urozmaicać Goldenowi z b. dużą alergią (kurczaki, zboża, ryż), gdy każda zmiana to dodatkowa  biegunka? Pomimo karmienia karmą typowo weterynaryjną TROVET, dobrze było przez 2 miesiące i znowu problemy. Jak czytam jak pięknie to urozmaicacie, to Wam zazdroszczę, bo po domowym jedzeniu nawet bez kurczaka była zaawansowana alergia.

Ogon wołowy, uch wołowe -biegunka
Dodatek warzyw -biegunka

Jakie karmy, zmiany i jak często polecicie dla typowego alergika?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...