Jump to content
Dogomania

Baza zdrowotna polskich grzywaczy


Dudek

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Badania[31.07.2007]Badanie genetyczne w kierunku prcd-PRA (LABOKLIN GmbH)prcd-PRA-clear: * NABAB Germanika * PERSPEKTYWA Germanika * Sasquehanna GERMANIKA * PASSA Germanika * MAMONA Germanika * EMOCJA Next Germanika(FCI) * SASQUEHANNA ORLA Germanika * NAPOLEON Germanika * WIRAŻ Germanika * IDEALISTA Germanika * EKSPRESJA Next Germanika(FCI) * VALAQUENTA Germanika ;

Link to comment
Share on other sites

Gratuluję włścicielom i ich psom pozytywnych wyników.Super wiadomość.

Jako prawdziwa sensatka nie byłabym sobą gdybym nie spytała: jakie są wyniki reszty psów z przydomkiem Germanika?
I czy Wenecja miała również robione testy w Laboklinie a jeżeli tak to dlaczego nie ma podanych wyników drugiej suki z tej hodowli, która miała jakby nie było 3 mioty...

Cieszę się że osoby które do tej pory naśmiewały się z osób robiących badania również badają swoje psy a jeszcze bardziej cieszy mnie że wyniki są dobre.

Link to comment
Share on other sites

dodaje te badania serca ze stronki [url=http://www.germanika.com/germanika/index.htm]GERMANIKA[/url]

Badania
[07.08.2007]

Wynik badania przeglądowego w kierunku wad wrodzonych serca/Cardiology Screening Examination Findings
ocena/diagnosis: prawidłowe/normal:
VALAQUENTA Germanika
IDEALISTA Germanika
NABAB Germanika
PERSPEKTYWA Germanika
WIRAŻ Germanika
SASQUEHANNA ORLA Germanika

a co do tego gdzie miała badania Wenezja,na stronie Ani jest napisane
"W ubiegłym tygodniu uzyskaliśmy wynik badania Wenetzji Sub-O-Divo -
Wenetzja jest genetycznie wolna od formy prcd- PRA.
Badanie zostało wykonane przez laboratorium Laboklin z wynikiem genotyp
N/N ..."
to tyle,o inne sprawy trzeba już pytać u źródła:lol:

Link to comment
Share on other sites

Szukam wiadomości na temat zwichnięcia rzepki kolanowej. Dużo się na Waszym wątku dowiedziałam! Jeszcze mam jedno pytanie: czy jest to badanie palpacyjne czy badanie genetyczne? Jeśli to pierwsze to teoretycznie każdy wet to może przeprowadzić czy nie? Są na to jakieś certyfikaty?
Muszę przyznać że na ostatnich zawodach agility w Legnicy podziwiałam świetnie wyszkolone i przemiłe grzywacze! Po prostu wdzięk, gracja i szybkość!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

to może ja odpowiem - trochę późno;)

nie spotkałam sie z info o badaniach genetycznych na zwichniecie rzepki - to się bada palpacyjnie - i faktycznie 'zwykły' vet może to zrobić ale jest to tylko do naszej wiadomości
na zachodzie wystawiają specjalne certyfikaty
Jeśli dobrze zrozumiałam mojego Veta niektórzy robią RTG (aby ocenić budowę i czy są predyspozycje do zwichnięcia czy nie)

poprawcie mnie jeśli się mylę

Link to comment
Share on other sites

Istnieje możliwość wykonania certyfikatów za granicą dla polskich psów, ale taki certyfikat to tak naprawdę opiera sie na diagnozie polskiego lekarza. czyli jest równy z [B][COLOR=Black]zaświadczeniem od naszego veta. [/COLOR][/B][COLOR=Black]Gdyby jednak taki certyfikat był wymagany przez właściciela zagranicznego reproduktora - można go zrobić.

Jeżeli chodzi o badanie psów do rozrodu i wykluczenie u nich Nawykowego Zwichnięcia Rzepek należy przyjąć właśnie owe wymagania certyfikatowe, czyli pies musi być poddany badaniu palpacyjnemu oraz mieć wykonane zdjęcie rtg. Wówczas wynik można traktować jako pełny i wiarygodny(KONIECZNIE W FORMIE PISEMNEJ:evil_lol:)Jak dla mnie badanie powinien przeprowadzić ortopeda. Nawykowe zwichnięcie rzepek często towarzysz LCP, które nalezy wykluczyć podczas takiego badania.
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']Istnieje możliwość wykonania certyfikatów za granicą dla polskich psów, ale taki certyfikat to tak naprawdę opiera sie na diagnozie polskiego lekarza. czyli jest równy z [B][COLOR=black]zaświadczeniem od naszego veta. [/COLOR][/B][COLOR=black]Gdyby jednak taki certyfikat był wymagany przez właściciela zagranicznego reproduktora - można go zrobić. [/COLOR]

[COLOR=black]Jeżeli chodzi o badanie psów do rozrodu i wykluczenie u nich Nawykowego Zwichnięcia Rzepek należy przyjąć właśnie owe wymagania certyfikatowe, czyli pies musi być poddany badaniu palpacyjnemu oraz mieć wykonane zdjęcie rtg. Wówczas wynik można traktować jako pełny i wiarygodny(KONIECZNIE W FORMIE PISEMNEJ:evil_lol:)Jak dla mnie badanie powinien przeprowadzić ortopeda. Nawykowe zwichnięcie rzepek często towarzysz LCP, które nalezy wykluczyć podczas takiego badania. [/COLOR]
[/quote]
Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Już więcej wiem o co chodzi. Czyli praktycznie czeka mnie wizyta u polskiego weta ze specjalnością ortopedia. Sądzę że to powinno załatwić sprawę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dziewczyny a ja mam pytanie.
Gdzie i jakie badania mogę zrobić na serce, rzepki, oczy, itd... Tzn. mam na myśli czy chodzi o zwykłe badania EKG, USG serca lecz z wpisem : zdrowy/wolny czy to jakieś inne, specjalistyczne badania.
Podobnie kolana : czy wystarczy zwykłe RTG. I oczy : u okulisty?
I czy te badania są obowiązkowe? Czy mogę ich wyniki wpisać w ZK do rodowodu czy jak? I czy ja mam gdzies kopię tych wyników przedstawić, aby to było wiarygodne, czy jak?
Pytam, bo piszecie, że na podstawie wyników tych badań pies/suka jest wolny genetycznie, co sugeruje jakieś magiczne, nie znane mi dotąd specjalistyczne badania. :roll: No i pytam też dlatego, że moje psy są badane na to i tamto, ale nie wiem czy to o to chodzi...
Mam mętlik w głowie jednym słowem

Link to comment
Share on other sites

Juta niestety każdy hodwca ma swoją politykę zdrowotną a związek Kynologiczny w naszej rasie nie wymaga żadnych badań. Podaje ci linka do mojej strony. To jest mój punkt widzenia na kwestie zdrowotne, który staram się konsultować z lekarzami. Uważam że badania powinny być wykonywane według standartów nie podważających ich wiarygodność.

Podkreślam to jest mój punkt widzenia.
temat zdrowia nie jest jeszcze opublikowany i skończony, ale napewno znajdziesz informacje jakie badania.

Adresy lekarzy wkrótce będą na stronie, ale mogę oczywiście polecić ci specjalistów na PW.

[url]http://www.artagas.pl/1/zdrowie.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki [B]Miniaga.[/B] Na pewno zerknę i to nie raz.

A czy jeśli moje brzdące profilaktyczne były badane :
- [B]badaniem klinicznym [/B]na kolana oraz dysplazję
- [B]badaniem EKG [/B]na serce
-[B] badaniem klinicznym [/B]na oczy /zmętnienie soczewki/
to czy takie badania też się liczą???

Bo tego typu badania to robię od zawsze. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...