Jump to content
Dogomania

Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.


Czarodziejka

Recommended Posts

[quote name='Poker']Czy zostały podjęte jakieś kroki wobec [B][COLOR=Red]beamicha ?[/COLOR][/B][/QUOTE]

[quote name='a.piurek']Czy zostały podjęte jakieś kroki wobec zgłoszonej dwukrotnie przez Osę [SIZE=3][COLOR=red][B]megi82
[/B][/COLOR][/SIZE][/QUOTE]



[COLOR=DarkGreen][B]A jakie kroki miały być podjęte? Czy coś w końcu zdecydowaliście - bo Moderatorzy za Was na policję nie pójdą. Obie te osoby zostały wpisane na listę. Ze swojej strony możemy je co najwyżej zbanować - pisałam już o tym - takie decyzje nie padły ze strony zgłaszających.






[/B][/COLOR][quote name='Czarodziejka'][B][COLOR=green]Niekoniecznie, bo stare bazarki przenosimy do Archiwum, żeby nie zaśmiecały forum ;)[/COLOR][/B][/QUOTE]

[quote name='3 x']stare = rozliczone?
czy stare nierozliczone tez?[/QUOTE]

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']Raczej chodzi o te, którym minął czas, do którego miały trwać.[/QUOTE]

[quote name='Czarodziejka'][B][COLOR=green]Chodzi o te, które powinny być dawno rozliczone. Wszystko w regulaminie bazarku.[/COLOR][/B][/QUOTE]

[COLOR=DarkGreen][B]Bazarek ma datę zakończenia, po tym czasie zostaje przeniesiony do działu zakonczone i tam czeka na rozliczenie. Jak wygląda rozliczanie bazarku można przeczytać tu:
[U][url]http://www.dogomania.pl/threads/126607[/url][/U]
Do Archiwum są przenoszone tylko ROZLICZONE bazarki.
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kociabanda2']Bardzo mi przykro, ale widzę, że nie mam innego wyjścia... Chciałabym zgłosić do wyjaśnienia bazarek [B]Archi34[/B]: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/185006-Ciuszki-buty-express-do-kawy-na-Dusi%C4%99-do-14.05[/URL]
Kupiłam na tym bazarku 3 bluzki i dostałam paczkę z trzema bluzkami niestety jedna omyłkowo została zamieniona. Napisałam więc na wątku, że dostałam nie tą co potrzeba i co mam zrobić. Archi34 nie odpowiedziała. Wysłałam pw. Cisza. W końcu odesłałam pomyłkową bluzkę pocztą na adres zwrotny z kartką, że proszę o wymianę. Nic. Cisza. W podpisie Archi34 zauważyłam w końcu, że coś złego dzieje się z jej pieskiem i że nie będzie jej jakiś czas na dogo, a w razie potrzeby kontakt przez gg. No to napisałam na gg na początku czerwca i następnego dnia dostałam odpowiedź: [COLOR=#000000]

[SIZE=2][I]Sorrki za pomyłkę. Wszystko nadrobię. Narazie waruję przy psie. Połknęła dwa kamienie i miała usuwane operacyjnie (jeden w żółądku, drugi w dwunastnicy). I niby było już dobrze, to się zaś popitoliło
[/I][/SIZE][/COLOR][I][SIZE=2][COLOR=#717171][FONT=Arial]2010-06-02 11:00:58
[/FONT][/COLOR][/SIZE][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][SIZE=2]Wszystko ureguluję. Teraz musiałam się ostro wziąc za pracę, bo już tysiąc poszedł na Małą, a to jeszcze konca nie widac :/[/SIZE]
[/FONT][/COLOR][/I][COLOR=#000000]
[/COLOR]ok. Ja to rozumiem. No ale mijały kolejne tygodnie i nic... Ponownie napisałam na gg 16 czerwca. Nadal czekam na odpowiedź...
Na bazarku jest jeszcze jedna osoba, która wciąż czeka na przesyłkę od Archi34. Kolejna osoba długo czekała na zwrot pieniędzy za zakupiony ekspress, którego nie dostała. Z Archi34 nie ma w tej chwili żadnego kontaktu i nie wiem co się dzieje i co o tym myśleć.
Na to, że kiedykolwiek dostanę tę bluzkę już nie liczę. Trudno się mówi. Niemniej jednak chciałabym, by sprawa z bazarkiem została do końca wyjaśniona, bo chyba coś tu jest nie w porządku...
Dodam jeszcze, że bazarek zakończył się 14 maja...[/QUOTE]

Bardzo proszę o wciągnięcie [B]Archi34 [/B]na listę "do wyjaśnienia".

Link to comment
Share on other sites

Mi nie zależy na banie dla beamicha tylko ,żeby uczciwie oddała pieniądze. Wiem ,że moderatorzy mają mnóstwo pracy, ale nie wiem czy jest możliwość by napisali do takiej osoby jak beamicha z ostrzeżeniem,że w przypadku nie załatwienia sprawy zostaną zbanowane z "urzędu."
Nie pójdę na policję z powodu 20 zł.

Link to comment
Share on other sites

Poker, jeśli ktoś nie chce zapłacić, to nie zapłaci, niezależnie od forumowych konsekwencji. Założy sobie nowe konto, albo w ogóle zrezygnuje z Dogo. Ona się nie pojawiła pod swoim nickiem od ostatniego wpisu, nie wyciągniesz od niej tych pieniędzy.

Niespełnione deklaracje są zmorą Dogomanii, mam też z tym do czynienia w Skarbonce, są osoby, cały czas aktywnie działające, które zgłosiły uczestnictwo, wrzuciły parę groszy (albo i nie) i przestały wpłacać, nie zadając sobie trudu przesłania paru słów wyjaśnienia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Kociabanda2']Bardzo proszę o wciągnięcie [B]Archi34 [/B]na listę "do wyjaśnienia".[/QUOTE]
Kilka dni temu po raz kolejny wysłałam do Archi upomnienie. Odpowiedzi brak. Dziewczyna najwyraźniej nie poczuwa się do wysłania towaru, za który otrzymała pieniądze. Mało tego nie widzi chyba potrzeby wytłumaczenia nam sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ludwa']Myślę że w takiej sytuacji ban nie jest przesadą. Co mod na to?[/QUOTE]
Też tak uważam. Wystarczy spojrzeć na profil Archi34, by przekonać się, że Archi nie po raz pierwszy nie realizuje zobowiązań: [URL]http://www.dogomania.pl/members/95328-Archi34[/URL]
Jestem bardzo ciekawa czy przynajmniej pieniądze, które wpłaciliśmy na ten bazarek trafiły do piesków...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarna60'][QUOTE=ludwa;
Z tego co wiem to beamicha miała wpłacic na uciechów i wzięła psa stamtąd kupując innym psom karmę czy jeszcze mało?[/QUOTE]

a czy beamicha sama odpowiedzieć nie potrafi? Załatwić sprawy jak się należy również? Odpowiedzi nie otrzymałam. Nic mi również nie wiadomo, żeby wzięłą psa w ramach rewanżu za bazarkowe 15 zł. Szkoda, że sama tego nie wyjaśnia. Wzięłam psy ze schroniska. To jedna sprawa, która nie oznacza bynajmniej, że biorę udział w bazarkach na psy z tego schroniska i za nie nie płacę. To dla mnie dwie różnie sprawy. I uważam, że beamicha sama powinna się wypowiadać w swoim imieniu.

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam kilka uwag na temat beamicha. Nie chcę umniejszac Jej zasług dla psiaków, ale nie sądzę, żebym mogła pochwalać to, iż otrzymała ode mnie wylicytowane rzeczy, z wiadomością o kosztach całkowitych - i nie zapłaciła. To był bazarek nie na moje fanaberie, tylko na psa w potrzebie. Nie jest w porządku brac udział w bazarkach, odbierac fanty i nie płacić, niezależnie od tego, jak i komu pomagamy.
To jest moim zdaniem nieuczciwe.

Link to comment
Share on other sites

i co z tego ,że beamicha pomaga psom, po to tu jesteśmy my wszyscy i uczciwość nas obowiązuje niezależnie od zasług w pomaganiu psom.
czarna60, jak Ci jej tak żal, to może pożycz jej pieniądze,żeby mogła się wywiązać z opłat i nie wmawiaj nam ,że ją wykończyliśmy.
Ode mnie dostała kilka szans na zrehabilitownie się.
Dlaczego ogonek ma jej bronić? Bo wzięła psa z Uciechowa? No i dobrze, żadna łaska.Mój bazarek był ponad rok temu na psy pani Romy z Przemyśla, miała chyba czas uzbierać te zakichane 20 zł.
A tak kiedyś obie pisałyście o uczciwości. I gdzie ona się podiała??

Link to comment
Share on other sites

Zauważyłam swój nick w tej dyskusji nt. beamichy.

Owszem, przygarnęła jednego psa z Uciechowa, ale co ma piernik do wiatraka?
Nie znam beamichy "prywatnie" tylko tak na odległość.
Nie znam jej sytuacji więc nie rozumiem po co mamy kogoś bronić?

beamicha to osoba dorosła i z pewnością odpowiedzialna - sama ponosi konsekwencje swoich czynów.

Link to comment
Share on other sites

ja mam taki problem i nie wiem co z tym zrobić?
Iwona77 zakupiła u mnie kilka rzeczy min. leżaczek dla dziecka z tego bazarku [URL]http://www.dogomania.pl/threads/184942-sterylizator-le%C5%BCaczek-ciuszki-i-inne-dla-dzieci-dla-niepe%C5%82nosprawnej-Misi-do-13.05[/URL]
za rzeczy zapłaciła ale ich nie odebrała, miałyśmy się umówić na odbiór osobisty ale nie doszło do tego, Iwona77 została zbanowana 2 miesiące temu i nie mam z nią żadnego kontaktu, poprosiłam osobę, która ma z nią kontakt o przekazanie jej aby się do mnie odezwała na maila co z bazarkiem ale Iwona sie nie odezwała, leżaczek u mnie nie może dłużej leżeć bo TZ nie daj mi już spokoju mam małe mieszkanie i bardzo przeszkadza a leży już parę miesięcy, wystawiłabym go ponownie na bazarek ale nie wiem czy mogę, bo Iwona za niego zapłaciła i jest jej, ale nie wiem czy kiedykolwiek jeszcze bedę miała z nią kontakt?
i co ja mam robić?

edit: już nieaktualne udało mi się skontaktować z Iwoną

Link to comment
Share on other sites

Ja mam inny problem. Rzecz dotyczy 2 bazarków z ciasteczkami wątróbkowymi. Bazarki prowadziła [B][COLOR=Red]Piromanka[/COLOR][/B].

Na jednym zbazarków wylicytowałam 2 porcje psiowych ciasteczek z wątróbki. Wpłaciłam finanse + opłata pocztowa.Ale okazało się, że mogę odebrac osobiście, a za tę zapłaconą juz opłatę pocztową dostanę trzecie opakowanie. Tak się umówiłysmy, OK. Powiedziałam, że poczekam.

Na następnym bazarku tej samej osoby, wylicytowałam 2 następne opakowania ciasteczek wątróbkowych i pasztetowych. Zapłaciłam, ale dostałam PW, że nie mogę ich teraz otrzymać, bo mikser się zepsuł. Jak tylko Piromanka kupi następny - da mi znać i wtedy mamy się umówić na odbiór.

Jak do tej pory wszystko wygląda normalnie, więc czekałam.

Czekam tak juz [B]rok[/B].[B][COLOR=Red] Piromanka[/COLOR][/B] jest na DGM, nie odzywa się do mnie, na moje PW (wysłałam już co najmniej 6) - nie odpowiada.

Dlatego proszę o wpisanie na czarną listę [B][COLOR=Red]Piromankę.[/COLOR][/B]

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana79']ja mam taki problem i nie wiem co z tym zrobić?
Iwona77 zakupiła u mnie kilka rzeczy min. leżaczek dla dziecka z tego bazarku [url]http://www.dogomania.pl/threads/184942-sterylizator-le%C5%BCaczek-ciuszki-i-inne-dla-dzieci-dla-niepe%C5%82nosprawnej-Misi-do-13.05[/url]
za rzeczy zapłaciła ale ich nie odebrała, miałyśmy się umówić na odbiór osobisty ale nie doszło do tego, Iwona77 została zbanowana 2 miesiące temu i nie mam z nią żadnego kontaktu, poprosiłam osobę, która ma z nią kontakt o przekazanie jej aby się do mnie odezwała na maila co z bazarkiem ale Iwona sie nie odezwała, leżaczek u mnie nie może dłużej leżeć bo TZ nie daj mi już spokoju mam małe mieszkanie i bardzo przeszkadza a leży już parę miesięcy, wystawiłabym go ponownie na bazarek ale nie wiem czy mogę, bo Iwona za niego zapłaciła i jest jej, ale nie wiem czy kiedykolwiek jeszcze bedę miała z nią kontakt?
i co ja mam robić?[/QUOTE]

może spórbuj zadzwonić do Iwony, nr tel. powinna mieć obraczus87 - ale jest do 22 sierpnia na urlopie, a może też Nikus ma numer tel. - napisz - spróbuj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Ja mam inny problem. Rzecz dotyczy 2 bazarków z ciasteczkami wątróbkowymi. Bazarki prowadziła [B][COLOR=Red]Piromanka[/COLOR][/B].
Na jednym zbazarków wylicytowałam 2 porcje psiowych ciasteczek z wątróbki. Wpłaciłam finanse + opłata pocztowa.Ale okazało się, że mogę odebrac osobiście, a za tę zapłaconą juz opłatę pocztową dostanę trzecie opakowanie. Tak się umówiłysmy, OK. Powiedziałam, że poczekam.
Na następnym bazarku tej samej osoby, wylicytowałam 2 następne opakowania ciasteczek wątróbkowych i pasztetowych. Zapłaciłam, ale dostałam PW, że nie mogę ich teraz otrzymać, bo mikser się zepsuł. Jak tylko Piromanka kupi następny - da mi znać i wtedy mamy się umówić na odbiór.
Jak do tej pory wszystko wygląda normalnie, więc czekałam.
Czekam tak juz [B]rok[/B].[B][COLOR=Red] Piromanka[/COLOR][/B] jest na DGM, nie odzywa się do mnie, na moje PW (wysłałam już co najmniej 6) - nie odpowiada.
Dlatego proszę o wpisanie na czarną listę [B][COLOR=Red]Piromankę.[/COLOR][/B]
Pzdr.[/QUOTE]
Dzisiaj miałam telefon od Piromanki. Jestem z Nia umówiona na jutro na odbiór 3 zaległych porcji ciasteczek psiowych.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Przez pomyłkę zgłosiłam problem na zły wątek, więc przeklejam, sprawa jak najbardziej aktualna:

[quote name='E-S']Bardzo proszę o interwencję w tej sprawie:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/182687-Og%C5%82oszenia-na-57-portalach!-Tekst-do-og%C5%82osze%C5%84-i-banerki!-KOMPLET!-na-staruszki-%29[/url]

Ogłoszenia nie zostały wykonane, mimo że pieniadze ja i nie tylko ja - wpłaciliśmy.
Amensalizm ostatnio logowała się 2 lipca 2010 r.
Prośby o wyjaśnienie sytuacji i zwrot pieniędzy na wątku i na PW - kierowane są od niej od maja. I CISZA. Sens wykonywania ogłoszeń teraz w ramach rekompensaty jest żaden - część psów już ma domy a pozostałe mają pakiety ogłoszeń z innych bazarków.

Wiem co z tym zrobić na drodze prawnej, ale może Amensalizm zechce tego uniknąć ? Bo przyjemnie nie będzie, a pieniędzy potrzebują inne psy pod moją opieką, niech mi je wreszcie odda - na razie odsetek nie żądam.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

E-S:
to jest właśnie to z czym swego czasu my mieliśmy problem.Pamiętna sprawa owego muzycznego bazarku.Osoba,która rozbiła tamten bazarek nigdy-podkreślam nigdy się z nami nie skontaktował,mało znalazły się osoby oburzone tym,że człowiek tj.my dopominaliśmy się zwrotu owych pieniędzy.Życzymy Tobie byś odzyskała swoje pieniądze.
waldi481

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście posiadasz dane osobowe Amensalizm? Myślę, że należy skierować sprawę na odpowiednie tory. Widzę, że jest tu sporo poszkodowanych.

Wysłałam maila do Amensalizm, jeżeli nie skontaktuje się do końca przyszłego tygodnia, trzeba będzie zgłosić sprawę na policję. Poproszę na pw o nr tel do tej osoby i adres wraz z nr konta - czy w każdym przypadku jest ten sam? Czy są jeszcze jakieś poszkodowane osoby?
Amensalizm trafia na czarną listę i ban do odwołania. Dysponuję adresem mailowym dla dochodzących ;)

Link to comment
Share on other sites

Zbanowanłam Amensalizm, ale wysłałam jej maila, natychiast odpisała:

[I]Proszę o nr konta i kwotę, którą mam uregulować[/I]

Odpisałam, że chyba towar się należy...

[I]Jakich towarów?
Chodzi o ogłoszenia. Mam problemy z komp. i nie jestem w stanie ich wykonac chce oddac pieniadze.
[/I]
Amensalizm może czytać, ale nie może pisać, więc proszę wszystkie osoby poszkodowane o wpisanie, jakie kwoty są do zwrotu. Poszkodowanym podaję adres mailowy na pw. Proszę wyjaśnić i poinformować tu na wątku o efektach miłej współpracy. Mjejmy nadzieję, że ta sprawa jednak na policję nie trafi. Niestety jest coraz więcej oszustów i organy ku temu powołane winny o tym wiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...