Jump to content
Dogomania

Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.


Czarodziejka

Recommended Posts

Bardzo proszę o wpisy na listę następujących osób :

[B][COLOR=Red]Witch81[/COLOR][/B] - Bazarek z lutego - nie pojawiła się na dogo. Brak zapłaty za towar, towar nie wysłany - sprzedany na innym bazarku.

[COLOR=Red][B]asmi3[/B][/COLOR] - Zapłacono za towar, towar wysłany, kasa przelana na cel, paczka wróciła - musiałam opłacić jej "powrót".


Te osoby nie bywają na forum, ale poprzednia jaką zgłaszałam - po kilku miesiącach powróciła. Więc i te osoby proszę o dodanie.

Link to comment
Share on other sites

A ja proszę o wpisanie na listę [COLOR=Red][B]Koperek[/B][/COLOR], o której pisałam na poprzedniej stronie. Nadal zero odzewu, zero pieniędzy i zero wyjaśnień, choć były obiecywane, a Koperek jest na dogo codziennie.... Zakup dokonany 5 czerwca.
Transakcję, w tej sytuacji, uznaję za niebyłą, sweter wystawiłam ponownie na sprzedaż.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozwalam sobie umieścić tu Iryska.
W maju wygrała u mnie cały bazarek na kwotę ok 30 zł.
Pieniędzy nie chciała przelać mi tylko bezpośrednio do osoby na którą był przeznaczony bazarek, mi natomiast miała przelać koszty przesyłki. Niestety ja paczkę wysłałam, a pieniądze nie dotarły ani do mnie ani do tej osoby. Podobno paczka nie dotarła (ja posiadam potwierdzenie nadania - zresztą Irysek sama chciała żebym wysłała in postem). Niemniej zasady bazarku są takie, że najpierw ktoś przelewa pieniądze i dopiero sprzedający wysyła paczkę, ja niestety zrobiłam inaczej - trudno mój błąd.
Mój post może być ostrzeżeniem dla wszystkich którzy wysyłają paczki nie czekając na wpłynięcie wpłaty.

Link to comment
Share on other sites

Nie strasz...
Irysek kupiła u mnie zegarek i płyty (na dwóch różnych aukcjach), również nie chciała przelać pieniędzy na moje konto, tylko bezpośrednio na adresata. Zgodziłam sie, mimo, iż mam zwyczaj, że zbieram drobne kwoty i jak się uzbiera np. 100zł to przelewam Pani Lucynie. Pieniądze za przesyłkę od Iryska jednak dostałam. Na koncie fundacji na razie pusto - ale cierpliwie poczekam.

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieje, że u Ciebie będzie inaczej. Najbardziej mnie wkurza to, że po pierwsze mogła mnie poinformować, że nie chce tych rzeczy i nie zamierza za nie płacić, to bym ich po prostu nie wysyłała, a po drugie mogła mnie poinformować, że paczka nie dotarła wtedy mogłabym złożyć reklamacje wcześniej, a nie prawie po 2 miesiącach. A tak pozostało mi niemiłe wrażenie, że Irysek paczkę odebrała, a nie zamierza za nią zapłacić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DG32']Mam nadzieje, że u Ciebie będzie inaczej. Najbardziej mnie wkurza to, że po pierwsze mogła mnie poinformować, że nie chce tych rzeczy i nie zamierza za nie płacić, to bym ich po prostu nie wysyłała, a po drugie mogła mnie poinformować, że paczka nie dotarła wtedy mogłabym złożyć reklamacje wcześniej, a nie prawie po 2 miesiącach. A tak pozostało mi niemiłe wrażenie, że Irysek paczkę odebrała, a nie zamierza za nią zapłacić.[/quote]
Czy wyjaśniasz to z Iryskiem przez PW?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roz2']Czy wyjaśniasz to z Iryskiem przez PW?[/quote]

Hm, może ja poprostu wkleje całą moją korespondencje z Iryskiem:

JA:
Witam,
wylicytowałaś u mnie rzeczy z bazarku na dzień dziecka przeznaczonego na Misia.
Poprosze o przelanie kwoty 34,50zł (28+6,50 przesyłka) na konto:

Numer mojego konta...
W tytule wpłaty prosiłabym o wpisanie słowa bazarek

I prosze o podanie adresu na który mam wysłać rzeczy.

Dziękuje i pozdrawiam.

IRYSEK:
dogadalam sie z agus sosnowiec ze pieniadze z twojego bazarku pojda od razu do niej, bo to w koncu ona sie pieskiem zajmuje. a na twoje konto wysle za przesylke :smile:
co ty na to?
narazie tak czy siak nie moge robic przelewow bo mi sie komorka zepsula, a na nia przychodza mi hasa smsowe bankowe.

I nasza korespondencja z dzisiaj:

JA:
Witam,
mam pytanie czy paczka ode mnie dotarła do Ciebie (została wysłana 16 czerwca) i czy przelałaś pieniądze za bazarek do Aguś. Pytam bo niestety nie mam z nią kontaktu.
A do mnie niestety zwrot kosztów za przesyłkę nie dotarł.
Pozdrawiam.

IRYSEK:
nie, paczka nie doszla. a i ja kasy nie przelalam :smile:

JA:
To przykro mi póki inpost nie rozpatrzy mojej reklamacji umieszczam Cię na czarnych kwiatkach.
Pozdrawiam.

Więc chyba się nie dogadam.

Link to comment
Share on other sites

hmmm...coś tu jest nie tak,przecież zasada jest że najpierw ktoś wpłaca na konto a później wg tego się wysyła,skoro irysek wpłaca na inne konto powinna wysłać potwierdzenie przelewu na maila do dg32 że pieniądze już trafiły do Aguś i że rzeczywiście moze wysyłać jesli pieniądze za przesyłke trafiły tez do dg32.Z Aguś kontakt jest utrudniony wiec rozumiem że dg32 wolała wysłać zamiast czekac aż Aguś da znać-to mogło potrwać.Nie każdy tez ma blisko punkt in postu-do którego namawia irysek i pocztą dostawac nie chce wiec kolejny plus na stronę dg32.A paczka do miasta docelowego wg in postu dotarła.Z drugiej strony ja problemu z Iryskiem nie miałam,ale moze dlatego za psa na któ[I]rego wystawiałam bazarek na którym kupiła byłam odpowiedzialna ja wiec pieniądze wpłynęły na moje konto,co prawda po kilku dniach ale wtedy irysek miała problem z komórką.
jak narazie fakty przemawiają na stronę dg32,nie wiem czy dobrze osądzam,ja tylko pisze co myśle
[/I]

Link to comment
Share on other sites

Chyba jednak to nie jest pomyłka i Irysek celowo nie wpłaciła pieniędzy:

Irysek:
a mi nie jest przykro. dobrze, ze nie wplacilam w takim razie, jesli paczka wyslana 2 miesiace temu jeszcze nie doszla...
jak rozpatrza eklamacje i paczka sie odnajdzie to przeleje kase. a jesli juz masz zamiar na czarna liste (bo czarne kwiatki to sa jesli chodzi o adopcje psa, a nie bazarek!) to zeskanuj kwit, ze paczka zostala wyslana i zaginela.

Irysek:
jasne, dodalam jedna dziwczyne, ktora torebke zalicytowala, a potem zniknela!!! zero kontaktu.
ja na dogo jestem codziennie. moglas przed wyslaniem paczki spytac czy przelalam kase albo cos w tym stylu, a nie teraz robic afere.
a na dodatek paczka zaginela :crazyeye:.
zdarzylo sie tak juz pare razy na dogo, zaplacilam i dupa, przesylki brak :roll: w tym chociaz jednym wypadku nie jestem stratna.

A tu na prośbe wklejam potwierdzenie nadania:

[IMG]http://images32.fotosik.pl/341/d424486a62e63a75med.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ja reklamacje złożyłam dopiero dzisiaj, bo ani Irysek ani Aguś mi nie zgłosiły wcześniej, że ani paczka nie dotarła, ani pieniądze nie wpłynęły. Irysek pójdzie do In postu i sprawdzi czy czeka na nią paczka, a ja poczekam na rozpatrzenie reklamacji.

Link to comment
Share on other sites

Ja z InPostem też nie mam dobrych doświadczeń. Jeżeli paczka była wysyłana koło maja, to gdyby Irysek jej nie odebrała, to podejrzewam, ze do tego czasu powinna wrócić do adresata. A jeżeli tak jest, to obecnie opcje widzę dwie: albo przesyłka się zgubiła, albo Irysek ją odebrała...

Link to comment
Share on other sites

A nie dziwi, że Irysek nadal upiera sie przy wysyłkach InPostm - wysłalam jej przesyłke, nie doszła - oczywiscie kwity też wysłąlam, po 3 m-cach złozyłam reklamacje, no i co? DUPAAA! Rozpatrzyli reklamacje negatywnie bo napisali, ze 'fima nie ponosi odpowiedzialności za przesyłki (REJESTROWANE), których adresat nie odebrał...'
Ale Iysek nadal upiera się na wysyłki InPostem (pieniądze wpłaca), i co to daje, zaoszczesci 1,50 na przesyłce i jej i tak nie dostanie?

Link to comment
Share on other sites

widze, ze rozgorzala decyzja i to bardzo goraca. upieram sie przy wysylkach in postem, bo jest taniej, poczty polskiej nie trawie.
a to, ze nie wplacilam na konto agus za bazarek dg32 to zwykle niechlujstwo. za pozniejsze kase przelewalam. a tutaj cisza. ani zapytania czy przelalam pieniadze, ani nic. nie mowiac o tym, ze dopiero teraz sie dowiedzialam, ze paczka zostala wyslana w czerwcu. prawde powiedziawszy nie wiem czemu nie przelalam kasy, moze dlatego, ze mnie dziewczyny nie pogonily tylko milczaly. a to, ze ktos wyslal rzeczy przed przelewem, to przepraszam bardzo, ale ja o to nie prosilam. zawsze najpierw przelewam a potem dostaje. i tak tu jest chyba od poczatku. bo na slowo honoru wysylac nie ma co. jesli ktos sie boi, ze nie wplace pieniedzy moge na jego bazarku nie licytowac. i tyle.
a jakbym przesylke odebrala (bodziulko) to byloby to odnotowane. bo musialabym sie podpisac przy odbiorze!!! co jak co, ale ja nie klamie. przyznalam sie, ze nie zaplacilam. a przesylki na oczy nie widzialam. sprawdze w 2 pkt. bo z jednym tym blizej mnie, z ktorego korzystalam zerwali umowe, a teraz moja ulice obsluguje drugi. spytam w obu, moze cos wiedza.
pisac na pw jesli mam sie wycofac z licytacji (kolia, bounty, itd...)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irysek']
a to, ze nie wplacilam na konto agus za bazarek dg32 to zwykle niechlujstwo. za pozniejsze kase przelewalam. a tutaj cisza. ani zapytania czy przelalam pieniadze, ani nic. nie mowiac o tym, ze dopiero teraz sie dowiedzialam, ze paczka zostala wyslana w czerwcu. [/quote]

Ja uważam, że to żadne wytłumaczenie. Na pewno dostałaś informację na jakie konto przelać pieniądze, żadna z dziewczyn nie miała obowiązku Ci o tym przypominać. To Twoim obowiązkiem było po otrzymaniu nr konta, wysłać pieniądze.

Jedynym błędem DG32 jest to, że wysłała przesyłkę przed otrzymaniem pieniędzy - to już nauczka na przyszłość. Jednak uważam ją za wiarygodną osobę. Ja będąc na miejscu Iryska wpłaciłabym pieniądze na konto, mimo wszystko. nie wierzę, że była to ogromna suma. A przecież tu nie chodzi o to, aby nabyć tani przedmiot, a o to, by pomóc potrzebującym zwierzakom.

Link to comment
Share on other sites

Mam prośbę o zgŁoszenie się [B]AnetyW[/B] która nie odpowieda na moje PW. Aneta wygraŁa u mnie ringówkę na bazarku, ringówkę wysŁaŁam ale wróciŁa do mnie gdyż Aneta jej nie odebraŁa. Za odbiór musiaŁam zapŁacić. Zaraz napisaŁam do Anety co się staŁo i czy mam rozumieć że ringówki nie chce. Aneta odpisaŁa że chce , że nie dostaŁa awizo i prosi o ponowne wysŁanie za co zwróci pieniądze. Ringówkę wysŁaŁam jeszcze raz i kolejny raz napisaŁam do AnetyW poinformowaŁam ją o tym że przesyŁka poszŁa oraz o kosztach odbioru i ponownego wysŁania. PoprosiŁam o poinformowanie mnie kiedy dojdzie do niej i wysŁaŁam numer konta Niestety Aneta nie napisaŁa czy przesyŁka doszŁa, nie wpŁaciŁa pieniędzy a na Pw z pytaniem o zaistaniaŁą sytuację nie odpowiada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hund']Mam prośbę o zgŁoszenie się[COLOR=red] [B]AnetyW[/B][/COLOR] która nie odpowieda na moje PW. Aneta wygraŁa u mnie ringówkę na bazarku, ringówkę wysŁaŁam ale wróciŁa do mnie gdyż Aneta jej nie odebraŁa. Za odbiór musiaŁam zapŁacić. Zaraz napisaŁam do Anety co się staŁo i czy mam rozumieć że ringówki nie chce. Aneta odpisaŁa że chce , że nie dostaŁa awizo i prosi o ponowne wysŁanie za co zwróci pieniądze. Ringówkę wysŁaŁam jeszcze raz i kolejny raz napisaŁam do AnetyW poinformowaŁam ją o tym że przesyŁka poszŁa oraz o kosztach odbioru i ponownego wysŁania. PoprosiŁam o poinformowanie mnie kiedy dojdzie do niej i wysŁaŁam numer konta Niestety Aneta nie napisaŁa czy przesyŁka doszŁa, nie wpŁaciŁa pieniędzy a na Pw z pytaniem o zaistaniaŁą sytuację nie odpowiada.[/quote]
Poproszę o wpis w pierwszy post [COLOR=red][B]AnetyW[/B][/COLOR] , która nadal milczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...