Jump to content
Dogomania

Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.


Czarodziejka

Recommended Posts

[B]black_sheep[/B] to chyba zależy też od tego kto tego psa tam wsadził. Jeśli PDT jest jedynie autorem wątku (lub wątek został na tą osobę przepisany),żeby łatwiej prowadzić rozliczenia i po prostu ktoś inny dał tego psa na PDT,a potem ma psa gdzieś,a dług rośnie to sytuacja niefajna. Bo skoro umowa była,że PDT jest płatny to znaczy,że obie strony zgodziły się na takie warunki. Ale jeśli PDT sam przygarnął psa i potem zakłada wątek z wyliczeniami to dla mnie wygląda to dziwnie trochę. Jednak nie znam dokładnie sytuacji. Możliwe też,że PDT przygarnął psa,ale znalazły się osoby,które stwierdziły,że pomogą z deklaracjami,a potem znikają ;)

A jeśli Twoją podstawą do złości jest jedynie sam fakt zaproszenia Ciebie to raczej nie powinnaś się tym denerwować ;) wiadomości w profilu są lepsze niż np.zapychanie skrzynki przez PW :)

Edited by Marta666
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta666']
A jeśli Twoją podstawą do złości jest jedynie sam fakt zaproszenia Ciebie to raczej nie powinnaś się tym denerwować ;) wiadomości w profilu są lepsze niż np.zapychanie skrzynki przez PW :)[/QUOTE]
Nie złoszczą mnie ani zaproszenia na bazarki, ani na cegiełkowe ani ogłoszeniowe, ani na pw ani na profil. Ani głosowania w krakvecie:) W gwoli ścisłości;)

Czy ktoś mi może powiedzieć, czy PDT muszą być zarejestrowane jak np hotele? W końcu to działalność zarobkowa, wydaje się tam paragony, płaci jakieś składki itp?

Edited by black_sheep
Link to comment
Share on other sites

[quote name='black_sheep']Nie złoszczą mnie ani zaproszenia na bazarki, ani na cegiełkowe ani ogłoszeniowe, ani na pw ani na profil. Ani głosowania w krakvecie:) W gwoli ścisłości;)

Czy ktoś mi może powiedzieć, czy PDT muszą być zarejestrowane jak np hotele? W końcu to działalność zarobkowa, wydaje się tam paragony, płaci jakieś składki itp?[/QUOTE]

Powiem szczerze że nie spotkałam się jeszcze z zarejestrowanym PDT...
Może i być powinny... ale ... no ale...

Link to comment
Share on other sites

Black sheep,moze po prostu zapytaj na wątku,jaka była sytuacja tego psa.
Swoja drogą,ten szantaż jest obrzydliwy,"bede trzymac psa ,jak spłacicie, a jak nie, to wynocha kundlu niedochodowy". Wstrętne to. Nie dziwie Twojemu oburzeniu.I o ile jestem przeciwna podpieraniu się prawem na dogo,bo działamy w szarej strefie az miło,to tutaj aż sie prosi,żeby ta pani jednak zapłaciła podatek od dochodu.

Link to comment
Share on other sites

Napisały do mnie dwie osoby, które domyśliły się o co chodzi, myślą podobnie jak ja, a są bardziej w temacie. Ja nie jestem osobą, która robi afery, mam słabe nerwy:) Może ktoś chce się tym zająć, ma czas, może jakiś moderator by to sprawdził? Sama nie wiem... jak ktoś chce, to może podam namiary na pw

Link to comment
Share on other sites

a ja się ciesze, że kolejna osoba wchodzi na wątek psa a nie kupuje bez czytana dla kogo

swoją drogą na jednym bazarku dla psa i szczurków poprosiłam, zeby w pierwszym poście zamieszczony został watek szczurków ten z dogo (bo posiadają takowy) a nie z forum szczurkowego
jak myslicie - został podmieniony ?

nie
a grzecznie zwróciłam uwagę, że bez watku rozliczeniowego umieszczonego w pierwszym poście jest niezgodny z regulaminem dogo
i pomimo tego ze takowy watek istnieje i został nawet na [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/228065-Różności-na-Bochnara-i-ogony-zapraszamy!-do-1-07-godz-22-00"]bazarku[/URL] gdziestam dalej podany link to nie został umieszczony w pierwszym poście

Link to comment
Share on other sites

To ja bym prosiła o sprawdzenie [COLOR=#ff0000][B]Gisic87[/B][/COLOR]...

Mam pewne obawy, i nie tylko ja, że Gisic87 szantażuje emocjonalnie i wyłudza pieniądze na psa który jest u niej w PDT.
Dostałam wczoraj zaroszenie na bazar cegiełkowy z rozpaczliwą prośbą o wparcie finansowe dla Agry która jest w PDT, ma dług 1450 zł, i jeśli nie zostanie on spłacony suczka trafi do schroniska. Weszłam na wątek suczki. Okazuje się, że prowadzi go Gisic87, która sama wzięła suczkę do siebie ze schroniska. Najpierw był to BDT potem zmienił się PDT, już samo to jest absurdem. Koszt miesiąca to bagatela 300 zł! Od półtora roku Gisic87 nalicza sama sobie dług, teraz zaczęła pisać, że nie jest w stanie utrzymać psa, że dług jest zbyt wielki, że musi psa oddać z powrotem do schroniska. Osoby które są przejęte losem psa zrobiły kolejny bazarek cegiełkowy. Gisic87 robiła już wielokrotnie bazarki na swojego psa. Odezwały się osoby które myślą jak podobnie a wcześniej milczały w strachu o psa i inne, które weszły na wątek z podobnymi wątpliwościami.

Dodam, że dowiedziałam się, że Gisic87 miała inne konto które zostało zbanowane....

Tu zaczyna się wątek psa [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/197902-Agra-d%C5%82ug-1439z%C5%82-ci"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/197902-Agra-dług-1439zł-ci[/URL]
A tutaj postawiłam nękające mnie pytania [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/197902-Agra-d%C5%82ug-1439z%C5%82-ci%C4%85gle-ro%C5%9Bnie-Powr%C3%B3t-do-schroniska-zbli%C5%BCa-si%C4%99-wielkimi-krokami?p=19271501#post19271501"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/197902-Agra-dług-1439zł-ciągle-rośnie-Powrót-do-schroniska-zbliża-się-wielkimi-krokami?p=19271501#post19271501



[/URL]

Edited by black_sheep
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta666'] Jeśli PDT jest jedynie autorem wątku (lub wątek został na tą osobę przepisany),żeby łatwiej prowadzić rozliczenia i po prostu ktoś inny dał tego psa na PDT,a potem ma psa gdzieś,a dług rośnie to sytuacja niefajna. Bo skoro umowa była,że PDT jest płatny to znaczy,że obie strony zgodziły się na takie warunki. [/QUOTE]
Nie, ona sama przygarnęła psa ze schroniska, najpierw do BDT, po miesiącu zmienił się w PDT.
[quote name='Marta666']Ale jeśli PDT sam przygarnął psa i potem zakłada wątek z wyliczeniami to dla mnie wygląda to dziwnie trochę. Jednak nie znam dokładnie sytuacji. Możliwe też,że PDT przygarnął psa,ale znalazły się osoby,które stwierdziły,że pomogą z deklaracjami,a potem znikają ;) [/QUOTE]
To wygląda na sytuację między tymi dwoma, pies jest w dokumentach jej, od prawie 2 lat jest u niej. Dług nalicza... sama sobie, bo z [B]nikim[/B] się nie umawiała na 300zł miesięcznie. Ale pisze, że nie stać jej na utrzymanie dwóch psów, bo właśnie straciła pracę, że dokłada do ich wyżywienia i leczenia. Czy to prawda, nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, nie wiem. Pisała, że pies trafi do schroniska, ale teraz pisze, że to tylko chwytliwe hasło, że nikomu go nie ida bo ją kocha. Wychodzi na to, że pies jest jej ale nie stać jej na utrzymanie i zbiera kasę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']Sory,ale może jakis przyzwoity schron faktycznie byłby lepszy niż "opieka" takiej osoby. Nie wierze,ze ta osoba nie gnebi psychicznie psa,a to czasem dla psa najgorsze-u nas jest taki jeden pies...co wybrał schronisko od pana.[/QUOTE]

brazowa1 przesadziłaś osądzasz mnie nic o mnie nie wiedząc, ja gnębie psychicznie psa? przesada, Agrę kocham i traktuję jak własnego psa. Gdybym mogła zabrałabym ją na DT z podpisaniem z kimś umowy jednak nie dało się i sama musiałam ją ze schronu zabierać.

To że życie mi się spieprzyło nie znaczy że znęcam się nad psem, poszukaj i poczytaj ile psów miałam na tymczasie bezinteresownie a dopiero osądzaj...

Reszty postów nie skomentuję bo to bez sensu pisać po raz kolejny to samo...

Link to comment
Share on other sites

black_sheep i tu zawędrowałaś super...

Psa przygarnęłam w największe mrozy inaczej by już jej nie było, zrobiłam to z miłości do psów nie zysku, dopóki miałam pracę dawałam radę gdy straciłam zdecydowałam o PDT nikt się nie sprzeciwiał...
Pies jest mój formalnie w rzeczywistości szukam jej domu choć ciężko jest.
A kto obecnie nie daje rozpaczliwych tytułów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gisic87']Agra nie jest moim prywatnym psem mimo że adoptowałam ją na siebie... nie dało się inaczej, nie wtedy i nie z tym schroniskiem... chcesz zabierz Agrę do siebie na pewno będzie mieć lepiej bo nie będzie "gnębiona psychicznie"...[/QUOTE]

Dziewczyno poczytaj sama siebie. Jak nie jest twoim psem, jak ją adoptowałaś ??? Nikt ci jej nie wcisnął, nikt nie zostawił, nikt nie zawiózł - sama pojechałaś, wybrałaś i adoptowałaś! Jedynym sposobem wsparcia w takich sytuacjach jest wątek w dziale "mają dom ale potrzebują pomocy" i bez bazarów, bo bazary są na psy BEZDOMNE. Według mnie poprostu chcesz ciągnąć łatwą kasę od naiwnych ludzi a psa masz głęboko gdzieś, bo nikt kto kocha psa, nie napisze "dawajcie kase bo jak nie to oddam do schronu". Mam nadzieję, że mod się tobą porządnie zajmie...

Link to comment
Share on other sites

gameto, ja od wczoraj próbuje to zrozumieć, ale im więcej odpowiedzi udziela Gisic87 tym sprawa jest bardzo absurdalna i przynajmniej dla mnie oczywista. Ale efekt na wątku jest taki, że ta wzruszająca historia przysporzyła jej nową deklarowiczkę. Świat oszalał. Zamiast bana rady i deklarowicze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']Dziewczyno poczytaj sama siebie. Jak nie jest twoim psem, jak ją adoptowałaś ??? Nikt ci jej nie wcisnął, nikt nie zostawił, nikt nie zawiózł - sama pojechałaś, wybrałaś i adoptowałaś! Jedynym sposobem wsparcia w takich sytuacjach jest wątek w dziale "mają dom ale potrzebują pomocy" i bez bazarów, bo bazary są na psy BEZDOMNE. Według mnie poprostu chcesz ciągnąć łatwą kasę od naiwnych ludzi a psa masz głęboko gdzieś, bo nikt kto kocha psa, nie napisze "dawajcie kase bo jak nie to oddam do schronu". Mam nadzieję, że mod się tobą porządnie zajmie...[/QUOTE]

Napisałam że gdyby nie kotka zabrałabym ją by nie odeszła w schronie, momentalnie znaleźli dom dla kotki a Agrę zabrałam bo była prośba... Adoptowałam na siebie bo inaczej nie można było. Zaadoptowałam z zaznaczeniem o wsparciu na karmę... poczytaj posty w wątku kiedy to Agra głodować musiała bo jak ją wyciągnęłam ludzie się wykruszyli...]

Napisałam o schronie tylko po to by ściągnąć ludzi nie miałabym sumienia by jej oddać. Zabrałam ją na dom tymczasowy i od początku było to podkreślane...

Link to comment
Share on other sites

Ale wzięłaś ją na BDT, po miesiącu sama ze sobą ustaliłaś kosmiczną sumę 300 zł i sama sobie naliczasz dług. TAK NIE MOŻNA, to nie etyczne. W dodatku nie piszesz ile kosztuje jedzenie, nie przedstawiasz żadnych paragonów. Na moje pytanie po prawie dwóch latach piszesz, że karma kosztuje 110 zł. PO DWÓCH LATACH. Piszesz o weterynarzu, ale zdaje się byłaś z Agrą tylko raz, teraz ona ma guza, a Ty zamiast stanąć na głowie, żeby ktoś, skoro Ty rzekomo nie możesz, poszedł z nią do weterynarza piszesz tylko, że na to potrzebna jest wpłata!

Link to comment
Share on other sites

:crazyeye::shake::crazyeye::shake::shake:.... kolka zdan wtrace od siebie .... czytam i nie wierze poprostu , ze tu na Dogo , takie zawisci , paskudne i podle w strone Gisic! :shake::shake::shake: Sytuacja Agry jest najbrdziej jasna - panie szanowne , skad wyscie wziely te porownania , te watpliwosci, ze psina jest maltretowana psychicznie .....:crazyeye::shake: Czasem jest tak , ze nagle trza jechac i poprostu na siebie psinke adoptowac ! to chyba rozumiecie prawdaz?
Czasem jest tez tak , ze mamy prace i zdrowie , ....nagle stracimy wszystko , w ciagu tygodnia .....bez nadziei na lepsze i wtedy to wlasnie wkraczaja ,,dobre ,, ciotki jak widze ...e ch ......
ps
ja robie mnostwo bazareczkow , na wiele roznych bid:-( ktorych nawet na oczy nie widzialam , w zyciu nigdy nie dokuczam i nie ponizam osob , ktore ratuja jak tylko moga , to jeszcze nie wszystko- robie bazarenki , czasem nie majac nawet grosza prze duszy , ale robie z nadzieja , ze choc jakas bida miec bedzie grosik! cioteczki , ktore u mnie kupuja- wiedza , ze czasem wysyleczka moja trwa dlugooooooo bardzo , czasem i miesiac :shake:, bo musze uzbierac na te wysyleczki , tym bardziej radosci wieksza , jesli sie wszystko uda ! Opamietajcie sie , wszak podobno powinnismy tu wszyscy byc rodzina, do ktorej sie zwrocic mozna w kazdej zlej chwli, bo zycie czasem b ciezkie !
Gisic jest mloda dziewczyna , psiaki maja u niej b dobrze , jest wolotariuszka ktora jezdzi z psinkami na akcje adopcyjne , jest osoba skromna bardzo ! Ogromnie przykro czytac takie rzeczy!!:-(

.trzeba sie tr wysylic i pomyslec , jak to jest - kiedy nagle traci sie prace ........... traci sie wiele rzeczy .....ja bym sie na waszym miejscu zawstydzila stokrocccccc!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...