Jump to content
Dogomania

Kwartalnik "Kynologia" wydany przez KPR


JustynaJK

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

No ja kupiłam pierwszy numer i to już dosyć dawno.

Kupiłam ten numer, bo zainteresował mnie artykuł na temat socjalizacji szczeniąt i o owczarkach belgijskich. Pozostałe artykuły przejrzałam raczej pobierznie, bo: na genetyce się nie znam, buldogi francuskie mi się nie podobają (przepraszam miłośników rasy) i to samo z buldogiem amerykańskim, a etykieta wystawowa? - to dla znawców, a ja laik.

Dzisiaj w EMPIK-u wpadł mi do ręki drugi numer tego kwartalnika, ale nic mnie w nim specjalnie nie zainteresowało, więc go odłożyłam. Jest w nim zaprezentowanych kilka ras, ale żadna z tych, które ja preferuję (sorry, ale nawet nie pamiętam jakie rasy przedstawiali).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

sheltomaniak

Ja też nie znam niemieckiego. I myślałam, że będzie to okazja do zapoznania się ze specjalistycznym słownictwem. Może kiedyś wybiorę się na wystawę niemiecką.

Chciałabym wiedzieć jak słownictwo umieszczone w słowniku ma się do rzeczywistości, stosowania w praktyce. Po prostu jego przydatność. (jeszcze nie kupiłam czasopisma). Może ktoś zna niemiecki, jeździ do Niemiec, Austrii na wystawy?

Pozdrawiam

I&A&I

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Kupuję i czytam KYNOLOGIE.
Odpowiada mi ten kwartalnik.
Co wydanie zamieszczane są rozmówki kynologiczne w różnych językach.
Dużo fachowej wiedzy dotyczącej chorób ,rozrodu , genetyki .
Omawiane są na łamach tego pisma różne rasy.
Więc jest szansa , że czytelnicy trafią w końcu na swoje ulubione .
Uważam , że kwartalnik doskonale uzupełnia lukę jaka powstała po wycofaniu
czasopisma ASKO.
Przeznaczony raczej dla osób dociekliwych , posiadających już pewien zakres wiedzy kynologicznej i nie tylko.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 years later...

Kynologia jest o tyle fajna, że porusza jeszcze kwestię innych krajowych i międzynarodowych organizacji kynologicznych co jej się liczy tylko na plus. W Psie się tego nie znajdzie. Poza tym, w Kynologii jest jeszcze miejsce na napisanie kilku słów na temat prawa europejskiego co jest bardzo wartościowe jednak jest tam tego zbyt mało... I jeszcze jedno Kynologię nie wydaję Klub Psa Rasowego ale Polski Klub Psa Rasowego i tak nazywa się właśnie ta organizacja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']Kynologia jest o tyle fajna, że porusza jeszcze kwestię innych krajowych i międzynarodowych organizacji kynologicznych co jej się liczy tylko na plus. W Psie się tego nie znajdzie. Poza tym, w Kynologii jest jeszcze miejsce na napisanie kilku słów na temat prawa europejskiego co jest bardzo wartościowe jednak jest tam tego zbyt mało... I jeszcze jedno Kynologię nie wydaję KluB Psa Rasowego ale Polski Klub Psa Rasowego i tak nazywa się właśnie ta organizacja.[/quote]
Myślałem ,że to czasopismo znikneło z rynku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...