Jump to content
Dogomania

problem z jedzeniem


Ala&Milo

Recommended Posts

Witam wszystkich i ma taki problem: moj golden 10-miesieczny bardzo ostatnio jest wybredny: ani wołowinka, ani kurczak, ani indyk (wszystko z ryżem lub makaronem oraz oczywiście z warzywkami) jakby nie bardzo mu smakują.... Kupne jedzonko też w misce leży...

Czy to przedwiosenne przesilenie, czy co?

I jeszcze mam problem, taki,jakby powiedzieć, osobisty (mojego psa, oczywiście)... i nie wiem, czy "tu nie jest pies pogrzebany" :roll:

Bo cos mi się wydaję,że z gazami (no, wiecie :oops:) , jakby nie było tak. Za mało ich słyszę i czuję... No i się martwię

Pozdrawiamy A&M

Link to comment
Share on other sites

WITAJ W KLUBIE :D

MOJA (GRZYWACZ CHINSKI)NIC NIE LUBI!!!(SORRY UWIELBIA JAJKA SADZONE ALBO NA MIEKKO)

KORONA POLECILA MI ROYALA SENSIBLE-NO I MUSZE POWIEDZIEC ZE JEJ SMAKUJE!!NO NIE JE NA HURRRRRRAAAA ALE JE! :D

JAK BYLA MALA TO TEZ NIE CHCIALA JESC ALE POTEM JEJ PRZESZLO...ALE ILE JA STRACILAM NERWOW TO TYLKO JA WIEM :wink:

GOTOWANEGO NIE LUBI DO DZIS :o

DZIS DOSTALA MISKE GOTOWANEJ WOLOWINY....no i myslisz ze zjadla...???hahahahh :D

Link to comment
Share on other sites

Gdybym byla na Twoim miejscu to zastosowalabym "chwilowa" glodowke-nie chcesz jesc to nie jak zglodniejesz to sie skusisz!Mialam podobny problem z moim bordogiem,ktory sam wybieral sobie skladniki diety a pozostale zostawial w misce.ale tak jak piszesz moze tu nie chodzic o wybrednosc ale cos powazniejszego :wink:

Link to comment
Share on other sites

He he he do niedawna miałem ten sam problem....... Moja psiunia nie ruszała praktycznie niczego co było w misce no oczywiście poza tym co sama znalazła na spacerkach....... Martwiłem się, zwłaszcza ze miała dopiero 3 miesiące i "głodówki" nie były wskazane. Za poradą weta - zacząłem podawać "Citropepsin" ( płynny lek na apetyt dla dzieci) - po kilkudniowej kuracji - zadziałało !!!!! Przy okazji zmieniłem karme za Bento Kronen i teraz Schaka wcina az miło popatrzeć i rosnie jak na drożdżach :-)

Mozesz zupełnie bezpiecznie sprubowac podac Citropepsin ( w aptece bez recepty) - napewno nie zaszkodzi - 15 minut przed jedzeniem duza łyzke .

Jak to zwykłe "grymaszenie" - to powinno pomóc.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

hmmmmmmm.......ale na tego SENSIBLE?????

z calego ROYALOWSKIEGO MENU moja je tylko sensible!

a moze sprobuj dodatkowo dodac gotowane mieso....

albo...serek zolty zmielony na mial...albo parmezan-moja uwielbia parmezan...

a co ona je?????????

wiesz co moja lubi!!!!! mieso gotowane(samego nie zje! :o )z chlebem moczonym w tej wodzie....

albo sensacja jest makaron z duza iloscia masla i kurczak no i oczywiscie troche chlebka.. :D :o

MILVA uwielbia chleb : :lol:

a musze powiedziec ze po tym Royalu przybrala na wadze! :D 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witajcie

A jak przekonać psa aby w ogóle jadł suchą karmę?

Moja Sami gotowane to i owszem ale na suche kręci nosem.

Ewentualnie jak zaparze i dodam trochę oleju to jeszcze się skusi ale samej suchej to nie.

Dawałam jej Royala, boscha, ariona, gilpę ( 4 rodzaje- dostałam próbki) , acanę i nic jej nie smakuje.

A ja jeszce mama ogromny problem z zakupem karmy ponieważ w moim małym mieście to tylko chappi , pedigree i purinę można kupić. Po każdą inną karmę albo muszę do dużego miasta jechać albo zamówienie przez internet a wiadomo że jak doliczę koszty paliwa lu przesyłkę to wychodzi straszna cena.

Może ktoś ma jakiś pomysł?

Ostatni 3 dni nic niejadła bo się uparłam i nie dałąm nic innego ale po 3 dniach serce mi zmiękło.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witajcie

A jak przekonać psa aby w ogóle jadł suchą karmę?

Moja Sami gotowane to i owszem ale na suche kręci nosem.

Ewentualnie jak zaparze i dodam trochę oleju to jeszcze się skusi ale samej suchej to nie.

Dawałam jej Royala, boscha, ariona, gilpę ( 4 rodzaje- dostałam próbki) , acanę i nic jej nie smakuje.

A ja jeszce mama ogromny problem z zakupem karmy ponieważ w moim małym mieście to tylko chappi , pedigree i purinę można kupić. Po każdą inną karmę albo muszę do dużego miasta jechać albo zamówienie przez internet a wiadomo że jak doliczę koszty paliwa lu przesyłkę to wychodzi straszna cena.

Może ktoś ma jakiś pomysł?

Ostatni 3 dni nic niejadła bo się uparłam i nie dałąm nic innego ale po 3 dniach serce mi zmiękło.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mój pies wie co to sucha karma, bo przez dobre 2 miesiace ja jadła, czasmi dostawała gotowane.

A teraz po prostu nie chce pztrzec na suche.

Woli wszystko inne byle nie suche, smakuja jej śledzie, ogórki konserwowe, winogrona, rodzynki i wiele wiele innych. A najsaczniejsze wydaje jej się , że jest na naszym stole.

Link to comment
Share on other sites

Mam taką uwagę - pytanie do właścicieli suk.

Czy zauważyliście u Waszych pupilek taką prawdiłowość, że przed cieczką

mają zwiększony apetyt? :confused:

Moja poprzednia nieżyjąca już sunia przed każdą cieczką miała wilczy, jak

na psa wielkości ratlerka, apetyt. Moja obecna suka jest młoda - mamy

za sobą dopiero jedną cieczkę i nie umiem stwierdzić, czy to dotyczy

każdej suki. Może ktoś ma podobne spostrzeżenia i zechce się nimi

podzielić. :D

Link to comment
Share on other sites

To o czym piszesz jest calkiem normalne.

Keja (moja poprzednia sucz) miala po kazdej cieczce ciaze urojone. Bardzo przy tym cierpiala(psychicznie glownie). Jej cykl zywieniowy wygladal mniej wiecej tak:

przed cieczka w miare normalnie z tendencja do niedojadania

w trakcie cieczki wzmozony apetyt (jakby przygotrowywala sie do ciazy)

po cieczce juz troche mniej, a jakis miesiac po cieczce nie jadla prawie nic. Ciaza urojona dolowala ja na maksa.

Link to comment
Share on other sites

Ostatni 3 dni nic niejadła bo się uparłam i nie dałąm nic innego ale po 3 dniach serce mi zmiękło.

Pozdrawiam

Myslę, że ciut za wcześnie to serce zmiękło.

My w zeszłe wakacje też mieliśmy problem z jedzeniem u Poświaty. Kręciła nosem, wybrzydzała...

Zastosowałam taką metodę: dostała michę, jeśli nie podeszła w ciągu 10-15 minut, micha znikała. Jeśli nie dojadła wszystkiego - micha znikała.

Jeść dostaje dwa razy dziennie, więc często śniadanie zjadała na kolację.

Teraz zjada suche bez gadania, gotowane dostaje wtedy kiedy my jej damy, a nie dlatego, że co innego jest bee.. Do suchego ma dodawaną łyżkę oleju jadalnego, co jest 1.zdrowe na sierść, 2. uatrakcyjnia jedzonko.

Poza tym nie słyszałam jeszcze o przypadku, żeby jakiś pies dobrowolnie zagłodził się na śmierć. Tylko trzeba się zawziąć. Ja jestem szefem stada i kuchni, a ty jesz to co ja podam - i koniec.

pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...