Jump to content
Dogomania

Potrzeby mojego yorka


shishapangma

Recommended Posts

Witajcie! Jestem szczęśliwą posiadaczką yorka, chłopiec ma 2,9 roku. Jest to mój pierwszy w życiu terrier i chciałam prosić o rady- Jak zaspokoić jego terrierowe potrzeby. Mój urwis jest typem samotnika. Na każdego większego psa szczeka i potrafi ugryźć. Zawsze szuka zaczepki. Sytuacja zmienia się na zamkniętym wybiegu, gdzie puszczam go bez smyczy. Wtedy już nie jest takim chojrakiem;) [B]ALE [/B]na wybiegu może być 10 innych psów- on je ignoruje, nie bawi się razem z nimi tylko stoi pod siatką i czeka aż np. na horyzoncie pojawi się inny pies, albo idący obok człowiek- wtedy zafiksowany lata wokół płotu i wściekle ujada. Próbowałam odwracać jego uwagę ulubionymi smakołykami, ale nic to nie daje.

Dlatego chciałam zapytać, co oznacza to jego zachowanie? Chciałabym zaspokoić jego terrierowe potrzeby, ale nie wiem w jaki sposób. I jak reagować kiedy on tak zaciekle atakuje inne psy i ludzi zza płotu. A może nie reagować ? Będę wdzięczna za pomoc i cenne wskazówki :)

Link to comment
Share on other sites

Próbuj pracować najpierw z odległości, czyli pozytywnie skojarz psu innego psa, który jest na tyle daleko, ze Twój jeszcze się nie nakręca.

Prócz spalania fizycznego daj mu też regularne zajęcia psychiczne. Wymagaj od niego, ucz posłuszeństwa i nowych rzeczy. Pies reaguje na Twoje upomnienia? W ogole w jakikolwiek sposób pokazujesz mu, że coś, co robi, jest niemile widziane?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...