Jump to content
Dogomania

CZARNY Owczarek Niemiecki???


PATIszon

Recommended Posts

  • Replies 266
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam do Was pytanie. Czy ktoś wie gdzie można kupić czarnego owczarka niemieckiego ale koniecznie długowłosego. Na jednym z prezentowanych zdjęć jest taki chyba z przedłużonym włosem. Z tego co wiem w Czechach są głównie krótkowłose. Swego czasu szukałam takiego w całej Polsce. Jest hodowla we Wrocławiu gdzie czasami takie się zdarzają

Liczę na was i z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Kiedy to jest wlasnie przedstawicielka czeskiej linii uzytkowej!

Dlugowlose ony maja swoj klub, we wroclawiu wlasnie. Podaje adres i telefon:

ul.Krzemieniecka 37/1

54-613 Wrocław,

tel 601 71 59 82 (piątek 16.00-20.00)

UWAGA - ciezko sie dodzwonic... O ile wogole da rade (dane sprzed roku).

Link to comment
Share on other sites

Mam do Was pytanie. Czy ktoś wie gdzie można kupić czarnego owczarka niemieckiego ale koniecznie długowłosego.

W Czechach dostaniesz je bez problemu - wyslalam zdjecia krotkowlosych, bo one sa hodowlane. Dlugowlose sa wylaczone z hodowli i traktowane jako pety (choc oczywiscie takze sliczne).

Link to comment
Share on other sites

Jeju jakie one są piękne! Musze znalezć takiego na tapetę, wiecie co robię? wieczorem włączam sobie ten post i oglądając zdjęcia wspominam moją Keje! No i rycze oczywiście! Jak dorwę jakiegoś umyślnego ze skanerem to spróbuje wysłać wam jej zdjęcia. To nie był rasowy ON, coć nic oprócz kątowania tylnych nóg jej nie brakowało! A madra była taka, jak Szarik, Tequilla i pies Cywil pomnożone przez Lessi!

Link to comment
Share on other sites

Jak kupisz już czarnego malucha to napisz za ile je sprzedają, też mnie za gardło chyta jak widze takiego, mój Dżeki już niestety umarł ponad 2 lata temu, był czarnym owczarkiem ale bez metryki. Trochu po czesku potrafie rozmawiać wiec niema problemu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzięki Margo i Kasiu M za odpowiedzi.

Te namiary Wrocławiu znam, rzeczywiście jest b.cięzko się dodzwonić, ale mam telefony do domu do założycieli wrocławskiego Klubu i adres. Tam można z nimi porozmawiać i chętnie udzielają informacji. Niestety czarne długowłose ON trafiają się tylko czasami (jak już wcześniej pisałam).

Teraz pytanie techniczne. Jakie formalności trzeba załatwiać sprowadzjąc szczeniaczka z np. Czech. Dalej - czy się po niego jedzie, przecież nie przysyłają jako paczkę. Jak on znosi taką długą podróż np. pociągiem. Ja owszem jechałam po swojego i wiozłam go pociągiem, ale to trwało 5 godz. Tak, że nawet nie siknął, trochę sie pobawił z ludżmi w przedziale i trochę pospał. Z pewnością ktoś ma takie doswiadczenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Po co na siłę szukać czarnego ONa przecież są piękne czarne długowłose BELGI o charakterze lepszym od ONa. Poza tym te wszystkie czarne ONy co piszecie że są w Czechach to nie posiadają rodowodu FCI i w obrębie tego samego miotu jak to wydorośleje to widać że niektóre to takie kundle "wilczury"., Coś w rodzaju związku długowłosych we Wrocławiu Rasowe co tam są to tylko z FCI te dziwnego pochodzenia to zwykłe kundle tylko że z rodowodem na dodatek połowa to krótkowłose, znam kilka ich hodowli i zobaczyłam co produkują , ludzie kupują bo myślą że ten rodowód to coś a potem wyrasta im coś śmiesznego i są rozczarowani , widziałam kilka różnych związków i na własne oczy widzę że prawdziwe rasowe psy to tylko z FCI , VDH

Link to comment
Share on other sites

Hej, widzę nie po raz pierwszy , że czarne ONy budzą zainteresowanie. Ja właśnie jestem w trakcie oczekiwania na takie szczenię, które zamówiłam już w lutym. Ma to być sunia, jak najbardziej rasowa, z Czech. Chcę hohować ONy tej maści bo u nas jej nie ma a są pięknę. Także jak już ją będę miała to napewno spotkamy się na wystawach bo ja zamierzam ją wystawiać. Mam już białe owczarki niemieckie, ktore teraz nazywaja się Biały Owczarek Szwajcarki więc z czrnym będą tworzyć fenomenalny komplet. Także może , jak wszystko dobrze pójdzie będę jeździć z Białym i czarnym na wystawy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...