Jump to content
Dogomania

komisarz alex


randap

Recommended Posts

Ja się spotkałam i nic miłego... Psy z policjantami stały na przystanku, bo tam mieli się się później przesiadać kibice. Psy - piana na pysku, otwarty atak i agresja do mojej idącej spokojnie,przy nodze na smyczy suki, która bardzo starała się udawać, że ich nie widzi. Polisjanci zadowoleni z agresji swoich psów...

Link to comment
Share on other sites

Ja spotkałam i to z kolei moja suka narobiła afery. Samara nie lubi owczarków(pracujemy nad tym i są efekty) - oczywiście musiała drzeć ryja na tego ONka. Zatrzymałam się, żeby przywołać sukę do porządku i przy okazji pogadałam z policjantem. Powiedział, że jego pies "suki nie ruszy choćby nie wiem co, ale samiec by mu się nie spodobał - może nawet by zawarczał"; opowiedział też trochę o pracy, o tym że pies idzie za rok na emeryture i takie tam. Ogólne wrażenie psa i przewodnika pozytywne, szczególnie że poświęcił te kilka minut żebym mogła ze swoją suką przećwiczyć spokojne mijanie "wielkiego, złego owczarka"(w jej mniemaniu).

Dziwi mnie, że psy opisane przez Ejre tak się zachowały. Policjant którego spotkałam opowiadał, że w szkole je specjalnie uczą, żeby inne psy były dla nich "niewidzialne". No ale szkoła to jedno, a prowadzenie przez przewodników później to drugie...

Link to comment
Share on other sites

Nie oglądałam serialu ale wiem,że takowy istnieje. Dwa razy spotkałam policjantów z psami.I dwa razy widziałam psy agresywne,niewychowane,nie wiedzące co zrobić z nagromadzoną energią.Oba psy były agresywne do innych psów a jeden chwycił za palca dziecko.

Link to comment
Share on other sites

ja widywałam swego czasu,dośc regularnie grupę policjantów z psami(jak jeszcze taka jednostka w mieście funkcjonowała),przechodzacymi kolo mojego bloku.psy grzeczne ,szły przy nodze bez szczekania czy szarpania(czasami zdarzal sie że stałam niedaleko ze swoim psem,czekajac aż przejdą),na luznych smyczach,w kagańcach fizjologicznych.nic do zarzucenia

Link to comment
Share on other sites

łał to rzeczywiście coś - że zobaczyłaś policjanta z owczarkiem ;)


Ja często widzialam takich z psami nigdy nie przejawiały agresji (przeważnie długowłose) i niespecjalnie nie interesowały się tym co się dzieje wokół, ale zdarzało się że obszczekały moje psy a czasem było tak że nawet na moje psy nie spojrzały.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Chodzę na mecze żużlowe, niedawno jeden z nich był tak zwanym meczem podwyższonego ryzyka i stadion 'zabezpieczali' właśnie policjanci z ONkami. Psy darły się na każdego kto obok nich przeszedł... :roll:

No raczej trudno oczekiwać czegoś innego od psa służbowego oddelegowanego do "trudnych" przypadków. Do takich akcji biorą specjalnie psy "nakręcone", bo to nie ma być potulny baranek, tylko twardy zawodnik do trudnej roboty... To mit, że dobry pies obronny odróżnia "dobrego" od "złego" człowieka. Taki policyjny pies to bardzo reaktywna i jak już wspomniałam, celowo nakręcana bestia, niestety... Oczywiście są różne psy policyjne, szkolone do różnych zadań i od jednych oczekuje się zrównoważenia itd. Ale tak właśnie wygląda typowy pies "konfrontacyjny".

Link to comment
Share on other sites

Jak to napisał RADSKORPION - są psy dla których inne psy są 'niewidzialne' ale są też psy właśnie w grupie ryzyka, że spuszczony zrobi Swoją robotę. Jak i dla ludzi w Policji - psy mają Swoje pododdziały i do nich przynależą ew. są przydzielane ze względu na predyspozycje :)

Link to comment
Share on other sites

przepraszam Cię bardzo, mylący nick ....

Zwracam honory płci pięknej !! :)

 

Dziś rozmawiałem ze znajomym który własnie pracuje z psem...psy od młodości są szkolone w szkółkach policyjnych i mają własnie predyspozycje - jedne lepszy węch, inne bardziej pod agresję, inne znów stonowane... i tak każdy (lub i nie) trafia do jakiegoś WYDZIAŁU i dostaje osobę pod opiekę,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...