Jump to content
Dogomania

Niedołężny pies i muchy na udzie


misiek007

Recommended Posts

Witam
Mam kilkunastoletniego pieska (15kg). Od około 2 lat nie słyszy, od pół roku coraz więcej leży. Dbam o niego ale chyba starośc daje oznaki na maksa. Aktualnie bez przerwy leży. Tylną nogę ma wyprostowaną co utrudnia mu wstawanie, czyli tak jakby stawała się niewładna.
Dużo leży na trawie i ostatnio w czasie upałów polewają go chłodną wodą co staram się zakazywać.
Dziś zbierają się przy nim muchy i siadają na udzie, podobno ma jajka much na zewnątrz uda.
Czy jest jakiś środek je odstraszający, który by mu nie szkodził? i czy lepiej aby nie leżał na wilgotnej trawie i nie był polewany?

proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj mu zaaplikować Advantix spot on -kropelki na kark, działa odstraszająco na meszki,komary ,muchy. U nas się sprawdził, muchy przestały siadać na ranę u psa. Jednak najpierw dobrze dokładnie obejrzy miejsce, gdzie muchy krążą,czy nie ma tam rany.
Co do polewania wodą, to nie jestem przekonana, czy to dobra metoda. Ja bym raczej psa ułożyła w cieniu na chłodnej trawie ze stałym dostępem do wody. Stale wilgotna sierść, a jeszcze być może brudna, jest doskonałym środowiskiem do rozwoju larw much.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misiek007']Witam
Mam kilkunastoletniego pieska (15kg). Od około 2 lat nie słyszy, od pół roku coraz więcej leży. Dbam o niego ale chyba starośc daje oznaki na maksa. Aktualnie bez przerwy leży. Tylną nogę ma wyprostowaną co utrudnia mu wstawanie, czyli tak jakby stawała się niewładna.
Dużo leży na trawie i ostatnio w czasie upałów polewają go chłodną wodą co staram się zakazywać.
Dziś zbierają się przy nim muchy i siadają na udzie, podobno ma jajka much na zewnątrz uda.
Czy jest jakiś środek je odstraszający, który by mu nie szkodził? i czy lepiej aby nie leżał na wilgotnej trawie i nie był polewany?

proszę o pomoc[/QUOTE]

Do weterynarza , to nie łaska :angryy: ? Trzeba żeby weterynarz obejrzał psa i spróbował mu ulżyć ! może coś na wzmocnienie . Nie mogłabym patrzyć w takiej sytuacji na psa jak cierpi . a do tego jeszcze te wstrętne muchy :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...