Jump to content
Dogomania

Ranking suchych karm


aguchna

Recommended Posts

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzieki i jeszcez jedno,widze że wypowiadasz się na każdym temacie 8)

Ależ skąd, nie w każdym..., po prostu Ty mi wpadłeś w oko ;)

Powinien jeść, dwa, góra- trzy razy dziennie. A co do ilości- jeśli chodzi o suche karmy to tabelki na opakowaniach dość dokładnie to określają (w zależności od karmy są to różne ilości).

A co do gotowanego żarcia- nie wiem, ja jakoś tak na oko oceniam ile dawać. 8)

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co? JA juz sie w tych suchych karmach calkiem pogubilam! Przejzalam cale forum i jest tyle opini o karmach ile dogomaniakow!W sklepach tez roznie mowia, o wetach nawet nie wspomne! i badz tu madry czlowieku :-? Ostatnio jak bylam w hurtowni karam i pytalam o ceny np. RC, Eukanuby itd. to pani polecila mi chicopee, ze iby dobry dla ras duzych bo ma smrowidla na stawy, ze cena przystepna a karma jest kanadyjska i dobrej jakosci. Ale ostatnio spytalam dystrybutora Nutram czy moze ma tez chicopee, to mi odpisal ze to jest to samo g...co pedigree, wiec tym sie nie zajmuje! No i jak z tym jest?Natomiast pani w sklepie nastraszyla mnie ze Purina Pro Plan ma wejsc do hipermarketow i drastycznie obnizyc cene a co za tym idzie i jakosc! I juz calkiem nic nie wiem. Ale jak ktos ma obiektywne inforamacje o chicopee (takie pewne0 to niech da znac. Wie ze bylo to gdziesz na forum ale akurat o tej karmie tak zdawkowo.Serdeczne dzieki za fatyge w mojej sprawie :D

Link to comment
Share on other sites

LAZY,

Bo każdemu pieskowi inna karma służy i smakuje- stąd różne opieni dogomaniaków.

A co do sprzedawców- przecież nie po to człowiek handluje jedną karmą, żeby chwalić inną... Na czym by wtedy zarabiał.

Żeby nie zwariować- ja karmię gotowanym mięskiem z ryżem i warzywami i psina mi pięknie rośnie, pięknie wygląda i smakuje jej ... niesamowicie :wink:

Link to comment
Share on other sites

Z tymi opiniami w zaleznosci od psa i dogomaniaka to masz racje. Ja suni tez kiedys gotowalam, ale rodzina mi sie zbuntowala i juz nei chce gotowac (owszem dostaje surowe miesko albo podroby z ryzem, ale nie codziennie), wiec wybor, albo puszki (oczywiscie te tanie bo na drogie nas nie stac), albo suche. Dlatego zaczelam wariowac z ta sucha karma i szukac dobrej i smacznej dla suni. Mam nadzieje ze wygram walke z moim niejadkiem. Pozdrawiamy: ja i Lazy

Link to comment
Share on other sites

podobno - bo sama nie probowalam - Chicopee jest dobra karma, tak tez twierdzil Pan w sklepie, ktory mial duzo karm - nie mial natomiast nic z Chappi Nutreny czy czegos takiego - mial same te lepsze.

Co do Puriny to jakos nie wierze, ze Pro Plan ma wejsc do sklepow - raczej Dog Chow..chociaz sama nie wiem :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za informacje o chicopee. A co do Pro plan to tez sie zastanawialam czy nie chodzilo o Dg Chow, ale w tym skle[pie byl wlasnei ProPlan a nie Dog Chow, wiec sama nie wiem. Ale ta karma jest dosc droga ia zeby sprzedac ja w hipermarkecie to musieliby opuscic cene ponad polowe!Wiec moze wersja z Dog Chow bylaby bardziej prawdopodobna.

Link to comment
Share on other sites

Hej, fajnie, że gdzieś w końcu można porozmawiać na temat problemów z karmą. :)

Mojego psiaka właśnie przestawiłam na karme suchą, bo gotowanego jedzonka już za bardzo nie chciał (do tego milion uzupełniających dietę tabletek). Problem w tym, że jadł purine pro plan, ale chcialabym wzbogacic jego diete o skladniki mineralne jak np glukozamina (waży ok30 kg) i co ważne jest to staruszek!!!

Bardzo zależy mi na zaoszczedzeniu gotówki, gdyż piesio musi mieć podawane inne kosztowne leki, na które nie będę mogla sobie pozwolić jak kupie zbyt drogą karmę. Spotkałam się z takimi karmami jak: Best Choice, Pet Time, K9,Nutram, Chipokee,ANF, Bento Kronen o Eukanubie i Roylau nie wspomne bo są bardzo kosztowne. O innych nie wiem za wiele.

A potrzebuję dla seniora i o jaknajwiększej ilości składników mineralnych, nie jakiąś zwykłą np. purinę, ale też nie powodującą bankructwa. :confused:

Dogomaniacy mający staruszki poradźcie.. :fadein:

Link to comment
Share on other sites

chicoppe na pewno nie jest dobra dla duzych ras (nie mowie , ze pies od razu od tego umrze, ale jednak..) psom ras duzych nie wolno zalowac na dobrej karmie z tego wzgledu chociazby, ze to wlasnie od kad pojawily sie karmy dla psow mamy do czynienia ze zwiekszeniem przypadkow skretu zoladka.

Lazy, jezeli chcesz sprawdzic karme pod wzgledem powyzszym to przygotuj sobie szklanke wody i wrzuc do niej kilka ziaren karmy i odczekaj 30min , poczym prownaj z ziarenkami wyjsciowymi jezeli roznicy nie ma wogole to karma jest idealna , takze tym mniejsza roznica i tym mniej 'farfocli' w wodzie tym lepiej!

ale zapoznaj sie rowniez ze skladem danej karmy (to znaczy z czego ona jest zrobiona) bardziej niz z iloscia bialka czy weglowodanow

w wiekszosci karm jak zsumujesz skladniki to wychodzi ci okolo 40procent , a co z wiekszocia tych granulek , z 60% ? no wlasnie o tym nie ma ani slowa.

acha , gdzies na amerykanskiej dogomanii na forum , ktos podawal jak analizowac sklad np jezeli pisze tylko meiso to odjac 2 punkty od wyjsciowej ilosci punktow (tej idealnej) , jezeli jes tnp wymienione tylko 4% jakie to mieso albo maczka miesna to odjac jeden punkt, itd

niestety nie zapisalam sobie tego i nie moge tutaj wkleic

Link to comment
Share on other sites

Briards, a dlaczego wg ciebie Chicopee na pewno nie jest dobra dla duzych ras? Przeciez maja wersje wlasnie dla szczeniakow ras duzych. Czy wedlug ciebie tylko Eukanuba, Pro Plan i Royal, Hills sa dobre (bo sa najdrozsze)? Wiekszosc karm i tych drozszych i tych tanszych ma porownywalne sklady a i tak wszyscy dobrze wiemy ze kazdy pies reaguje na dana karme indywidualnie - co jest dobre dla jednego nie musi byc dobre dla drugiego.

Link to comment
Share on other sites

Najprawdopodobniej zdecyduje się na karmę Acana dla seniorów - znjduje się tam wiele związków mineralnych, m.in. glukozamina, L-karnityna, porównywalnych ze składem Royal Canin, jesli ktoś ma ochotę porównać to zobaczcie stronę link przeniesiony przez moderatora do linkowni. Ja właśnie porównywałam i zauważyłam zmniejszoną ilość białka, ale przy znacznie mniejszym ruchu u mojego psiaka wydaje mi się to racjonalne. Poza tym koszt worka 20 kg, w moim przypadku wystarczającego na ok 2 miesiące wynosi 166 zł z kosztami przesyłki, więc zostanie na pozostałe leki (zakładając że na Royala wydałabym o 50 zł więcej).

Interesuje mnie tylko jak duże są kawałki karmy, bo jej nie widziałam, może ktoś z Was już taka karmę swojemu psiakowi podaje?

Podzielcie się uwagami :)

Link to comment
Share on other sites

dzurga chodzi wlasnie o to, ze skald jest podobny a nie identyczny :) i trzeba dokladnie prownac a po za tym jakosc i swiezosc skladnikow to np dla mnie najwiekszy problem w karmach tanszych

i prawda, ze co pies to lubi co inengo i cos innego mu pasuje tylko nie mozesz porownywac chicoppe klasy powiedzmy 'sredniej nizszej' z klasa super premium a i w super premium tez sa roznice bo co firma to co innego, ja w kazdym razie chicopee nie stosowalam i stosowac nie bede i nawet nie interesuje mnie probka tej karmy podobnie jak puriny dog chow, nutreny,podobnych karm czy pedigree nawet advance

Link to comment
Share on other sites

w wiekszosci karm jak zsumujesz skladniki to wychodzi ci okolo 40procent , a co z wiekszocia tych granulek , z 60% ? no wlasnie o tym nie ma ani slowa.

Właśnie podsumowalam wszystkie skladniki Chicopee i wyszlo mi ponad 60 %. Fakt ze nie wiem co z ta reszta, ale ile ma RC czy Eukanuba?Bo chyba nie 100% co?Ja wcale nie ukrywam ze jestem zupelnym laikiem jesli chodzi o suche karmy, wiec jest mi bardzo trudno podjac decyzje ktora stosowac. Bo przeciez niektorzy twierdza ze sucha jest calkiem do bani, niektorzy mowia ze te drogie to po prostu cena za firme i nic poza tym, wiec badz tu madry i pisz wiersze. Ale ja wiem jedno!Chce zeby moj piesek byl zdrowy i jeszcze zeby mu smakowalo! Kto mi zagwarantuje ze po danej karmie tak wlasni bedzie?NIKT bo nikt tak na prawde nie wie co jest w tych karmach. Ale chetnie poslucham tych ktorzy jednak moga mi to zagwarantowc.

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie robie test "moczenie w szklance z woda". za jakies 20 minut bede miala wyniki wiec napisze, bez oszustwa co mi wyszlo. wrzucilam 8 ziarenek i zobacze na ile urosly i czy jest duzo farfocli.szkoda tylko ze nie zrobilam tego testu dla Rc a niestety juz nie mam bo psiana juz zjadla,a le teraz kazda karme wezme pod lupe. ciekawe czy te drogie karmay sie nei rozpadaja i nie pulkchnieja w wodzie :-?

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm, Chicopee to tez karma super premium... Tyle, ze duzo mniej znana, bez rozwinietej w Polsce sieci dystrybucji. Eukanuba, Royal rzucaja sie w oczy, bo wydaja kosmiczna forse na reklame, na rozwoj sieci sprzedazy - a za tym tez idzie kosmiczna nieco cena produktow, ktora musi pokryc te koszty.

A porownac sklad karm jest bardzo trudno - jedna ma wiecej bialka a mniej tluszczu, nieco mniej jednych, nieco wiecej innych witamin i wlasciwie to i tak mozemy ocenic na oko co bedzie dobre dla naszego psa. I wlasciwie do czego porownac? Do Eukanuby? Ktora wcale nie jest taka super hiper boska bo psy po niej rosna w gore jak zyrafy a masy nie nabieraja???

Zreszta nie przeginajmy - kiedys suchych karm nie bylo, psy zarly kasze z miechem albo sama kasze i ziemniaki - zyly po 18 lat, siersc mialy lsniaca, nie chorowaly a zadnych witamin, arthroflexow na stawy czy innych bajerow nie dostawaly.

Co do Bento - to w przeciwienstwie do Briards uwazam ze jest to bardzo dobra karma, ktora ze spokojem mozna porownac z Eukanuba. Ja w tej chwili karmie Bento z owca - pies ma sie swietnie a karma ma np podowojna dawke biotyny w porownaniu do wszytskich innych znanych mi karm, na czym mi bardzo zalezalo bo jak wiadomo biotyna dziala dobroczynnie na siersc i skore psa a to wlasnie chcialam rudzielcowi poprawic.

Acana tez karmilam ale dla szczeniakow ras duzych. To bardzo dobra karma. Na mojej grupie PT byla pani dystrybutor i wlasciwie kazdy z grupy kupila ja dla sowjego psa na probe (a mielismy beagle, teriery, labki, rottki, AST...) i wszyscy sobie bardzo chwalili. Nie wiem jak kulki seniora ale juniora large breed byly wielkosci 1 gr czyli malutkie.

Link to comment
Share on other sites

Fajnie Aqnes ze mozesz sprawdzic. Z tego co pisze briards to okolo 30 minut. Ja wlasnie wyjelam chicopee i jest wieksze o okolo bo ja wiem niewiele. Jak sie polozy na tym mokrym ziarenku to suche to jest tylko malutka obwodka. jest troche farfocli ale jak na moje oko malo. niestety nie mam porownania z innymi, weic nie wiem jak to jest. Sprawdz Agnes jak mozesz to RC i napisz ile procent lacznie amja wszystkie skladniki. dzieki :lol:

Link to comment
Share on other sites

sprawdziłam i...granulki po 30 minutowym namoczeniu pratkycznie nie zmniely sie wielkosciowo, troszke sie zmiekczyly, ale nie rozpadly - to hcyba dobrze?:) niestety nie podlicze skladnikow, po pierwsze torbe juz wyrzucilam i ich nie mam, po drugie to jest karma weterynaryjna - jelitowa - wiec skladniki sa inne niz w normalnej

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o karmy to tak naprawde każdemu psu służy inna karma.Jeżeli chodzi o Chicoope to myślę że to bardzo godziwa karma i przedewszyskim w normalnej cenie.Jest więcej karm takich np.Sir John'S równiez jest polecana dla dużych ras z tedęcją do skrętu bo karma nie pecznieje ale niestety nie zawiera składników na biodra(Chondroityny).Ten składnik zawiera m.in.ACANA.

Jeżeli chodzi o Eukanubę to znam wiele ludzi co im psom ta karma nie służyła ewentualnie nie smakowała a cena tak jak ktoś z poprzedników napisał temu jest taka kosmiczna-bo reklama kosztuje i to sporo.

Jeżeli chodzi o wypowiedź Briardsa odnoście że najlepsze na biodra to ruch-chyba się mylisz i to bardzo bo szczeniaczki które mają podejżane biodra odnośnie Dysplazji albo nie daj Boże mają już dysplazje mają ograniczony ruch do minimum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...