Jump to content
Dogomania

Pomoc w poruszaniu się-psiak z połamanymi przednimi łapami


Aneta Nowak

Recommended Posts

Przewertowałam forum dość konkretnie,ale jedyne opisy,jakie znalazłam,dotyczą łap tylnych. A my mamy połamane łapy przednie, już po operacji,obie oczywiście usztywnione. Szukam sposobu, który ułatwi suczce (i-nie ukrywam-mi) poruszanie się na tylnych łapach(nie może się operać na przednich oczywiście,choć uparcie próbuje to robić). Głównie chodzi tu o wyjście na siku/kupę. Znalazłam w necie jakieś pasy podtrzymujące..no własnie-zadek. Suczka jest mała,lekka,nie chodzi nam o wielokilometrowe wedrówki tylko o komfort załatwiania się(o ile na siku moge ją trzymać i jakoś sika, o tyle..z kupką gorzej). Może ktoś wpadnie na jakiś pomysł albo miał psa z urazem obu przednich łap i podpowie jak wykombinować,żeby suczka nie musiała być trzymana rekami w trakcie (głównie) załatwiania się. Szukam i szukam bo bedziemy tak sobie w powietrzu przodem wisiały minimum 6tygodni.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie zapomniałam dopisać..nie bardzo może być to coś,co będzie w pachach się trzymało.Jedna łopatka ma być nieruszana(też zagwoździowana..ogólnie więcej żelastwa w psie niż psa). Poza tym ona jest taki kurdupel chudy (4kg po zjedzeniu WIELKIEGO sniadania),ze ogólnie nie chodzi w szelkach bo wszystkie są za luźne.
Hmm..teraz mi wpadło do głowy..Gdzieś kiedyś widziałam,że dla psów stresujących się,lękliwych(nie wiem,czy nie myle się) była jakas metoda..oplatania tułowia bandażem elastycznym. Kojarzy ktoś może?Jakiś filmik z instrukcją oplatania był..ale nie wiem jak to się nazywa,żeby google zapytać. Szukam jakiegoś sposobu,żeby podnosić ją bardziej na ogcinku żeber,żeby nie powodować ruszania jedną łopatką.

Link to comment
Share on other sites

Tylko jak go ułożyć,kurcze :(. Nie miałam psa z dwoma kulasami przednimi połamanego do tej pory. Ona u weta się załatwiała-ale nie widzieli w jaki sposób niestety. A na tych łapach chyba nie powinna się opierać bo gwoździe wystają i naciska na te gwoździe(jeszcze coś seobie w środku poprzestawia i będzie kłopot). Już znalazłam..to coż z TTouch związane..spróbuje własnie z jakimś szalikiem podobnego obwiazania.

Link to comment
Share on other sites

Ręcznik frotowy czy inny-nawet ten o mniejszych rozmiarach-jest za duży. Bedę próbowała z opaską uciskową i bandażem elastycznym (ona jest malutka i bardzo,bardzo drobna i tu jest kłopot nawet z kupieniem szelek). Jakoś musze ją...uwiesić,bo się zamęczymy obie przez te kilka tygodni :/.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...