Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
maradona

Fitmin vs Brit

Recommended Posts

Witam. Mój pies dotąd jadł tylko gotowane jedzienie. Po dzisiejszej kontroli weterynarz powiedział, że pies powinien przejść na suchą karmę aby ograniczyć przyrost osadu nazębnego. Zastanawiam się nad karmą Fitmin lub Brit. Patrząc na dawkowanie Fitmin Medium Maintenance pies o wadze 17 kg powinien dostawać około 255-280g. Czy to nie jest za mało? Którą karmę bardziej polecacie dla aktywnego psa? Jest to dwuletni pies, mieszaniec.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dawkowanie w karmach jest orientacyjne-przy psie aktywnym może być większe niż na opakowaniu. trzeba obserwować psa czy nie tyje nie chudnie. co do konkretnych karm to czy zastanawiasz się tylko pomiędzy britem a fitminem czy w gre wchodzą inne karmy? w jakim przedziale cenowym chcesz się obracać?
ja osobiście na twoim miejscu przerzuciłabym psa na barfa ewentualnie karmiła gotowanym dalej ale do diety dodałabym SUROWE mięsne gnaty-dobrze czyszczą zęby. spróbuj, po jakimś czasie sama zobaczysz różnicę.
karma sucha wbrew temu co się mówi nie usunie kamienia nazębnego a może nawet pogorszyć stan zębów. to tak na marginesie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='89ola'] karma sucha wbrew temu co się mówi nie usunie kamienia nazębnego a może nawet pogorszyć stan zębów. to tak na marginesie.[/QUOTE]

Też zauważam znacznie większe przyrosty kamienia na karmie suchej, niż gotowanej czy BARF-ie. Czasami mam wrażenie, ze weci zbyt dosłownie biorą do serca reklamy firm producenckich, wyłączając jednocześnie myślenie i zdolność do obserwacji swoich pacjentów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do przedziału cenowego to tak do 150 złotych myślę. Z gotowanym jedzeniem o tyle jest problem, że dziadkowie dają mu czasem resztki ze stołu (w których jest cebula, sól, pieprz... przecież i tak je gotowane).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nasz pies Swego czasu wcinał (czasem dalej wcina) BRITa Premium Junior M (karma dla psów chyba do roku, średniej wielkości). Fajny skład (dużo witamin, glukozamina na stawy), niezbyt duże porcje, ładne kupy, z pyszczka nie śmierdziało..jedyny problem, to po 10kg strasznie się psu karma znudziła i trzeba ją było uszlachetniać (owoce, warzywa).
Ogólnie gdybym miał szukać czegoś w cenie do 150zł to drugi raz wziąłbym Brita ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja karmiłam Britem w starszej wersji, teraz w nowszej (prócz brit care) adultem i seniorem i pies jadł ale bez jakiegoś entuzjazmu i sierść zrobiłą się matowa po jakimś czasie. Teraz mamy Fitmin Dog For Life. Narazie mieszam z britem w proporcji 2:1 i pies je chętniej i aż się trzęsie kiedy sypie do miski. Co do efektów to nie wiem bo za krótki okres czasu ale myślę, że karma jest godna jakiejś uwagi.

 

Wiadomo skład mógłby być lepszy ale też nie jest tragiczny. Jak myślicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fitmin ForLife to karma bytowa klasy Premium więc wodotrysków po niej spodziewać się nie nalezy. A i tak ma naprawdę dobry stosunek jakości do ceny. Jest dobrze zbilansowana i ma fajny skład. Czyli niedroga karma o niezłej jakości (sam karmię mojego jamniora ForLifem).

Jednak Fitmin ma karmy o zdecydowanie lepszym składzie - Programy Żywieniowe (Mimi, Medium, Maxi) i Sulution (ten jest naprawdę fajny)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×