Jump to content
Dogomania

AKCJI STERYLIZACJA - razem walczmy z bezdomnością ! - dołącz do akcji!


3 x

Recommended Posts

handzia, czy sunia szuka domu?

jeśli sa pieniążki na koncie to ja jestem za
ale założenie jest takie, że watek dotyczy suń bezdomnych
z drugiej strony bez sensu, żeby sunia rodziła co cieczkę

może dziewczyny z OS się wypowiedzą?
i deklarowicze?

kwota nie jest duża
może spotkamy się gdzies po środku ? skoro sunia teoretycznie nie ma możliwości skorzystania z dofinansowania bo jest domna?

proszę, żeby wypowiedziały się też inne osoby :)
a zwłaszcza deklarowicze

Link to comment
Share on other sites

Są takie uzasadnione przypadki - [B]myślę, ze należy dofinansować[/B].
Ta sunia - niby domna- będzie produkowała bezdomność ...
Moim zdaniem wszystkie niehodowlane psiaki i kociaki należy kastrować.
Inaczej nie wygramy z bezdomnością nigdy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Livka']
Moim zdaniem wszystkie niehodowlane psiaki i kociaki należy kastrować.
[/QUOTE]

A to zdanie powinno być mottem dla wszystkich którzy chcą pomagać realnie zwierzętom! Tylko tak można faktycznie zmniejszyć ilość niechcianych zwierząt w kraju. Tylko mam wrażenie że jest sprzeciw i milcząca zmowa organizacji które żyją dzięki "pomocy" zwierzętom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PACZEK']A to zdanie powinno być mottem dla wszystkich którzy chcą pomagać realnie zwierzętom! Tylko tak można faktycznie zmniejszyć ilość niechcianych zwierząt w kraju. Tylko mam wrażenie że jest sprzeciw i milcząca zmowa organizacji które żyją dzięki "pomocy" zwierzętom.[/QUOTE]

Najważniejsze stan konta 1790,65 zł , sunie "domną " oczywiście ciąć proponujemy zwrot 70 %

PACZEK wkurzaja mnie jak diabli Twoje komentarze akurat tutaj zupełnie nie na miejscu Fundacja Ostatnia Szansa od roku prowadzi akcję sterylizacji ZA DARMO dla zwierząt właścicielskich obejmuje kilka okolicznych gmin wokół schroniska a i tak w ostatnim czasie "ubrano" nas w łącznie 20 szczeniąt !!! Akcja ogłaszana w lokalnej prasie, ulotki w wielu sklepach, ulotki u sołtysów, banner na naszym schronisku i kilka na mieście ( Rawa Mazowiecka ) za darmo sterylizacja , antybiotyk, ubranko po sterylkowe i zdjęcie szwów gdzie zobaczymy sukę z cycuchami tłumaczymy, wyjaśniamy i nakłaniamy do sterylizacji. Druga taka akcja jest w okolicach Kościerzyny -Kaszuby dwie wsie wszystkie sukii większość kotek wycięte plus budowane kojce zamiast łańcuchów. Nie wygrałyśmy milionów w totka a na utrzymaniu psy ze schroniska poza 40 opłacanymi przez gminy pozostałe NASZE fundacyjne i coraz trudniej o zdobycie środków na ich utrzymanie . Zbierajmy środki tutaj na naszej akcji i róbmy swoje .Zastanawiam sie nad modelem brytyjskim, taniej oni kastrują przede wszystkim samce bo jeden może zapłodnić kilkanaście suk przez cały rok .Zabieg mniej inwazyjny niż u suki. Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa']Najważniejsze stan konta 1790,65 zł , sunie "domną " oczywiście ciąć proponujemy zwrot 70 %

PACZEK wkurzaja mnie jak diabli Twoje komentarze akurat tutaj zupełnie nie na miejscu Fundacja Ostatnia Szansa od roku prowadzi akcję sterylizacji ZA DARMO dla zwierząt właścicielskich obejmuje kilka okolicznych gmin wokół schroniska a i tak w ostatnim czasie "ubrano" nas w łącznie 20 szczeniąt !!! Akcja ogłaszana w lokalnej prasie, ulotki w wielu sklepach, ulotki u sołtysów, banner na naszym schronisku i kilka na mieście ( Rawa Mazowiecka ) za darmo sterylizacja , antybiotyk, ubranko po sterylkowe i zdjęcie szwów gdzie zobaczymy sukę z cycuchami tłumaczymy, wyjaśniamy i nakłaniamy do sterylizacji. Druga taka akcja jest w okolicach Kościerzyny -Kaszuby dwie wsie wszystkie sukii większość kotek wycięte plus budowane kojce zamiast łańcuchów. Nie wygrałyśmy milionów w totka a na utrzymaniu psy ze schroniska poza 40 opłacanymi przez gminy pozostałe NASZE fundacyjne i coraz trudniej o zdobycie środków na ich utrzymanie . Zbierajmy środki tutaj na naszej akcji i róbmy swoje .Zastanawiam sie nad modelem brytyjskim, taniej oni kastrują przede wszystkim samce bo jeden może zapłodnić kilkanaście suk przez cały rok .Zabieg mniej inwazyjny niż u suki. Ewa[/QUOTE]

Nie wiem co Ci się stało że wszystko co napiszę odbierasz do siebie:shock:.
Napisałem co myślę i to co wszyscy wiedzą. To gminy i urzędnicy potężnych firm "opiekujących się zwierzętami nakręcają biznes i tyle. Napisałem również że sterylizacja ... zresztą sama przeczytaj ze zrozumieniem i bez uprzedzeń. A jeśli uważasz że nie mam racji to sprawdź ile psów przebywa w schronach od lat bez sterylizacji czy kastracji mimo że przepisy stanowią co innego. Za milczącą akceptacją PiWuw itd.
Nie wiem czy chodzi Ci o to że nie wolno mi mieć własnego zdania? Napisałem tu bo [B]Livka[/B] tu swój post umieściła i tyle.
A środki wam trudno zdobyć bo kasę podatnika przeznaczoną na pomoc zwierzętom ogarniają różne cwaniaki którym gminy płacą po 2500 zł za "odłowienie" psa. To już nie jest moja wina.

Wejdź w swój profil i poczytaj swoje posty. Dlatego bardzo grzecznie Cię proszę znajdź sobie innego wymyślonego wroga. Ja zwierzętom pomagałem i będę pomagać bez względu na to czy komukolwiek podoba się to czy nie.

Edited by PACZEK
Link to comment
Share on other sites

Chciałabym zgłosić sunię Ikę z wątku kieleckiego, która jest u mnie w BDT:


[IMG]http://i62.tinypic.com/25zs29g.jpg[/IMG]
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/182450-ALARM-KIELCE-prosimy-o-pomoc-finansow%C4%85-PRZEKA%C5%BB-1-aktualizacja-i-info-str-1[/url]

Zabieg ma się odbyć we wtorek 02.09 w lecznicy Świętokrzyskie Centrum Weterynarii, ul. Ściegiennego 81, Kielce.
Koszt to ok. 180 zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']handzia, czy sunia szuka domu?

jeśli sa pieniążki na koncie to ja jestem za
ale założenie jest takie, że watek dotyczy suń bezdomnych
z drugiej strony bez sensu, żeby sunia rodziła co cieczkę

może dziewczyny z OS się wypowiedzą?
i deklarowicze?

kwota nie jest duża
może spotkamy się gdzies po środku ? skoro sunia teoretycznie nie ma możliwości skorzystania z dofinansowania bo jest domna?

proszę, żeby wypowiedziały się też inne osoby :)
a zwłaszcza deklarowicze[/QUOTE]
Dowiem się dokładnie od osoby, która sterylizowała, czyli Krystyna spod Zamościa z wątku [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/230874-Osoba-od-30-lat-pomagajaca-zwierzetom-teraz-sama-potrzebuje-pomocy[/url]

Dzisiaj dowiedzialam się jeszcze, że w tamtej rodzinie większym problemem są problemy psychiczne....czyli wiejska patologia...:( ale pogadam z Krystyną (spoza dogo, nie stać ją na internet i komputer...) i Kudlatają, może warto by było szukać tej suni domu. Ma szanse, bo jest ładna. Dam znać i dziękuję za odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='handzia']Dowiem się dokładnie od osoby, która sterylizowała, czyli Krystyna spod Zamościa z wątku [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/230874-Osoba-od-30-lat-pomagajaca-zwierzetom-teraz-sama-potrzebuje-pomocy[/URL]

Dzisiaj dowiedzialam się jeszcze, że w tamtej rodzinie większym problemem są problemy psychiczne....czyli wiejska patologia...:( ale pogadam z Krystyną (spoza dogo, nie stać ją na internet i komputer...) i Kudlatają, może warto by było szukać tej suni domu. Ma szanse, bo jest ładna. Dam znać i dziękuję za odpowiedź :)[/QUOTE]

Sterylka była konieczna, ci ludzie rozdawali szczeniaki gdzie popadnie i już od dawna Krystyna walczyła z nimi o tę sterylkę, na początku nie chcieli się nawet zgodzić na sam zabieg, nie mówiąc już o pokryciu kosztów. Jeśli nie będzie sprzeciwu to [B]ja także bardzo proszę o pokrycie kosztów sterylizacji Majeczki. [/B]Co do szukania jej domu to zapytam Krystynę, wiem że były już takie próby, ale nieudane, chyba ci ludzie nie chcieli oddać suczki, ale nie wiem dokładnie. Tak jak napisała Handzia w tamtym domu są problemy psychiczne i naprawdę trudno się dogadać.

Link to comment
Share on other sites

Oto zdjęcia Doty po zabiegu:
[IMG]http://s24.postimg.org/nfon4436d/AA_6.jpg[/IMG]
[IMG]http://s9.postimg.org/85on40prj/AA_8.jpg[/IMG]
[IMG]http://s28.postimg.org/b9pz53m7x/AA_5.jpg[/IMG]

Nie najlepszej jakości ale nie chcemy jej stresować bo Dotka pamięta że to ja ją zabrałem z podwórka do tego niedobrego gabinetu :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x'][B]czyli podsumowując dla suni od alkoholika - 70 % zwrotu
prosze dziewczny uwzględnijcie to przy wypełnianiu załącznika jak będziecie wysyłac fakturę do OS[/B][/QUOTE]
Rozumiem, że chodzi o "moją" suczkę.
Jutro poproszę, wetow, żeby wystawili mi fakturę w wysokości 70%. Całośc kosztuje 170 zł. 70% to będzie suma 119 zł.
Oczywiście doślę razem z fakturą karteczkę od weta, że całość kosztowała 170 zł.
Bardzo dziękuję za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000]Mam pytanie :[/COLOR]
[COLOR=#000000]Czy byłaby możliwość sterylizacji ( najprawdopodobniej aborcyjna -musimy sprawdzić) suczki , ale ma właścicielkę tylko sytuacja jest skomplikowana.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Dziewczyna ma 2 dzieci -mąż ja zostawił ma 3 suczki i kota. Bardzo dba o zwierzęta -Jedna sunia adoptowana ze schroniska a 2 przygarnięte z ulicy.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Suczka w typie husky często ucieka i niestety za każdym razem ma szczeniaki ;([/COLOR]
[COLOR=#000000]Rodzina żyje za tysiaka na 3 osoby +zwierzęta.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ladymonia0610'][COLOR=#000000]Mam pytanie :[/COLOR]
[COLOR=#000000]Czy byłaby możliwość sterylizacji ( najprawdopodobniej aborcyjna -musimy sprawdzić) suczki , ale ma właścicielkę tylko sytuacja jest skomplikowana.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Dziewczyna ma 2 dzieci -mąż ja zostawił ma 3 suczki i kota. Bardzo dba o zwierzęta -Jedna sunia adoptowana ze schroniska a 2 przygarnięte z ulicy.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Suczka w typie husky często ucieka i niestety za każdym razem ma szczeniaki ;([/COLOR]
[COLOR=#000000]Rodzina żyje za tysiaka na 3 osoby +zwierzęta.[/COLOR][/QUOTE]


Drogie Panie założenie AS to suki bezdomne, niemniej czynimy wyjątki na miarę posiadanych środków oraz woli deklarowiczów. Pani ma trzy suczki tylko ta huski jest nie wysterylizowana ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madie']"Moja" kotka już po sterylce aborcyjnej, nie było na co czekać...

Zapytam jeszcze raz bo nie dostałam odpowiedzi - jest możliwość chociaż małego dofinansowania? :oops:[/QUOTE]

Madie sterylizujemy przede wszystkim bezdomne suki, czynimy wyjątki dla suk właścicielskich w wyjątkowych sytuacjach , pomoc uzależniamy od woli deklarowiczów wiemy ,ze sterylizacje kotów wspomaga MOPSIK

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...