Jump to content
Dogomania

Dramat bezłapka, błagam o pomoc ratowaniu M ajka....


ewu

Recommended Posts

A jak wygląda stan konta Krzysia - zadeklarowałam 20 zł ale jak mały na razie zabezpieczony to może na inną bidę przeznaczyć?

W albumie jest rozliczenie i Krzyś ma 606 zł ale niestety musi mieć opłacany hotelik i przed nim kastracja.

Krzyś jest bezpieczny więc może rzeczywiście wesprzyj jakiegoś biedaka , który potrzebuje ratunku.

Link to comment
Share on other sites

A jak długo Krzyś korzystał z tej protezy?

Może potrzebował więcej czasu na przyzwyczajenie się do niej.

A może nie była precyzyjnie dobrana,szkoda jego stawów.

Wydaje mi się,że jakby mu jej nie zdejmowano,to nie miałby

wyboru i musiałby się przyzwyczaić.

Może ktoś jest w stanie dowiedzieć sie czegoś więcej na ten

temat,szkoda mi pieska.

Link to comment
Share on other sites

Basiu, dzięki za tekst. Myślę jednak, że trzeba go uzupełnić o podstawowe, a ważne dla ludzi informacje - ile Krzyś ma lat, czy ma szczepienia (o kastracji dopiszę, że jest już po ;)), jaki jest jego stosunek do innych zwierząt, ile waży...

Aha, i fotki poproszę na maila, bo nie umiem sobie ściągnąć z forum :(

Link to comment
Share on other sites

A jak długo Krzyś korzystał z tej protezy?

Może potrzebował więcej czasu na przyzwyczajenie się do niej.

A może nie była precyzyjnie dobrana,szkoda jego stawów.

Wydaje mi się,że jakby mu jej nie zdejmowano,to nie miałby

wyboru i musiałby się przyzwyczaić.

Może ktoś jest w stanie dowiedzieć sie czegoś więcej na ten

temat,szkoda mi pieska.

Myślę,że sprawdzili wszystko. Dzwoniłam do Pani weterynarz, która się opiekuje Krzysiem w hoteliku.

Link to comment
Share on other sites

Basiu, dzięki za tekst. Myślę jednak, że trzeba go uzupełnić o podstawowe, a ważne dla ludzi informacje - ile Krzyś ma lat, czy ma szczepienia (o kastracji dopiszę, że jest już po ;)), jaki jest jego stosunek do innych zwierząt, ile waży...

Aha, i fotki poproszę na maila, bo nie umiem sobie ściągnąć z forum :(

Ja też nie umiem:(

Sorki Nutusia ale miałam tyle na głowie z wyciąganiem piesków ze schronu i na dodatek wyjazd  po Elvisa, potem wyjazd rodziny ,że nie miałam czasu nawet nosa wytrzeć.

Też nie umiem sobie poradzić z tymi fotkami:(

Krzyś waży 6 kg i jest przyjazny:)

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, że z protezą nic nie wyszło, ale najważniejsze, żeby psiak czuł się komfortowo. Widocznie jemu lepiej bez protezy.

Męczył się , nie chciał w niej chodzić.

Jemu brakuje niewielki kawałek łapki i sobie świetnie radzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bardzo dziękuję :) Już skopiowałam, jak Nutusia poda mi maila to jej zaraz wyślę :)

 

I pozwolę sobie skopiować ostatni wpis z FB

 

15.10.2014
Kochani Krzyś przez dwa tygodnie testował prototyp swojej "zapasowej" stopy. Ciężko nam to szło, Krzyś nie chciał chodzić, o bieganiu już nie wspomnimy. Stale gryzł nadprogramową część ciała, w końcu zaczął grymasić też do jedzenia. Zdecydowaliśmy razem z prowadzącym lekarzem weterynarii, że póki co Krzyś nie będzie nosił protezy, gdyż jest z tego więcej minusów niż korzyści. Krzyś jest bardzo aktywnym pieskiem. Po wielu tygodniach obserwacji możemy powiedzieć, że radzi sobie doskonale ze swoim defektem. Dziękujemy wszystkim za ogromne wsparcie i życzliwe słowa dla Krzysia. Nadwyżka środków zostanie przekazane na dalsze utrzymanie Krzysia i jego kastrację.

Link to comment
Share on other sites

Fotki mam.

 

Do tej pory tekst do ogłoszeń był taki:

Życie do tej pory nie oszczędzało Krzysia, stracił w bliżej nieokreślonym wypadku kawałek stópki, tułał się, aż trafił do gminnego punktu przetrzymań dla psów, a stamtąd do nas. Krzyś to uroczy psi okruszek, typ "naręczny" do kochania i całowania, a także spania na podusi. Jest bardzo grzeczny w domu, poprawny w kontaktach z innymi zwierzakami, ale potrafi tez bronić swojego gryzaka przed intruzami

 

Ale myślę, że przydałoby się podanie wieku, orientacyjnej wagi (wzrostu), czy umie chodzić na smyczy, czy jest wykastrowany, bo to dla ludzi jest bardzo ważne.

 

Proponowałabym napisać tak:

 

Krzyś - uroczy piesek szuka właściwych Ludzi

 

Krzyś to malutki [waga lub wzrost], młodziutki [podać wiek] piesek, którego do tej pory życie go nie oszczędzało. Nie wiemy dlaczego dołączył do grona bezdomniaków, w jakich okolicznościach stracił kawałek stópki, ale z pewnością nie dlatego, że jego człowiek go kochał i przejmował się jego losem.

 

Krzyś jest typem psa-przytulanki - do noszenia na rękach i układania na poduszkach. Jest bardzo grzeczny, miły, poprawny w kontaktach z innymi zwierzakami (choć potrafi bronić swojej własności).

Brak stópki nie przeszkadza mu w codziennym funkcjonowaniu, bieganiu czy zabawie. Bez problemu się przystosował do swej... niedoskonałości.

 

[Krzyś jest zdrowy, zaszczepiony i wykastrowany. Potrafi zostawać sam w domu, ładnie chodzi na smyczy.]

 

Szukasz kumpla, który obdarzy Cię bezgranicznym zaufaniem i przyjaźnią - przytul do serca Krzysia!

 

Warunkiem adopcji jest wyrażenie zgody na wizytę wolontariusza oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

Kontakt:

 

Proszę o uzupełnienie lub potwierdzenie informacji z kwadratowych nawiasów i ewentualne uwagi do tekstu i... ruszamy z ogłoszeniami!

Aha, gdzie teraz jest Krzyś, na jakie województwo go ogłosić?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fotki mam.

 

Do tej pory tekst do ogłoszeń był taki:

Życie do tej pory nie oszczędzało Krzysia, stracił w bliżej nieokreślonym wypadku kawałek stópki, tułał się, aż trafił do gminnego punktu przetrzymań dla psów, a stamtąd do nas. Krzyś to uroczy psi okruszek, typ "naręczny" do kochania i całowania, a także spania na podusi. Jest bardzo grzeczny w domu, poprawny w kontaktach z innymi zwierzakami, ale potrafi tez bronić swojego gryzaka przed intruzami

 

Ale myślę, że przydałoby się podanie wieku, orientacyjnej wagi (wzrostu), czy umie chodzić na smyczy, czy jest wykastrowany, bo to dla ludzi jest bardzo ważne.

 

Proponowałabym napisać tak:

 

Krzyś - uroczy piesek szuka właściwych Ludzi

 

Krzyś to malutki [waga lub wzrost], młodziutki [podać wiek] piesek, którego do tej pory życie go nie oszczędzało. Nie wiemy dlaczego dołączył do grona bezdomniaków, w jakich okolicznościach stracił kawałek stópki, ale z pewnością nie dlatego, że jego człowiek go kochał i przejmował się jego losem.

 

Krzyś jest typem psa-przytulanki - do noszenia na rękach i układania na poduszkach. Jest bardzo grzeczny, miły, poprawny w kontaktach z innymi zwierzakami (choć potrafi bronić swojej własności).

Brak stópki nie przeszkadza mu w codziennym funkcjonowaniu, bieganiu czy zabawie. Bez problemu się przystosował do swej... niedoskonałości.

 

[Krzyś jest zdrowy, zaszczepiony i wykastrowany. Potrafi zostawać sam w domu, ładnie chodzi na smyczy.]

 

Szukasz kumpla, który obdarzy Cię bezgranicznym zaufaniem i przyjaźnią - przytul do serca Krzysia!

 

Warunkiem adopcji jest wyrażenie zgody na wizytę wolontariusza oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

Kontakt:

 

Proszę o uzupełnienie lub potwierdzenie informacji z kwadratowych nawiasów i ewentualne uwagi do tekstu i... ruszamy z ogłoszeniami!

Aha, gdzie teraz jest Krzyś, na jakie województwo go ogłosić?

Nutusia sorki ale prze to szaleństwo z psiakami ze schronu i mój wyjazd nie miałam czasu nosa wytrzeć.

:calus: :calus: :calus: :calus: :calus: :calus: :calus:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...