Jump to content
Dogomania

Reproduktor


bursztynki

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zawsze sa jakies ``za`` i ``przeciew``
Zastanawia mnie jedno- czy angielscy hodowcy sa w takim razie nieodpowidzialni i bezmyslni skoro psy w UK moga kryc juz od (podaje wiek z jakim sie spotkalam) 7 miesiaca zycia??? :roll:
Dodam tez, ze tu nie ma czegos takiego jak suka hodowlana czy pies reproduktor a jednak wiele ludzi staje na glowie wrecz aby kupic psa z wyspy ;)

Link to comment
Share on other sites

mysle,ze w rasach duzych lub tych narazonych na dysplazje,to raczej ryzykowne krycie mlodym niebadanym psem.Ale w przypadku jak ktos tu opisal-ostatni dzwonek na krycie suczki a pies mlody i rasa nie wymagajaca badan(nie mowie juz nawet o wymaganiach klubu a o zdrowym rozsadku-na przyklad w mojej rasie badac nie trzeba,jednak uwazam ze powinno sie) to krycie warunkowe jest dobrym rozwiazaniem.Mnie o wiele bardziej mierzi krycie suk w wieku 16 miesiecy ,a takie przypadki bywaja a szczeniaki i tak maja papiery-jakby nie mozna bylo poczekac.........Nie mowie o rasach gdzie kryje sie suczki juz 12 miesieczne(chyba w buldogach ang.tak jest?) a o rasie ktora dlugo dojrzewa-w mojej rasie byl taki przypadek,suka urodzila nie majac 18 miesiecy!!!To jest dopiero wyczyn..i zastanawia mnie jak w tym przypadku uzyskano zgode na warunkowe krycie............

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cotons rule!']Moja zaprzyjażniona Finka, mająca ogromne sukcesy hodowlane /wielokrotne Zw. Św. psów z jej hodowli/, jeśli kupi lub zostawi sobie pieska zawsze kryje nim [B]SWOJE[/B] suki /a ma ich kilkanaście/ gdy piesek ma 10-12 miesiecy.
Dopiero jak obejrzy szczeniaki, ewentualnie udostępnia psa innym hodowcom. W ten sposób zapezpiecza się przed pomówieniami, że piesek przenosi wady, lub daje paskudne szczenięta.[/quote]

Sorry ze odgrzebuje posta sprzed kilku stron :roll:
Bardzo mnie to zaciekawilo co napisalas, ile ona tych swoich suk kryje ze daje jej to taka pewnosc?
Bo ja tu widze 2 opcje: 1- jedna, dwie suki dla sprawdzenia plodnosci psa (nie jest mozliwe okreslic na tej podstawie czy pies przekazuje wady i jakie daje potomstwo, zwlaszcze ze prawdopodobnie te suczki sa z podobnych linii, skoro znajduja sie w tej samej hodowli?)
- 2 - kryje nim wszystkie swoje kilkanascie suk, daje to jako-taki obraz reproduktora, lecz jaka wartosc ma potem taki piesek dla innych hodowcow? :roll:

Zgadzam sie z Godelaine, duze rasy dojrzewaja tak powoli, ze trzeba dobrze znac dana linie, zrobic porzadny 'research' i potrzebowac tego konkretnego rodowodu, zeby ryzykowac krycie tak niedojrzalym psem. Generalnie strukture psa i budowe (a moze raczej potencjal) widac juz w takim wieku dosc dobrze, ale... :shake:
Moj RR dopiero po ukonczeniu 3 lat nabral ostatecznych ksztaltow :)

Z tego co slyszalam tu i owdzie, chyba zbyt latwo jest otrzymac zgode na warunkowe krycie, zarowno dla psa jak i dla suki.
Wniosek o krycie zbyt mlodym psem powinien byc poparty mocnymi argumentami oraz szczegolowymi dokumentami zdrowia rodzicow, dziadkow, bo przeciez wiele chorob dziedziczych (jak juz ktos tu pisal) ujawnia sie w pozniejszym czasie.
To samo z suka, jesli ktos kryje 8-letnia suke, to mozna przypuszczac ze tych miotow juz troche w zyciu miala... po co jej kolejny? :roll:
Jasne ze sa przypadki wyjatkowe, ale mam wrazenie ze raczej kazdy jest "wyjatkowy", bo kazdy to przeciez pieniazki wydane za rejestracje, przeglad, tatuaze... :razz:
Slyszeliscie kiedys zeby komus odmowiono warunkowego krycia?

Link to comment
Share on other sites

Ja słyszałam :razz: .
A co do wieku reproduktorów, to slyszałam kiedyś rozmowę dwóch hodowczyń, które śmiały się z tego przepisu (18 miesięcy), mówiąc, że tylko idioci karzą psu czekać z kryciem tak długo, bo potem pies może nie chcieć kryć. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale faktycznie zdarzają się psy, które mają problem z popędem.
A co do młodego wieku i obaw, to chyba bzuma ma rację mówiąc, że w Anglii kryją baaardzo młode psy, a mimo to w wielu rasach każdy chce stamtąd właśnie psa.
Ja bym nie przesadzała z tym strachem przed kryciem młodym psem;) .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Iwona, odpowiedziałam Ci na to pytanie na naszym forum po co jeszcze dalej roztrząsać coś , co nie jest czymś złym. NIE ROZMNAZAM PSÓW BEZ PAPIERÓW, KAZDE KRYCIE JEST MOCNO PRZEMYSLANE A REPRODUKTORY STARANNIE DOBRANE .Myślisz ze 12-miesieczny znaczy gorszy? a moze czasem warto tak pokryc jak zrobiłam to ja, niz isc do psa za rogiem i pokryc bezpapierowo albo nie patrząc w jego rodowód, bo po co? Wydaje mi się ze ta dyskusja jest zbedna, bo pisać moge z kims kto hoduję tę rasę z miłości i robi dla niej troszke wiecej niż inni. W odwrotnosci do Ciebie wiele wniosłam do tej rasy i stale zgłębiam jej tajniki, interesuje mnie wszystko co w tej rasie jest-wygląd, choroby genetyczne, wgłębiam się w rodowody znanych hodowli i podejmuje decyzje o kryciach. Mam mnóstwo sukcesów z moimi psami i kariery robia młode pieski, nie robie tylko championatu PL i hodowlanek, moge pochwalic się championatami innych krajów, interchampionatami itp

Jeszcze raz odpowiem, gdyby nie było takiej mozliwości KERRY kryta by znowu była za granicą, któryms ze znanych psów

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko chciałam aby inni hodowcy dowiedzieli sie o możliwości krycia warunkowego,daleka byłam od krytykowania i oczerniania.Beatko wiem że starasz się aby cotony w polsce były piękne i zdrowe i napewno to krycie było przez Ciebie przemyślane.A moje Cotony tez odnoszą sukcesy i otrzymują oceny doskonałe , więc po co piszesz że tylko oceny bardzo dobre?Jesli będzie taka potrzeba to również pojade pokryc moją cotonke za granice i uważam że to nie jest jakis wyczyn,wielu hodowców tak robi.Sądze ze w każdej hodowli psiaczki otrzymuja różne oceny,:evil_lol: i te bardzo dobre też.A tak na marginesie to tytuł championa Polski jest też ceniony,i myśle że byle jaki coton nie otrzyma tego tytułu.I nie ma co sie wymądrzać i obrażać bo naprawde nie ma o co.Forum jest po to by poruszac wazne tematy,ten o kryciu młodym psem wydał mi się Ważny i tyle;)

Link to comment
Share on other sites

Beata,kto Ci dał prawo aby twierdzic że ja nie kocham cotonów i hoduje je tylko z powódek materialnych.Oczywiście masz większe doświadczenie co do cotonów bo hodujesz je dłużej..ale nie jesteś expertem,i wielu hodowców cotonów w Polsce stara się o doskonalenie tej pięknej rasy,i myśle że chwalenie się i obrażanie innych to nie jest fer,przeciez hodowcy powinni być dla siebie przyjaciółmi ,a tu znowu jakaś głupia rywalizacja....poprostu chore:mad:

Link to comment
Share on other sites

Iwonko, nie powiedziałam nigdzie, że Twoje psy są baerdzo dobre, ponieważ kazdy nawet najbarsdziej utytyłowany pies dostał w swojej karierze , ocenę bardzo dobrą, przykładem tego jest moja Multichampionka TARA du Domaine de Lunray , która zaliczyła bdb za "nieprzygotowanie" do wystawy.
Tak zgadzam się również z tym, ze ludzie jeżdzą za granicę na krycie, pewnie ze nie jest to wyczyn, wyczynem natomiast jest wyhodowanie samemu championów (nie championów, z którymi wyjeździ się championat), które wygrywają w konkurencji......a żeby niestety wyhodowac coś fajnego, trzeba być na bieżąco w temacie, patrzec co wygrywa, co jest na topie. Sądze ze Sorel ma bardzo fajny rodowód , zresztą dziewczynki po nim są bardzo ładne - są to opinie zagranicznych hodowli, które napisały do mnie. Także krycia i krycia to tez róznica bo można kryć zeby suczka miała szczenięta, a mozna kryć zeby wnieśc coś do rasy, żeby szczenieta cotonów były co raz lepsze w Polscwe, żebysmy nie musieli się ich wstydzić...

I nie obrażam się za słowa krytyki, ponieważ nie interesuje mnie co o tym sądzisz i co sądzą inni, to moja hodowla i ja decyduje , czym będę kryła, a pies ma super rodowód i mam nadzieję, ze wszystrkie te cechy, które chciałam przekaże swoim dzieciom.

A o takim kryciu wie wiele osób, a zwłaszcza duże hodowle

pozdrawiam
i życze sukcesów hodowlanych

Link to comment
Share on other sites

Ja totalnie Iwonko nie rozumiem do czego Ty dążysz, ja Cię nie obrażam, niczym nie chwalę się, pisze fakty, gdzie napisałam , że nie kochasz cotonów? gdzie napisałam o kasie? najlepiej niech każdy hoduje to co chce i nie "obrabia" innym d:-o py, bo i tak zawsze to wyjdzie....wcześniej czy poźniej

Link to comment
Share on other sites

Drogie Panie, przypominam ze temat dotyczy reproduktorow i tematy z nimi zwiazane itp nie skupiamy sie wylacznie na jednej rasie. Dalsze rozmowy i nieporozumienia prosze sobie wyjasniac na Privach ;) a jeszcze lepiej nie drazyc tematu dalej :evil_lol:Tak bedzie najprosciej:lol:

pozdr ;)

Link to comment
Share on other sites

Poza tym odnosze takie dziwne wrażenie ze to nie chodziło o krycie nim w tym wieku, tylko o sprawe sprzed około roku, kiedy wszyscy posądzili Cie o krycie nierodowodowej cotonki a nawet kundelki Twoim reproduktorem. I pewnie byłoby fajnie gdybym rozmnożyła bez papierów...................a wogóle dajmy juz temu wszystkiemu spokój bo nie mam ochoty na kłótnie, zycie jest zbyt piekne by je tracić na konflikty zwiazane z psami ;)

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego wśród wystawców jest zawisc i wrogość :-( Kochamy psiaki,każdy na swój sposób,bo kazdy z nas jest inny i powinniśmy być mili dla innych ludzi,i nie doszukiwac się w innych ludziach wroga.To że poruszyłam temat reproduktora obraziło kogoś,nie rozumię czym?To wazny tamat jak wiele innych na tym forum;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
A jak sądzicie w jakim wieku pies jest gotowy do krycia?:lol:
[/QUOTE]

Ja osobiscie znam pieska Pona, który pokrył swoją własną matke w wieku 4 miesięcy, więc zapewne był już gotowy do krycia...... z miotu tego urodziły się 3 zdrowe szczeniaczki
Kobieta zostawiła swoją suczkę z "małolatem", ponieważ nie sądziła ze cos takiego moze się zdarzyć:cool3:
Zreszta sama tez bym nie sądziła, więc jak widac tu rzadzi matka natura a nie my

Link to comment
Share on other sites

[quote name='batiskaj']Ja osobiscie znam pieska Pona, który pokrył swoją własną matke w wieku 4 miesięcy, więc zapewne był już gotowy do krycia...... z miotu tego urodziły się 3 zdrowe szczeniaczki
Kobieta zostawiła swoją suczkę z "małolatem", ponieważ nie sądziła ze cos takiego moze się zdarzyć:cool3:
Zreszta sama tez bym nie sądziła, więc jak widac tu rzadzi matka natura a nie my[/quote]
kiepski zart????????????:-oa papiery to mialo?????????.to ja dostalam paniki jak odkrylam ze suka ma cieczke ale byla na wybiegu z psem ktory jest rodzina i on i ona to importy ,suka championka a pies prawie reproduktor:roll: po interach i pewnie mlode by dostaly papiery ale nie o to chodzi:-o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...