Jump to content
Dogomania

Jak zabezpieczyć szczeniaka przed kleszczami?


Aga1981

Recommended Posts

[quote name='vetches']Jaka to rasa, czy będzie miał pierwsze szczepienie i odrobaczenia?[/QUOTE]

Malutki kundelek (tata maltańczyk, mama shih tzu z inną domieszką) ;) weterynarz odrobaczał dwa razy i szczepił jak maluchy miały 3 tygodnie(wtedy znalazłam ogłoszenie i zarezerwowałam sunię za zwrot kosztów wizyty u weta) . Za 1,5 tygodnia odbieramy psinę-wet powiedział, że przy mamie muszą być minimum 6 tygodni.


Gryf80 - bardzo dziękuję za radę :) ostatni raz szczeniaka miałam jakieś 13 lat temu, więc nie wiem co jest teraz na rynku dla takich maluszków ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']tak troszke odchodzac od tematu-jeśłi szczepił w wieku 3 tyg to takie szczepienie jest nie ważne.[/QUOTE]

Nie załamuj mnie :roll: Czemu? To po psi ogon wet szczepił? Toż chyba wie co robi? :angryy: Przecież to był weterynarz, a nie np. młynarz :shake:
szczeniaki urodzone dokładnie 23.06

Link to comment
Share on other sites

Gryf ma rację, nie szczepi się 3 tygodniowych zwierząt. Najwcześniej szczepi się w 6 tygodniu. Przed szczepieniem dobrze jest pieska odrobaczyć, około tydzień przerwy między szczepieniem a odrobaczaniem.
Odkleszczenie Fiprexem, Frontline itp od 8 tygodnia, od 7 jest Advantix.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vetches']Gryf ma rację, nie szczepi się 3 tygodniowych zwierząt. Najwcześniej szczepi się w 6 tygodniu. Przed szczepieniem dobrze jest pieska odrobaczyć, około tydzień przerwy między szczepieniem a odrobaczaniem.
Odkleszczenie Fiprexem, Frontline itp od 8 tygodnia, od 7 jest Advantix.[/QUOTE]


Czyli musimy zacząć szczepienia od początku? Niby maluchy były wtedy odrobaczane i miały być "przygotowane" do drugiego szczepienia
Jeśli liczyć tylko tamto odrobaczenie, to będzie przerwa 3 tygodnie (jak ją weźmiemy i mamy powtórzyć pierwsze szczepienie).

Link to comment
Share on other sites

nie wnikam w kompetencje"wetowskie"-ale zacznij od poczatku.mija 3 tyg od tego feralnego szczepienia(zakładając ze [pies nie ma pasozytów wewn.-mozesz zbadac kał psa wtedy będziesz wiedziała czy takze był odrobaczony porzadnie),zaszczep ponownie takim tokiem jak zaleci wet.
mam przed soba prep Fypryst Spray 250 ml-piszę że można stosować u szczeniat i kociat od 2 dnia życia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']nie wnikam w kompetencje"wetowskie"-ale zacznij od poczatku.mija 3 tyg od tego feralnego szczepienia(zakładając ze [pies nie ma pasozytów wewn.-mozesz zbadac kał psa wtedy będziesz wiedziała czy takze był odrobaczony porzadnie),zaszczep ponownie takim tokiem jak zaleci wet.
mam przed soba prep Fypryst Spray 250 ml-piszę że można stosować u szczeniat i kociat od 2 dnia życia.[/QUOTE]

Dziękuję Ci bardzo za cenne rady :-)
Gdzie kupić ten preparat? Patrzyłam na Allegro ale nie ma. Może weterynarz będzie miał?

Link to comment
Share on other sites

Już wszystko jasne :lol: Jakoś źle się z Panią zrozumiałyśmy. Szczeniaki były odrobaczane w wieku 3 tygodni i teraz w sobotę drugi raz. Za tydzień kończą 6 tygodni i mają pierwsze szczepienie. No i wet zalecił o tydzień dłuższy pobyt z psią mamą :cool3: Więc mała trafi do nas jak będzie miała 7 tygodni ;) Wczoraj byliśmy zawieźć jej kocyk, żeby "nabrał zapachu" ;) świetne te maluszki :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...