Jump to content
Dogomania

Jak wystawiać malamuta?


Ilka21

Recommended Posts

Hej! Mam do was wielką prośbę i pytanie jak wystawiać malamuta. Chodzi mi o to na jakiej ringówce(czy tu to jest bardzo ważne jaka) i czy malamut może być robiony na kilka dni przed wystawą.
Moje pytanie wywodzi się stąd iż moja koleżanka poprosiła mnie o wystawienie swojej suczki malamutki w szczeniakach. Suczka zaczęła niestety zrzucać futerko:mad: Ja zawsze interesowałam się tylko rasami miniaturowymi tak więc ten temat jest dla mnie obcy a i w Krakowie nie mogłam podejrzeć ringu malamutów bo wystawiałam swoją psinkę. Chodzi mi wogóle jak wygląda to na ringu malamutów np. jak powinien biegać pies na ringówce, kłusem?, jak stać czy tak jak sam się ustawi i takie tam. Pytania może i śmieszne ale dla mnie ważne.
Suczka będzie pierwszy raz wystawiana więc proszę o jak najwięcej rad.

Link to comment
Share on other sites

pisze goscinnie z innego konta

malamuta w ruchu wystawiasz w klusie, rodzaj ringowki zalezy od tego jak posluszny jest psiak - jesli nie szarpie sie i nie kombinuje moze byc jak najciensza (grubsza jest sila rzeczy bezpieczniejsza). Moze byc rowniez lancuszek - zaleznie od preferencji wystawiajacego.

w statyce zwracaj uwage na ogon, powinien lezec na grzbiecie - czasami psu trzeba w tym "pomoc".

jak jeszcze mi cos przyjdzie do glowy to napisze. na stronie klubu malamuta nie ma zadnego artykulu o wystawianiu tej rasy? ([URL="http://www.klubmalamuta.org"]www.klubmalamuta.org[/URL])

Pozdrawiam, Miśka

Link to comment
Share on other sites

gdzieś na stronach "malamucich" znalazłam jak przygotować malamuta do wystawy. Suczka raczej nie zabardzo przyzwyczajona do ringówki. Ringówka na której ją uczymy jest grubsza ale nie jakoś masakrycznie gruba, tylko ona jest czerwono-czarna i nie wiem czy na to zwraca się u was uwagę bo u ozdobnych tak. Dzięki za link zaraz pokopię.

Link to comment
Share on other sites

Ilka, jeżeli nie wiesz, jak ma wyglądać malamut w statyce to pooglądaj zdjęcia z wystaw np. na stronie jakieś hodowli ;)
Myślę, że tak poza tym, to Miśka napisała Ci wszystko co najważniejsze. W jaki sposób przygotować psa na wystawę już wiesz, bo przeczytałaś. A z resztą, skoro to debiut małej, myślę, że nie można od niej oczekiwać bezwzględnego posłuszeństwa. Sędzia również jest dużo bardziej wyrozumiały dla psiaków z klasy szczeniąt. Ważne, by mała dobrze kojarzyła sobie wystawy, więc trzeba zadbać o to, żeby się do niczego nie zraziła ;)
A co do tej ringówki: podobno kolor ringówki kontrastujący z futrem psiska optycznie skraca szyję. Nie jest to chyba jednak taki wielki problem, zwłaszcza, że to jej pierwsza wystawa. Jeżeli Twoja koleżanka będzie chciała, to kupi sobie najwyżej drugą, pasującą do suczki ringówkę.
Na jakiej wystawie będzie mała? :)

Link to comment
Share on other sites

teraz w Warszawie. Chyba jednak właścicielka będzie ją wystawiać, bo ją namawiają wszyscy a ja w tym czasie prawdopodobnie będę w pracy chyba że uda mi się wyrwać na ich debiut. A w sumie to mi chodziło właśnie o to co napisała Miśka, myslę że damy radę. Dzięki za pomoc:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko dodam, że warto psa powierzyć osobie, która potrafi skupić na sobie jego uwagę i dodatkowo nie stresuje się obecnością na ringu, bo pies to niestety czuje. Jeżeli obydwie strony wiedzą, czego chcą, to tandem zdecydowanie lepiej się zaprezentuje ;-)

Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...