Jump to content
Dogomania

Brak wizyty poadopcyjnej


anka2717

Recommended Posts

Cztery miesiące temu zaadoptowałam psa ze schroniska. Myślałam ,że ktoś odwiedzi nas z wizyta po adopcyjną ale cisza. Nie zależy mi na tym, mój pies ma się dobrze, ale trochę dziwi mnie fakt ,że nikt nie interesuje się psem. Tyle złego słyszy się o okrucieństwu wobec zwierząt, a nikt nie sprawdza nowych domów.
Rozumiem ,że mało wolontariuszy i czasu no ale.. :shake:

Orientujecie się może ile zazwyczaj mija czasu od adopcji do wizyty ?

Link to comment
Share on other sites

Zauważyłam, że w nowych tematach rzadko kto się wypowiada, najczęściej piszą w kilku najpopularniejszych wielostronicowych tematach, plus działy: adopcje i galerie, reszta może się czuć zadowolona, jeśli otrzyma jakąkolwiek odpowiedź...

A co do tematu: trudno powiedzieć, jakie są w Twoim schronisku zasady. W każdym są inne... Zajrzyj do swojej umowy adopcyjnej, czy jest tam w ogóle wzmianka o wizycie poadopcyjnej. Może Twoje schronisko tego nie praktykuje- zdarza się.

Link to comment
Share on other sites

Wizyta po adopcyjna często nie jest robiona. Najważniejsza jest przedadopcyjna, a gdy wolontariusze uznają, że to dobry dom, odpuszczają sobie tą drugą, a zamiast niej idą na kolejną przedadopcyjną do innych ludzi. Albo im się po prostu nie chce. Równie dobrze mogą przyjść tydzień po adopcji, ale mogą też pół roku po niej, chyba, że jest wzmianka w umowie, ile mają czasu na tą wizytę.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za oddzew :lol:
Nie miałam żadnej z wizyt jak na razie. Powiedzieli mi ,że wizytę przed adopcyjną przeprowadzają u psów rasowych i u wszystkich tych które idą na "łańcuch", wtedy muszą sprawdzić warunki. A wizyta po adopcyjna jak najbardziej i pani mówiła ,że chętnie wpadnie..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anka2717']Dzięki za oddzew :lol:
Nie miałam żadnej z wizyt jak na razie. Powiedzieli mi ,że wizytę przed adopcyjną przeprowadzają u psów rasowych i u wszystkich tych które idą na "łańcuch", wtedy muszą sprawdzić warunki. A wizyta po adopcyjna jak najbardziej i pani mówiła ,że chętnie wpadnie..[/QUOTE]

Podaj z krórego schroniska wzięłaś psa! Niektóre schroniska nie przeprowadzają wizyt poadopcyjnych. Poprostu nie chcą widzieć ani wiedzieć, że psu dzieje się krzywda. Musieliby psa odebrać. Schroniska chcą psy oddawać a nie odbierać i dlatego nie wykonują wizyt poadopcyjnych.

Zobacz: www. wieczorkk.pl (Będdą wizyty poadopcyjne).

Link to comment
Share on other sites

Ależ macie teorie spiskowe :roll: Znam wiele schronisk, i może w 10% robi się wizyty przedadopcyjne i poadopcyjne w niektórych przypadkach. Wizyty zwykle są robione przez fundacje, stowarzyszenia itd. Co niektórym ludziom wydaje się, że żaden wolontariusz nie ma życia osobistego, pracy i obowiązków rodzinnych i tylko czeka, żeby robić wizyty u kilkuset psów z większych schronisk. Co więcej, z punktu widzenia prawa w wielu schroniskach wolontariusze nie mogą robić wizyt poadopcyjnych, bo nie mają wglądu w dane osobowe osób, które adoptowały psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wola istnienia.']Trochę off topic, ale mam jeszcze pytanie- czy we wszystkich schroniskach płaci się za psiaka? Mam nadzieje, że nie będziesz mi miała tego za złe, Anno :)[/QUOTE]

Ja jeszcze nie spotkałam się ze schroniskiem, w którym nie płaciło się w ogóle za psa ( z reguły są to niewielkie kwoty, niewiele więcej niż za szczepienie i odrobaczenie, a zwierzaki są często już po zabiegu sterylizacji/kastracji). W niektórych co prawda istnieje coś takiego jak "worek karmy za psa", ale to chyba już rzadkość.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wola istnienia.']Trochę off topic, ale mam jeszcze pytanie- czy we wszystkich schroniskach płaci się za psiaka? Mam nadzieje, że nie będziesz mi miała tego za złe, Anno :)[/QUOTE]

W schronisku, w którym jestem wolontariuszem nie płaci się przy adopcji za psa ani kota.

Edited by hektor2461
Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']Ależ macie teorie spiskowe :roll: Znam wiele schronisk, i może w 10% robi się wizyty przedadopcyjne i poadopcyjne w niektórych przypadkach. Wizyty zwykle są robione przez fundacje, stowarzyszenia itd. Co niektórym ludziom wydaje się, że żaden wolontariusz nie ma życia osobistego, pracy i obowiązków rodzinnych i tylko czeka, żeby robić wizyty u kilkuset psów z większych schronisk. Co więcej, z punktu widzenia prawa w wielu schroniskach wolontariusze nie mogą robić wizyt poadopcyjnych, bo nie mają wglądu w dane osobowe osób, które adoptowały psy.[/QUOTE]

Wolontariusze muszą wyrazić chęć do wykonywania wizyt poadopcyjnych. Jeśli w umowie adopcyjnej jest wzmianka,że adoptujący wyraża zgodę na wizytę poadopcyjną, to taka wizyta może być przeprowadzona przez wolontariuszy. Oczywiście dyrektor schroniska typuje, który wolontariusz ma predyspozycje do wizyt poadopcyjnych. Dyrektor schronu może wystawić upoważnienie takiemu wolontariuszowi do przeprowadznia takich wizyt. Oczywiście pracownicy schroniska mają prawo do przeprowadzania wizyt poadopcyjnych i do tego zezwolenia nie potrzebują.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...