Jump to content
Dogomania

Ogary w potrzebie


Ania W

Recommended Posts

Dostałam informacje że w Wilanowie od czwartku błąka się starszy ogar. Podobno ma tatuaż ale trudno go odczytać.
Wczoraj został złapany ale uciekł przy wsiadaniu do samochodu.

Wiem, że osoba , która próbowała go wyłapać już tego nie może powtórzyć. \
Macie jakieś pomysły?
Ja sama nie jestem w stanie zająć się tym...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[COLOR=blue]AniuW: rany boskie, nie mogę wiele pomóc (tak się złożyło, że wyjeżdżam na urlop).[/COLOR]

[COLOR=blue]Jutro do południa wygospodaruję czas przed wyjazdem i podjadę na Wilanów (napisz w okolicach jakich ulic był widziany). Mogę spróbować go złapać ale [B]potrzebuję POMOCY[/B] (kto by mi mógł pomóc jutro rano czy do południa? jesli pies juz raz uciekł przed zapakowaniem do samochodu to jest przepłoszony i z samcem ogara jedna kobita może nie dać rady). Zgłaszajcie się proszę...[/COLOR]
[COLOR=blue]No i co dalej z nim jak się uda złapać?. Mam w domu sukę z cieczką. Kto mógłby POMÓC i dać mu natychmiastowy tymczas? Ja wyjeżdżam... :shake: [B]Zgłaszajcie się proszę...[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=blue]No dobra, teraz uciekam od netu, ale jakby co- jestem pod komórką (jest w kontaktach jak się kliknie mój banner w podpisie)-czekam na telefon....pomóżcie- mamy ogara w wielkiej potrzebie- przecież sama jutro nie pojadę...:shake: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B]bea100[/B] daj znać o której będziesz tam jechać, może uda mi się wyrwać. Może zrobić taki hyclowy kij z pętlą? Tymczasu nie dam, bo też wyjeżadzam :(

[B]olga123 [/B]wątek jest przyklejony, więc podnoszenie nic nie daje. Zależy mi (i chyba wszystkim) żeby był niezaśmiecony, bo tylko wtedy ma sens.

Link to comment
Share on other sites

Ja przez ten tydzień codziennie pracuję od 8 do 17 więc w ciągu dnia nie ma mowy.
Ja myślę że nie trzeba kija z pętlą. Potrzebna zwykła obroża z której można zrobić pętlę i pasztet z sedalinem...Nalepiej psu zaaplikować sedalin i poczekać aż go zmuli i potem go zabrać ale jezeli ucieknie to może być niefajnie bo może paść w najmniej oczekiwanym miejscu...

Na razie wstępnie szukam ze znajomym hotelu dla psa, dzisiaj pewnie tam podjedziemy i poszukamy.
Jeżeli psa nie znajdziemy to wtedy może bea i jefta wy byście przed południem tam podjechały

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=blue]Jefta- kochana jesteś ale- nic z tego- nie pojadę jutro rano- nie dam rady, no po prostu nie dałam rady dzisiaj wszystkiego pozałatwiać (bardzo ważne sprawy) i jutro- siłą rzeczy odpadam:-( . Musicie sobie poradzić beze mnie. [/COLOR]
[COLOR=blue]Bardzo sie tym wszystkim martwię.[/COLOR]

[COLOR=blue]Ale być może nie trzeba będzie odławiać na Sedalin i znajdziemy właściceli by się tym zajęli bo [B]UWAGA - mam ważne info o tym psie.[/B][/COLOR]

[COLOR=blue]AniuW: podałam smsem Twój telefon do Magdy Z Gończaków. [/COLOR]

[COLOR=blue]Prawdopodobnie ten pies to brat Dusiołka: [COLOR=blue][B]Dobosz Z Gończaków.[/B][/COLOR] [/COLOR]
[COLOR=#0000ff]Zgadza się, ma rozmazany tatuaż/ a już kiedyś zaginął (ma szwendacza włączonego lub własciele sobie z nim nie radzą? :cool3: )[/COLOR]
[COLOR=blue]Właściciele: Włodzimierz i Lilianna M.....scy (nie znamy telefonu? może przez biuro numerów?). Mieszkają gdzieś od ul Wilanowskiej (Królowej Marysieńki? nie wiemy dokładnie).Może po nazwisku odszukać adres i telefon przez Klub Ogara/ZK? [/COLOR]

[COLOR=#0000ff]Dziewczyny- zostawiam Was z tą sprawą (bardzo mi przykro, że nie mogę więcej pomóc...:shake: )[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj razem ze Sławkiem od Gabi i Luśni obejchaliśmy ten teren. Pochodziliśmy też na osiedlu i popytaliśmy psiarzy - ani widu ani słychu.
Poprosiłam żeby w razie czego dali znać w lecznicy na ul. Zdrojowej.
Myślałam że tam jeszcze p. Garncarz urzęduje ale już się przeniósł.Na rogu jest natomiast inna lecznica i tam też byliśmy i informacja o takim psie została zostawiona - podałam swój telefon.

Z tego co mówiła Magda to w sumie wszystko się zgadza...Okolice i to , że piesek staruszek (ok 14 lat) . Dodatkowo on ma już na swoim koncie zaginięcie (ok 4 lat temu) i wtedy został odnaleziony pod Kielcami po kilku miesiącach.

Dzisiaj nie dam rady tam pojechać. Spróbuję znaleźć namiary na właścicieli.
Tylko nie wiem na ile zechce im się chcieć...

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=blue]AniuW; jestem na sekundeczkę ale nie mogłam tu nie zajrzeć.[/COLOR]
[COLOR=blue]Szkoda, że go nie znależliście wczoraj :-( [/COLOR]
[COLOR=#0000ff]To będzie trudna sprawa coś czuję :shake: [/COLOR]
[COLOR=blue][/COLOR]
[COLOR=blue]Już właśnie zaraz wyjeżdżam, więc proszę daj mi znać (smsem) co z ogarkiem (jak tylko będą jakieś wieści), bardzo bardzo proszę...[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

W lasach w okolicach Czorsztyna znaleziono ok. 2-letniego psa myśliwskiego. Z opisu wynika, że to ogar (czarny, podpalany). W tej chwili znajduje sie u gospodarza z okolicznej wsi, ale musi być trzymany na łańcuchu, bo zagryza kury.
Pobliskie koła łowieckie zostały powiadomione, ale nikt nie szuka takiego psa i nikt nie jest nim zainteresowany.

Jeżeli ktoś byłby w stanie pomóc psu - bo Wam nie muszę mówic, jak czuje się ogar na łańcuchu podam telefon do Pani, która zajmuje się poszukiwaniem dla nigo domu.
Lub - może ktoś jest lub bedzie w okolicy Czorsztyna i chociaż zrobi mu zdjęcie?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

[quote name='Camara']W lasach w okolicach Czorsztyna znaleziono ok. 2-letniego psa myśliwskiego.
...
Lub - może ktoś jest lub bedzie w okolicy Czorsztyna i chociaż zrobi mu zdjęcie?[/quote]

fotki już zrobione - pies okazał się... wyżłem szorstowłosym :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dudek']http://www.psy.warszawa.pl/2007/images/nowepsy/2007-07-28/1657.jpg
z Palucha - wygląda jak ogar tylko bez podpalanego siodła??:roll:[/quote]

przekleje to na forum gończego i ogara

EDIT:
wiadomo coś więcej o tym psie? ile ma lat? płeć? jakieś może inne zdjęcie?

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=blue]Ech, no zmartwiłam się, że Megi nadal w schronie...:-( Czy nie dobrze byłoby ją oddzielnie ogłosić na Allegro? Jako sukę w typie Ogara Polskiego? No wiem, wiem, ale w przypadku Żanety- to właśnie poskutkowało...napisz do mnie na maila dokładniejsze info o niej, wszystko dokładnie co wiesz i jaka jest itd itd i daj pełen adres gdzie jest (tel) dołącz też fotki (postaram się napisać jakiś dobry/nośny/chwytliwy tekst i przeslę do kogoś, kto pomoże z Allegro), a może ona jest już ogłaszana? [/COLOR]
[COLOR=blue][/COLOR]
[COLOR=blue]A ja tu wpadłam z wieścią nową: moja Harmonia po USG- hodowla ,,Poszły w Las" spodziewa się miotu ok 10go września :multi: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman]Kochana Megi- suczka o pięknym powłóczystym spojrzeniu- prawie Ogar Polski- kto to wie przez co przeszła w swoim krótkim czteroletnim życiu? Mało o niej wiemy. Mimo, że ufała człowiekowi bo jest przyjacielem oddanym do ostatniego tchu- znudziła się komuś i ten ktoś (nazywał się chyba ,,człowiek”?) pewnego lutowego dnia br. przywiązał ją na sznurku do ogrodzenia schroniska w Gaju. Jak taka wspaniała i piękna suka mogła się znudzić? Sama łagodność i samo serce- czy to było zbyt mało? Ona teraz czeka i jest jej w schronisku bardzo żle. Nie szczeka, w smutku i ciszy znosi to co ją spotkało. Zachowała godność szlachetnego psa. Jednak bardzo tęskni za czułym dotykiem i czułym sercem. Jest łagodna i bardzo przyjacielska. Tylko zbyt subtelna – jak to Ogar- by znosić w spokoju straszne warunki schroniska i widać jak z każdym dniem robi się coraz smutniejsza i gasną jej oczy. Megi jest młoda, zdrowa i zaszczepiona. Ufa ludziom. Jest gotowa by znależć swój dom.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]A może tutaj ktoś spojrzy w te jej oczy i ją pokocha? Może ktoś da jej spokojny dom i pełną miskę i da serce, bez którego ta kochana sunia nie potrafi żyć?[/FONT]
[FONT=Times New Roman] [/FONT]
[FONT=Times New Roman]Megi czeka w Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju[/FONT]
[FONT=Times New Roman]63-100 Śrem[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Tel. Pan Darek 508 727 666 [/FONT]

Oto tekst jaki napisałam- mam nadzieję, że jest OK- suńka będzie poogłaszana (Allegro+wszędzie) po 15 sierpnia (czas urlopowy niestety), linki podam jak je dostanę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...