Jump to content
Dogomania

Yoda, ślepy staruszek za TM.


tamb

Recommended Posts

Piękna morduchna jest z tego Yoda :)

 

Czekam na tekst do ogłoszeń :)

Napiszę jak tylko chwileczke znajdę, dzis już nie, ale jutro może się uda.

Link to comment
Share on other sites

Napiszę jak tylko chwileczke znajdę, dzis już nie, ale jutro może się uda.

 

Ok mam ten watek w subskrypcjach więc jak tylko wkleisz tekst, dodam zdjęcia i zamówię ogłoszenia. AgaG bardzo proszę także o dane kontaktowe i na jakie miasta ogłaszać.

Link to comment
Share on other sites

Napisałam mu takie ogłoszenie z "jajem", bo cóż nikt bez poczucia humoru i dystansu wobec rzeczywistości nie zaadoptuje psa dosyć kłopotliwego, któremu trzeba wiele wybaczać, wciąż patrzeć przez palce, na to, co robi mimo wieku :) na jego humory, podlewanie nóg od stołu itd itp. Zainspirowała mnie do takiego tekstu oczywiście rozmowa z tamb o Yodzie zazdrośniku:)

 

TEKST OGŁOSZENIA:

by już nie musiał snuć opowieści z krypty :)

 

Yoda jest starszym psem, który przez długi czas nie zaznał w swoim życiu nic dobrego. Trafił do schroniska ze śrutem w kręgosłupie, niewidomy i głuchy. Tu spędził dwa lata, nie raz podgryzany przez inne psy.

Pół roku temu dostał wielką szansę na odmianę swego losu dzięki wolontariuszce, która zabrała go do domu tymczasowego, czyli miejsca, gdzie skrzywdzone zwierzęta są przygotowywane do adopcji: odkarmiane, leczone, pielęgnowane, poznawane z charakteru.

Yoda jest staruszkiem, ale dziarskim, który szybko uczy się rozkładu pomieszczeń w domu czy topografii ogródka. Dlatego mimo swych  niepełnosprawności na poznanym miejscu radzi sobie bardzo dobrze.

Ma wielką potrzebę miłości i troski, jednak chciałby mieć człowieka tylko dla siebie. Pragnie takiego domu, w którym czasu nie trzeba będzie dzielić pomiędzy niego i kilkanaście innych zwierząt.

„Ten zaledwie 7 kilowy piesek chętnie wygryzłby z domu inne psy i koty” – żartuje tymczasowa Opiekunka i dodaje, że swoją zazdrość o względy Yoda daje znać innym zwierzakom w sposób przypominający zachowania bohaterów filmu pt. „Opowieści z krypty”.  Tak na przykład, gdy Yoda wypatrzy sobie legowisko, które zajął mu inny pies czy kot,  mruczy, narzeka, marszcząc jednocześnie nos i odsłaniając krzywe ząbki na konkurenta. Gdy to darcie  mordki  nie wystarcza i konkurent nie ustępuje mu miejsca, rozpędza się i na oślep na niego wskakuje.:)

Tak więc szukamy Yodzie domu, gdzie zamiast snuć opowieści z krypty mógłby popisywać się cechami swojego imiennika z „Gwiezdnych wojen” - mądrego i zręcznego mimo sędziwego wieku.

Yoda jest wykastrowany, odrobaczony, zaszczepiony

Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedadopcyjną i podpisanie umowy adopcyjnej w celu znalezienia jak najlepszego, odpowiedzialnego domu

Tel. 510 278 239 lub 501-801-553

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Podoba mi się, nawet bardzo :)

Zaraz wyślę na bazarek ogłoszeniowy :)

Adres e-mail tamb też podać ?

Acha i na jakie miasta, bo to też muszę podać.

adres tamb maiowy jak najbardziej. a miasta te bliskie: Kraków, Katowice, Gliwice. :)

Link to comment
Share on other sites

Super tekst, uśmiałam się.

Może Gliwice to za daleko, raczej Bielsko-Biała i jak Agnieszka napisała, Kraków, Katowice.

Bardzo dziękuję za tekst i ogłoszenia.

Zamówienie na ogłoszenia już wysłałam, ale poproszę o zmianę.

Link to comment
Share on other sites

Tekst świetny! :lol: to jest dobre: "Gdy to darcie  mordki  nie wystarcza i konkurent nie ustępuje mu miejsca, rozpędza się i na oślep na niego wskakuje. :)" :D :D :D

No to teraz nie pozostaje nic, tylko czekać na śmiałka, który odważy się zaadoptować tego diabełka:)  

Link to comment
Share on other sites

kk, dasz radę troche pozmieniać tekst ogłoszenia?, bo elik prosiła by się nie dublował na portalach. ja nie mam siły :( Zuzia chora i padam na nos

Link to comment
Share on other sites

Nie ja prosiłam, żeby się nie dublowały,  taką informację dostałam z bazarku - na każde województwo potrzebny jest troszkę inny tekst bo nam usuną za duble :(

Takie są reguły gry na portalach ogłoszeniowych, a ja nie czuje się na siłach zmienić tak artystyczny tekst. Tu zmienić cokolwiek, to trzeba mieć talent :)

Współczuję z powodu choroby Zuzi :(

Ja niedawno wyszłam z grypy, a teraz leczę męża, którego pewnie wcześniej zaraziłam.

Link to comment
Share on other sites

kk, dasz radę troche pozmieniać tekst ogłoszenia?, bo elik prosiła by się nie dublował na portalach. ja nie mam siły :( Zuzia chora i padam na nos

 

 

Nie ja prosiłam, żeby się nie dublowały,  taką informację dostałam z bazarku - na każde województwo potrzebny jest troszkę inny tekst bo nam usuną za duble :(

Takie są reguły gry na portalach ogłoszeniowych, a ja nie czuje się na siłach zmienić tak artystyczny tekst. Tu zmienić cokolwiek, to trzeba mieć talent :)

Współczuję z powodu choroby Zuzi :(

Ja niedawno wyszłam z grypy, a teraz leczę męża, którego pewnie wcześniej zaraziłam.

 

Dublowaniem się nie przejmujcie, Yodinkowi ja nie wystawiałam ogłoszeń ani Agatce (elik wykupiła pakiet na bazarku również Agatce), z psiaków u Tamary robię Tusi i grupowe Dusi i Tusi.

Link to comment
Share on other sites

Nie chodzi o to, że moje ogłoszenia będą się dublowały z Twoimi :)
Dublowanie będzie występowało, gdy Yodo będzie ogłaszany tym samym tekstem na jakieś dwa województwa. Tak przynajmniej twierdzą na bazarku ogłoszeniowym.

Kurtka na wacie.
Wysłałam już zamówienie na ogłoszenia dla Yoda, a DT teraz prosi, żeby ogłaszać nie na Gliwice, a na Bielsko- Biała.
Soreczki, czy można jeszcze zmienić ?

Elu można - tylko wymieniłas 3 województwa a ja potrzebuję na każde województwo inny tekst :(
z tym co przesłałas robię za chwileczką Bielsko Białą a Ty podeslij jeszcze 2 wersje tekstów proszę ale w nowych mailach ze zdjęciami żebyśmy się nie pomyliły bo zleceń mamy bardzo dużo jeszcze do realizacji :)

Jak wynika z powyższego, to portal ogłoszeniowy dyktuje takie warunki, dla mnie zupełnie bez sensu, że nie mozna tego samego ogłaszać na kilka województw.
Link to comment
Share on other sites

Z tymi portalami to jest różnie, ale częściej są niestety takie restrykcyjne. W tytule można pominąć imię, a napisać na przykład tylko dziadeczek itp Zaraz zerknę na ten tekst, ale ja raczej talentu do nich nie mam  :P  , zawsze umieszczam jakiś zwykły. 

 

Może taki?:

 

Niewidomy, mały Dziadeczek, pokochasz?

 

Dziadeczek Yodiś jest niewidomym i głuchym kilkunastoletnim pieskiem. W schronisku spędził dwa lata, nie raz podgryzany przez inne psy. 

Pół roku temu trafił do Domu tymczasowego. Yodinek jest małym około 7 kg staruszkiem, ale dziarskim, który szybko uczy się rozkładu pomieszczeń w domu czy topografii ogródka. Dlatego mimo swych  niepełnosprawności na poznanym miejscu radzi sobie bardzo dobrze. W Domu tymczasowym jest kilkanaście zwierząt, a dziadeczek ma wielką potrzebę miłości i troski stąd marzeniem byłby dla niego Dom z mniejszą ilością zwierząt. 

Yodinek jest wykastrowany, odrobaczony i zaszczepiony.

Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przed i poadopcyjną oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

Tel. 510 278 239 lub 501-801-553

 

imię troszkę zmiękczyłam 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...