Jump to content
Dogomania

Czy twoj pies ma czipa?


ARKA

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mój też nie ma chipa, ale gdyby w Tarnowie chipowali na pewno bym rudego zachipowała.:p

A właśnie, skoro ja nie mieszkam w mieście Tarnowie, (ale na terenie Gminy Tarnów), to abym mogła psa za darmo zachipować (przyjmijmy hipotetycznie, że coś takiego ma miejsce) to musiałabym mieszkać na terenie Tarnowa? (gdyby taka akcja była w Tarnowie)

wie ktoś może?

Link to comment
Share on other sites

dzięki Blow,
Czy ktoś z Was przekazywał informacje o darmowym chipowaniu urzędom miasta/gminy? Gdzie można znaleźć informacje o tym programie? Jest jakaś strona internetowa? (byłam na podajlape i tam nic nie znalazłam na ten temat)

Link to comment
Share on other sites

właśnie...chcę zainteresować władze mojego miasta tym programem...myślę,że możnaby się zgłosić do urzędu miasta:coo3l:ale podejrzewam,że jeśli już kiedykolwiek miasto ma się przekonać do tego programu,trzeba będzie się duzo napracowac,żeby osiągnąć swój cel:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agur']dzień dobry, a ja mam pytanie jakie dokładnie dane potrzebne sa do zaczipowania psia?[/quote]

na pewno potrzebne są dane właściciela - imię, nazwisko, adres chyba też i na pewno pesel i numer tel. kontaktowego (od nas lekarz tego wymagał), a co do psa... nie jestem pewna, czy coś wpisują, bo lekarz miał już wcześniej wszystkie dane i nie pytał nas o to (być może wpisują datę urodzenia psa i rasę, maść... ale... na 100% nie potwierdzę)
co do danych właściciela - na pewno to, co pisałam

nasza Zuzanka od niedzieli też ma chipsiorka:cool1:
ja uważam, że to się jak najbardziej przydaje.. np. wyjazdy.. czy jak pies biega luzem... niech go coś wystraszy.. niech się nie daj Boże coś stanie...
jak byłam u lekarza, to przyszła pani z płaczem prawie, bo zaginęła jej bokserka... i mówiła, że była zaczipowana... czy może ktoś się nie zgłosił... etc. etc.
także... ja jak najbardziej popieram - i tak ma podobno wejść ustawa, że psy obowiązkowo mają mieć chipa - i bardzo dobrze

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moj piesek czipa dostał przez przypadek. Zanosilismy się z zamiarem zaczipowania Axy, ale jakos zawsze się o tym zapominało. W 2006 podczas imprezy Pedegree "z Psem za pan brat" czipowali za darmo, od 10-14, wyobraźcie sobie ile psów zaczipowali, jesli w ciągu 5 min czipowali około 5. Uwazam ze to była super akcja. Niedługo kupuje 2 psa i jego zaczipuje jeszcze w pierwszym dniu po przywiezieniu go do domku. Uważam ze ma to sens.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaskaSz']JEstem niepełnoletnia i Foxi jest mój, tj. ja jestem jego właścicielką. Czy mogę w chipowych danych podać, że ja jestem właścicielką psa? Czy muszę być pełnoletnia, aby uznać, że pies jest mój?[/QUOTE]
nie wiem jak mówią przepisy, ale :eviltong:

rocznikowo mam 16 lat, dokładnie to brakuje mi jeszcze 3 miesiące ;) w danych podawałam swoje imię i nazwisko itd.nawet żadnego dokumentu nie musiałam okazywać :lol:

Link to comment
Share on other sites

Też nie wiem jak to wygląda od strony prawnej, ale...
Zawsze podaje, że Foxi jest mój, u weta jest tak zapisany, jak nas złapie Straż miejscka to też pewnie pwoiem, że tomój pies i chip też tak zrobie :P W końcu 15 latki już się sądzi, więc do psa też mają prawo :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Wg związku kynologicznego musisz miec skonczone 16 lat, zeby byc wlascicielem psa. Wydaje mi sie, ze u weterynarza nie ma takiego przepisu i mozna podac swoje dane, ale oczywiscie nie jestem pewna :oops: Ja tez nie mam 18 lat, ale dla obu psów jestem prawnym właścicielem (w zkwp, w lecznicach, w chipie, paszporcie itp) Z tym, ze moi rodzice podpisywali zgode na takie warunki :roll: Jeżeli moj pies by cos zrobil to oczywiście ja będe za to odpowiadac ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...