Jump to content
Dogomania

Czy twoj pies ma czipa?


ARKA

Recommended Posts

Wczoraj bylam zaczipowac moja Fele. U nas gmina opłaca czipowanie wiec czip darmowy ale...zdziwilo mnie, prawdę mowiac, poniewaz wetka zaczipowała Fele w szyje z lewej strony! Powiedzial,ze wlasnie tu prawidlowo sie czipuje psa. Ja bylam przekona ze na karku, miedzy łopatkami. Czy macie psy czipowane i dokladnie w ktore miejsce jest czip wprowadzony?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='niki_ill']Moje 2 juz zaczipowane, najmlodszy wkrotce. Prawidlowo czipuje sie z lewej strony szyii :)

Pozdrawiam[/quote]

:multi: no to ufff, ze w dobrym miejscu Fela zaczipowana jest;)
U nas czipują 4 kliniki i wetka powiedziala, ze tamci okazało sie,ze zle czipowali bo wlasnie w kark miedzy lopatkami:shake: No to teraz musze isc jeszcze z psem,Filsem, 'histerykiem';)

Link to comment
Share on other sites

Nieżyjący już mój Nik miał chipa po lewej stronie szyi. Obecny prawdopodobnie też (był chipowany w schronisku), bo u nas wszyscy weci tam wszczepiają chipa . Natomiast na stronie identyfikacja.org (nasze miasto chipuje bodajże w ramach akcji podaj łapę) wyczytałam, że właściwsze jest chipowanie między łopatkami - z powodu mniejszego dyskomfortu dla zwierzaka, większego bezpieczeństwa i mniejszej szansy na migrowanie chipa.

Link to comment
Share on other sites

w Polsce chipuje się po lewej str szyji ale po rozmowie z wetem stwierdziliśmy,że u moich psów lepiej między łopatkami-tylko powiedział że w paszporcie trzeba to uwzględnić. I bez problemu zachipował tj ja chciałam. Ja jestem za chipowaniem między łopatkami- bo tj wcześniej zostało tu powiedziane są najmniejsze szanse wędrowania chipu przy psach "skręconych".

Link to comment
Share on other sites

Moja Klara została zachipowana w zeszłym roku przed wyjazdem na wakacje, wyrobiliśmy od razu paszport - na razie jeszcze sie nie przydał ale może niebawem. Kosztowało to nas 100 zł, ale na wyjazdach jestem odrobinę spokojniejsza gdy mój diabełek "spaceruje" bez smyczy.

Aha - chip jest po lewej stronie na szyi. Można go wyczuć pod skórą.

Link to comment
Share on other sites

weszłam na stronkę programu "podaj łapę" i związku zajmującego się rejestracją zwierzaków.w moim mieście,pomimo jego wysokiego stopnia rozwoju i bliskości Gdańska-kolebki bazy rejestracji i chipowania w Polsce i w Europie Gdynia CHYBA nie bierze udziału w tym programie bo chipowanie nie jest ani obowiązkowe,ani bezpłatne:\:shake:
chciałabym to zmienić tylko nie bardzo wiem jak i do kogo się zwrócić:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...