Jump to content
Dogomania

Karma sucha z rybą.


haimi

Recommended Posts

Proszę o radę osoby, które przetestowały jaka karma jest godna plecenia, chodzi mi o skład, aby była głównie z rybą.
Zastanawiam się jaką kupić, na razie jestem na etapie czy acana pacyfica czy taste of the wild pacific stream canine.Obecnie karmię RC, ale za dużo ubocznych efektów jest po niej jak problemy skórne i bąki i chcę zmienić na typowo rybną.
Może jeszcze jakaś inna karma mogłaby zastąpić RC ?
[h=1][/h]

Link to comment
Share on other sites

Orijen 6 oglądałam, ale cena już bardzo wysoka, chociaż acana również, jedyny plus mam taki worek 13 kg na rok bo piesek mały.Co do puriny kiedyś gdzieś usłyszałam złą opinię i tak mi się utarło możliwe,że pro plane jest lepsza, z brit w ogóle nie mam doświadczenia.Ech ciężki wybór.

Link to comment
Share on other sites

Świetny jest jeszcze rybny Wolfsblut Wild Pacific, 17zł za kg. Poza tym rybne jest jeszcze Fish4Dogs ale droga:/ Farrado ma też karmę rybną a dokładniej o smaku pstrąga, godna polecenia i baaardzo smakowita jest również karma Gosbi Ryba&ryż, wór 15kg kosztuje 225 zł. Gosbi to chyba najlepszy wybór, duży udział suchego mięsa w karmie i cena nie wykończy portfela. W moim odczuciu Gosbi jest dużo lepsza od Acany.

Link to comment
Share on other sites

A jeszcze cały czas chodzi mi po głowie
Taste of the Wild - Pacific Stream Canine
Cena również bardzo korzystna bo około 165 zł za 13 kg i zdrowe bakterie w składzie plus łosoś.
Czy ktoś miał okazję próbować ?

Link to comment
Share on other sites

Z TOTW akurat rybnej nie testowaliśmy, ale inne karmy tego producenta mogę polecić z pełnym przekonaniem. W dodatku dla małego psa będą odpowiednie, bo mają stosunkowo niewielkie granulki. Brit Care Salmon też jest w porządku, chociaż skład trochę mniej "mięsny" (stąd i cena niższa).
Jedna uwaga - jeśli masz niewielkiego psa to nie ma sensu kupować wielkiego wora karmy i trzymać go otwartego przez rok. Karma przechowywana tak długo wietrzeje i traci składniki odżywcze. Zdecydowanie rozsądniej jest zapłacić trochę więcej i kupić to samo, ale w mniejszych opakowaniach.

Link to comment
Share on other sites

Z rybnych polecam: BRIT Carnilove Salmon & White Fish, Acana provincial, TOTW - Pacific Stream Canine, Orijen Adult 6- Fish (po niej czasem psy mają nie ciekawe qpy). Dokładnie w takiej kolejności jeśli chodzi o efekty jakie przy psie widzę. Np na TOTW pies mi się zapasł, na Brit Carnilove i Acana provincial nabierał ślicznej sylwetki i tkanki mięśniowej. Orijen jest strasznie droga i pies miał raczej śluzakowate odchody, jednak nie było tragedii.
Teraz karmy do których się 'przymierzam', ale jeszcze nie testowałam: Simpsons Premium 80/20 Fish, WhiteWolf Nord Salmon GOLD EDITION

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']
Teraz karmy do których się 'przymierzam', ale jeszcze nie testowałam: Simpsons Premium 80/20 Fish, WhiteWolf Nord Salmon GOLD EDITION[/QUOTE]

Mialam obie i z simpsona bylam bardzo zadowolona, ale troche sie karm ktore mozna kupic tylko w jednym sklepie.....pewnie bede do niej wracac.

Totw dla moich urwisow jest masakryczny, duze kupy robia, mlody nie chce go jesc.

Kiedys kupowalam fish4dogs, byl super ale zmienili sklad na gorszy i jest mniej ryby. Nie chce juz tej karmy za taka cene.

Wolfsblufa rybnego tez mielismy i to jedyna karma ktorejmoj starszy pies nie tykalm a wszystkie inne wcina, natomiast inne smaki tej firmy bardzo mu wchodza i pasuja

Link to comment
Share on other sites

Witam
Z karm z rybą to mieliśmy w obiegu :
Forza 10 - karma oki, wszystko w porządku, cena do zaakceptowania
First Mate - nic szczególnego
Fish 4 dog - karma, jak karma bez rewelacji
No i coś z Wolfsbluta mieliśmy ale dawno temu i okazyjnie kupiony worek bo cena jak dla mnie zabójcza:(
Pozdr-M

Link to comment
Share on other sites

Pozamawiał trochę próbek, ale po zapoznaniu się z opiniami mam jeszcze większy dylemat , którą kupić ;) jak TOTW to jednak mniejsza paczka 6,8 gdyby nie smakowało i trudno przewidzieć jak będzie reakcja, od początku byliśmy na RC CC.Dodatkowo psiako ma posiłek w formie ryż plus owoce, mięso, warzywa, biały ser, maślanka, jajko itd.Karma jako uzupełniacz raczej i dodatkowy jeden posiłek.Trudno mi też uwierzyć w skład tych wszystkich karm i gwarancję jakości.

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem w trakcie testowania: WhiteWolf Nord Salmon GOLD EDITION. Na tę chwilę jestem miło zaskoczona, mój pies nie dostał rozwolnienia przy przejściu z karmy na karmę - pomimo że przechodził tylko 4 dni (na niektóre i po 2tygodnie). Suka chodzi mniej głodna, co jest dużym plusem.
Minusem jest teoretyczne dawkowanie karmy, bo teoretycznie mój samiec powinien dostawać 660g, praktycznie najada się 340g.
O reszcie chwilowo nie ma co pisać bo za krótko żeby zauważyć różnicę w sierści czy zębach itp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...