Jump to content
Dogomania

[LINKOWNIA] Sklepy, czyli gdzie kupić frisbee


dog_master

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Hero Air jest fajny jeśli chodzi o te tańsze dyski. Ładnie lata, ale pies musi być z tych co nie wymagają mega miękkiego dysku. Jak psu nie podejdzie zawsze możesz wykorzystywać do własnych ćwiczeń. 

 

http://fastncrazy.blogspot.com/2013/05/idealne-frisbee-cz-3.htmlTen artykuł mi sporo pomógł w wyborze frisbee chociaż mój pies jest cztery razy większy niż pies autorki.

Link to comment
Share on other sites

W sensie na jaki kolor zdecydować? ;)

Osobiście nie polecam fastbacków, szybko się rozczarujesz, że to już koniec zabawy i trzeba je wyrzucić :P mój bez większego wysiłku przegryza ranty i kaleczy sobie pysk, mimo, że akurat tymi nigdy się z nimi nie szarpię, bo do tego mamy inne ;)

Na początek najlepszy jest moim zdaniem hero xtra - na fun4dog kosztuje 20zł, jest trwalszy i mam wrażenie, że te zadziory, które się robią po wbiciu zębów nie są takie ostre jak w fastbackach, co do xtrasów - jak się frisbee spodoba to wystarczy na całkiem długo , jak nie to nie szkoda wyrzucić, no i rzuca się całkiem przyjemnie :)

 

I od razu zapytam, może ktoś wie - superaero tylko na fun4dog kupię najprędzej czy jeszcze gdzieś się pojawia? (na whippy nigdy nie widziałam dostępnych)

Link to comment
Share on other sites

Nie kolor, są różne rodzaje- przynajmniej dla totalnego laika tak to wygląda :D Jest Fastback Flex: Standard i Toss & Fetch Set i Ferrstyle Set.

Tak czy inaczej rezygnuję z nich, dzięki za opinię i pomoc. Właśnie obecny dysk bardzo szybko się zużył i chciałabym uniknąć powtórki.

A czy masz może porównanie pomiędzy hero xtra / air / distance jeżeli chodzi o miękkość? Domyślam się, że delikatność nie idzie w parze z trwałością, ale fajnie by było, gdyby dysk był w miarę delikatny dla psa.

Póki co skłaniam się ku proponowanemu hero xtra, jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Standard to jedna sztuka, toss&fetch to dwa dyski, bo do tej konkurencji używa się dwóch - jednym rzucasz a drugi masz u sędziego i w razie problemów możesz go wymienić no a Freestyle to zestaw 10 dysków, wychodzi tanio bo 10zl za dysk ale za 100zł wolałabym 5 xtrasów niż 10 fastbacków :)
Tutaj akurat chodzi o ilość i cenę, dyski są takie same :)

Hero air nie miałam, bo podobno są porównywalne do fastbacków, mam xtra freestyle i distance i przyznam, że nie widzę pomiędzy nimi różnicy. Podobno Freestyle mają w składzie coś co zapobiega sklejaniu się kilku dysków w ręku, a w czasie występu to dość istotne ;)

Link to comment
Share on other sites

Hahaha a ja się ciężko zastanawiałam, jaka między nimi różnica :D rozjaśniłaś mi niesamowicie, biorę w takim razie hero xtra i nie kombinuję więcej, zresztą do takiego frisbee jakie my uprawiamy to pewnie nadaje się cokolwiek :D co akurat nie jest winą psa, bo chęci to on ma ogromne, uwielbia skakać

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...