Jump to content
Dogomania

Karmienie hawanczyka-sucha karma


havanese

Recommended Posts

Mam niemaly problem z psem, od hodowcy w wyprawce dostalismy Royal Canin Mini Junior, natomiast na droge pies dostal inna karme przesypana do worka, ktorej nazwy hodowca nie podal, jedynie powiedzial, ze jest lekko strawna.Po przyjezdzie do mnie dokonczyl ta karme i zaczelam dawac rc, ktora jadl chetnie, wiec kupowalam ja, niestety na tej karmie zaczely sie problemy, pies robil wiecej kupek, ktore byly coraz rzadsze.
W miedzy czasie pies sie pochorowal, prawdopodobnie czyms sie zatrul i po leczeniu przeszlismy na karme weterynaryjna Royal canin sensitivity control.
Na tej karmie jest znacznie lepiej, ale chcielibysmy pomalu sprobowac przejsc na jakas inna, poniewaz w tej krokieciki sa wieksze, a pies je tak lapczywie, ze miske zjadla w kilka sekund, przy tym nie gryzie chrupek, tylko polyka, wiec musze rozdrabniac karme.

Bylabym wdzieczna za jakies porady.

Edited by havanese
Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odpowiedz.Juz czytalam wiele watkow i trudno mi sie na cos zdecydowac, bo to wrazliwy pies.W lecznicy sugerowali, zeby stopniowo wprowadzic normalna karme i zobaczyc co sie bedzie dziac, teraz mam jeszcze worek sensitivity i od pon chcialabym zaczac mieszac z czyms nowym, tylko z czym?


Jeszcze gdyby hodowca laskawie napisal jaka karme dal na pierwsze dni, to moze ja bym kupila, bo wszystko bylo ok (najwidoczniej pies byl karmiony ta karma w hodowli skoro dostal ja na droge, bo chyba nikt nie wprowadza nowego jedzonka psu przed podroza i zmiana domu), ale niestety nie doprosze sie.

Jeszcze chcialabym zapytac, czy przy karmieniu 3 razy dziennie, 4 kupki dziennie to norma czy troche za duzo, pies ma 9 miesiecy.

Edited by havanese
Link to comment
Share on other sites

dziwny hodowca...

ja zrobiłabym tak jak gryf radzi, stopniowo wprowadzała nową karmę dosypując po trochu.
U mnie royal średnio działał ( dwie suki 5-6 miesięcy), kupiliśmy więc karmę naturalną bez barwników Black Angus dla szczeniąt (allegro) i radziły sobie naprawdę dobrze. Żadnych biegunek, rewolucji etc. Wadą jest to, że karma nie może długo leżeć, ale to jest napisane na opakowaniu.

Żeby nie być posądzonym o reklamę - teraz przeszliśmy na barfa, więc...;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='terra']9 miesięcznego szczeniaka możesz już karmić 2 x dziennie i wtedy na pewno częstotliwość wypróżniania też się zmieni.[/QUOTE]


To jest maly piesek i czytalam, ze lepiej jak karmi sie czesciej, ale podaje mniejsze porcje, i tez tak robilam, a sprobuje 2 x dziennie.




[quote name='Madie']dziwny hodowca...

ja zrobiłabym tak jak gryf radzi, stopniowo wprowadzała nową karmę dosypując po trochu.
U mnie royal średnio działał ( dwie suki 5-6 miesięcy), kupiliśmy więc karmę naturalną bez barwników Black Angus dla szczeniąt (allegro) i radziły sobie naprawdę dobrze. Żadnych biegunek, rewolucji etc. Wadą jest to, że karma nie może długo leżeć, ale to jest napisane na opakowaniu.

Żeby nie być posądzonym o reklamę - teraz przeszliśmy na barfa, więc...;)[/QUOTE]

Poczytam sobie o ten karmie, bo pies ma problemy z zaciekami pod oczami, wiec karma bez sztucznych barwnikow byla by dobra.


A co do hodowli, to niestety porazka.Hodowca w ogole nie czuje sie odpowiedzialny za szczeniaka ze swojej hodowli i nie dociera do niego, ze mamy z psem wiele problemow.

Link to comment
Share on other sites

Juz sie z takimi hodowcami zwiazkowymi spotkalam niestety,ktorym zalezy tylko na tym by skasowac nowego wlasciciela szczeniaka i zamknac temat.moze nie male rasy ale maxi.
Poszukaj czegos co ma male kulki karmy.co do zaciekow,moz ma problem z przytkanymi kanalami nosowo lzowymi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']Juz sie z takimi hodowcami zwiazkowymi spotkalam niestety,ktorym zalezy tylko na tym by skasowac nowego wlasciciela szczeniaka i zamknac temat.moze nie male rasy ale maxi.
Poszukaj czegos co ma male kulki karmy.co do zaciekow,moz ma problem z przytkanymi kanalami nosowo lzowymi[/QUOTE]


Tak, bo to ja kto dba o zwierzaki i czy jest uczciwy zalezy od czlowieka, a nie od tego w jakim zwiazku jest zrzeszony. Kiedys naiwnie wierzylam, ze kupno psa z hodowli zarejestrowanej w ZKwP to raczej pewniak, bo jest umowa, sa zapewnienia hodowcy itd. i chyba to mnie zgubilo, bo niezbyt starannie wybralam hodowle, i kupilam 5 miesiecznego szczniaka wystawowego z cala masa problemow.
Kiedy zaczelam otwarcie pisac hodowcy o naszych problemach, zawsze mial odpowiedz na wszystko, ale nigdy nie przyznal sie do bledu, pozniej po prostu przestal sie odzywac, bo tak najwygodniej.

Link to comment
Share on other sites

Czy Twój pies choruje na coś? Przepraszam jeśli nie doczytałam.
Osobiście nie wydaje mi się wskazane podawanie zdrowemu psu karm weterynaryjnych.
Jeśli hodowca nie chce z Tobą o karmach i karmieniu rozmawiać, to spróbuj dotrzeć do innych właścicieli tej rasy i wymieńcie doświadczenia.
Tu na dogo masz dział havańczyków:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/forums/585-Hawa%C5%84czyk[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...