Jump to content
Dogomania

KARTA MIOTU - jak wypełnić?


panienkabubu

Recommended Posts

Dzień dobry :evil_lol:

Niedawno urodziły się w mojej hodowli pierwsze szczeniaczki, no i przyszedł czas na zakup karty miotu. Tak jak Pani w Związku przedstawiła sprawę, to okazało się, że wypełnienie karty miotu to taka prosta sprawa :evil_lol:
Jednak się myliłam.

Mam kilka pytań i prosiłabym o pomoc w rozwiązaniu moich problemów :loveu:

1. W rubryce "Płeć" wpisujemy "K" i "M" czy "P" i "S" czy znaczki płci ?

2. W rubryce "Nazwa" wpisujemy tylko imię, czy imię z przydomkiem?

3. Podejrzewam, że "Tatuaż" i "Nr metryki" wypełnia osoba odbierająca miot :evil_lol:

4. "Nr rej." przydomka hodowlanego to w przypadku zatwierdzania przydomka przez FCI to "FCI Number"?

5. "Nr kolejny miotu" - to informacja który to miot w mojej hodowli? Czy zostawić to puste, bo wypełniają to ludzie z Oddziału?


:modla: help :modla:

Link to comment
Share on other sites

W punkcie drugim to jak sądzę chodzi o imiona szczeniąt, nie rodziców, więc tytułów raczej nie dodasz :-)
Ja wpisałam z przydomkiem, ale podejrzewam, że nie jest to konieczne, bo przeciez tam powyżej jest już wpisany przydomek. Ale nic sie jak widać nie dzieje, jeśli wpiszesz z przydomkiem.
Tatuaże wpisałam sama, bo moje psiaki tatuowane były sporo przed przeglądem i bałam się jakiegoś zamieszania później, pomylenia imion w stosunku do numerków, a było to z kolei ważne, bo nabywcy sami nadawali imiona i nie chciałam ich zawieść.

Link to comment
Share on other sites

Ja przy rodzicach nie wpisywałam tytułów, najwyżej później doślę do ZG czy jakoś, nie wiem, w każdym razie dziekuje za udzielenie odpowiedzi :)
Chodziło mi też o imiona szczeniąt, ale Cavisia, dzięki za odpowiedź :)

Numer kolejny miotu, to jest to numer miotu w mojej hodowli?

Link to comment
Share on other sites

Nr kolejny miotu, to nr miotu w twojej hodowli.
Niestety nie mam przed oczyma karty miotu, i nie pamiętałam czy pkt 2 dotyczy rodziców i szczeniąt. Jeżeli rodziców to ja zawsze piszę j.w. napisałam, jeżeli szczeniąt to bez przydomka i tytułów oczywiście.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...