Jump to content
Dogomania

Rozmowy na temat hodowli (bylo:Hodowla Yorków-Poznań.Czy ktoś zna?)


Psiunia

Recommended Posts

  • 2 years later...
  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

;) Witam :)
Ponawiam prosę Psiuni :)

Czy mogłybyście/moglibyście podać adresy internetowe, kontakt telefoniczny itd do zaufanych hodowli z Poznania ? Zamierzam kupić yorka w okresie zimowym - chciałabym aby był domowym pieseczkiem(niekoniecznie z rodowodem- nie stac mnie na wydatek 2500 zł :( ), mam pytanie czy mozna zakupić yorka rodowodowego po cenie ok 1000-1300 zł?

Z góry Wam dziękuję za odpowiedźi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Cornelia']
Czy mogłybyście/moglibyście podać adresy internetowe, kontakt telefoniczny itd do zaufanych hodowli z Poznania ? Zamierzam kupić yorka w okresie zimowym - chciałabym aby był domowym pieseczkiem(niekoniecznie z rodowodem- nie stac mnie na wydatek 2500 zł :( ), mam pytanie czy mozna zakupić yorka rodowodowego po cenie ok 1000-1300 zł?

Z góry Wam dziękuję za odpowiedźi :)[/quote]
Napiszę Ci coś - nie do końca będą to odpowiedzi na Twoje pytania. Może po części. Ale po kolei:
nie myl:
hodowca - właściciel zrzeszonej, legalnej hodowli psów rasowych,
pseudohodowca - własciciel "hodowli" piesków bezpapierowych

i tak...

- po pierwsze: pieska nie kupuje się z rodowodem tylko z metryczką. Rodowód jest wydawany w Związku Kynologicznym na podstawie metryczki. Nie ma przymusu wydawania rodowodu jesli nie chcesz chodzić z psem na wystawy.
- po drugie: jeśli chcesz od normalnego, zrzeszonego w związku hodowcy pieska rasowego, ale bez metryczki, nie kupisz dużo taniej ponieważ koszt wystawienia metryczki to około 30zł.:cool3:
- po trzecie: pamiętaj, ze o piesku można powiedzieć że jest rasowy, jeśli ma dokument czystości rasy, tj.metryczkę lub rodowód. Jeśli nie ma to piesek może i być czystej krwi yorkiem, ale prawnie będzie kundelkiem (nie uprzedzaj się, nic w tym złego:smile: ). Co najwyżej można o nim powiedzieć, ze jest w typie rasy York.
- po czwarte: zastanów się czy na pewno warto kupić pieska bez dokumentacji. Skoro chcesz piesko do kochania to faktycznie, niby nie będzie Ci ona potrzebna, ale: nie masz 100% gwarancji, ze wyrosnie Ci york. Może się okazać ze jako dorosły tylko go przypomina. Oczywiscie będziesz go kochać, ale czy za mixa warto dawać 1300zł? Poczytaj www schronisk. Takich piesków w typie york jest tam naprawde sporo - właśnie dlatego że ktos chciał kupić taniej, a potem wyrosło cos innego...i zawód..:lying: NIe masz gwarancji że suczka nie był kryta synem, ojcem lub swoim bratem. Pseudochodowca na pewno powie, ze ojciec nie jest spokrewniony. Ale czy na pewno? Czy gdzieś to jest napisane?:mad: Może być uczciwy, a moze nie. To jest nie do sprawdzenia.:cry: :evil: Jak zapewne wiesz, krycie blisko spokrewnionym psem, moze spowodować wystąpienie jakis wad u szczeniat. Możliwe że ukrytych i ujawniajacych się później. Nie musi, ale może... Jeśli cos jednak wyjdzie, to pół biedy jesli to tylko lekka wada budowy ciała lub umaszczenia. Gorzej jeśli to wada serca lub inna poważna historia. Leczenie, twoje nerwy i psa cierpienie. Na koniec moze się okazać, że zakup psa powiekszony o koszt leczenia przekracza koszt zakupu psiaka z metryką... a zdaża się tak nierzadko.Nie masz gwarancji, ze suczka rodzi raz w roku. Przy porodach 2x w roku jej organizm nie zdąży sie zregenerować i nabrać sił przed kolejną ciążą. Słaba matka nie da dobrych i silnych szczeniąt. Moze być wycieńczona. Każdy kolejny miot będzie słabszy.Tym bardziej im gorszej jakosci pokarmem jest matka karmiona. A pseudochodowle lubią oszczędzać... Skąd wiesz na który miot trafisz? Pierwszy? drugi? a może już siódmy ? jak Ci to udowodnią? Nie masz gwarancji, ze szczeniak na pewno bedzie yorkiem, a co za tym idzie, czy bedzie miał typową dla rasy psychikę, temperament i reakcje. Może być agresywny, lub przeciewnie lękliwy. Nie musi, ale może... Przy takim zakupie pieska jest bardzo duzo niewiadomych, zbyt duzo w moim mniemaniu... Koszt psa jest spory, ale ja nie potrafie dyskutować o cenie wiedząc że psisko bedzie ze mną 12-17 lat. Jakie to wtedy ma znaczenie ? 150-200zł na rok za wszystkie uroki i posiadania pieska? żadne pieniądze...
- po piąte: Rzadko kiedy mozna kupić yorka z metryczką za 1000-1300zł. Ale nie jest to niemożliwe. :multi: Czasem rodzą się psiątka, z drobnymi wadami budowy (np.zgryzu), które bez dokłądnych ogledzin nie są widoczne, a pieskowi w niczym nie przeszkadzają, ale znacznie obniżają jego wartość. czasem takie pieski można kupić duuużo taniej. Może nie za 1300zł, ale za 1500zł juz tak. Poza tym, pieska u hodowcy można kupić na raty. Wiesz o tym ?

Z mojej strony to tyle... Nikt Cię nie zmusi do zakupu psa z papierkami, ale przemyśl na spokojnie wszystkie za i przeciw, choćby ze względu na dobro psa.:-D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gwiazdeczka*']nie jestem zadnym pseudohodowcą tylko odpowiedzialam na pytanie bo znam taka osobe!!!!!!!!!!!![/quote]

No i czego wrzeszczysz ?? W szkole nie uczyli czytania ze zrozumieniem ?:czytaj: Na tym forum nie wolno propagować pseudochodowli...

Link to comment
Share on other sites

male sprostowanie ;)

[quote name='ula.p'] - Poczytaj www schronisk. Takich piesków w typie york jest tam naprawde sporo - właśnie dlatego że ktos chciał kupić taniej, a potem wyrosło cos innego...i zawód..:lying: [/quote]

Odsylam do dzialu "psy w potrzebie" - chocbys chciala, nie znajdziesz tam psa w typie yorka. [U]Niestety[/U] - dla chcacych takiego zaadoptowac, [U]na szczescie[/U] - dla psow.

[quote name='ula.p'] NIe masz gwarancji że suczka nie był kryta synem, ojcem lub swoim bratem. Pseudochodowca na pewno powie, ze ojciec nie jest spokrewniony. Ale czy na pewno? Czy gdzieś to jest napisane?:mad: Jak zapewne wiesz, krycie blisko spokrewnionym psem, moze spowodować wystąpienie jakis wad u szczeniat. Możliwe że ukrytych i ujawniajacych się później. Nie musi, ale może... [/quote]

Do dzis wielu hodowcow stosuje inbred i odnosza niezle wyniki. Gdyby nie inbred, wiele ras po drugiej wojnie swiatowej przestalo by istniec. Przykladow daleko nie trzeba szukac - Polski Owczarek Nizinny (istnieje wylacznie dzieki inbredowi).

[quote name='ula.p'] Gorzej jeśli to wada serca lub inna poważna historia. Leczenie, twoje nerwy i psa cierpienie. Na koniec moze się okazać, że zakup psa powiekszony o koszt leczenia przekracza koszt zakupu psiaka z metryką... a zdaża się tak nierzadko. [/quote]

Z chorobami jest troche tak, jak u czlowieka. Nigdy nie wiesz ... I zaden rodowod cie przed nimi nie uchroni.

[quote name='ula.p'] Nie masz gwarancji, ze suczka rodzi raz w roku. (...)Tym bardziej im gorszej jakosci pokarmem jest matka karmiona. A pseudochodowle lubią oszczędzać... Nie masz gwarancji, ze szczeniak (...)bedzie miał typową dla rasy psychikę, temperament i reakcje. Może być agresywny, lub przeciewnie lękliwy. Nie musi, ale może... [/quote]

Tych gwarancji nigdy nie masz, gdyz oprocz czynnika ludzkiego, jest jeszcze matka natura, ktora lubi platac figla :eviltong:

Sa hodowle, ktore zasluguja na miano pseudohodowli. Sa pseudohodowle, ktore zasluguja na miano hodowli. Swiat nie jest na szczescie czarno-bialy. Zycie ...

pozdrawiam wszystkich yorkomaniakow

p.s. Czy na tym forum sa wlasciciele wylacznie yorkow, czy tez psow w typie yorka? Pytam calkiem powaznie :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gwiazdeczka*']nie jestem zadnym pseudohodowcą tylko odpowiedzialam na pytanie bo znam taka osobe!!!!!!!!!!!![/quote]

a gdzie ja napisałam ze Ty jestes??? czytaj ze zrozumieniem
Napisałam ze jestesmy tu przeciwni pseudohodowlom i nie wolno tu takich propagowac!
Tak więc nie polecamy innym pseudohodowli bo z nimi walczymy.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem :)
Od pewnego czasu mam kontakt z pewną panią ,która ma hodowlę yorków. Ma ona hodolwę wraz z koleżankami, ale zawsze kiedy o coś ją spytam {mailowo} rzetelnie odpowiada, przesyła nawet zdjęcia aktualnych yoreczków. Wiem,że rasowy pies to pewniejszy pies,ale ....sama już nie wiem.. :(

Link to comment
Share on other sites

Cornelia, pamiętaj to Twój wybór, wyłącznie Twój. Są właściciele yorków rodowodowych i mają z nimi same kłopoty i są ci z psami bez rodowodu, gdzie psy przez całe życie, oprócz szczepień, nie oglądaja weta. Nie ma na to żadnej reguły. Najważniejsze, żeby Twój wybór był świadomy. I bez względu na to jakiego psiaka wybierzesz, kochaj go całym sercem. Pozdrawiamy.

Kasia i Tupek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Burchardt']Cornelia, pamiętaj to Twój wybór, wyłącznie Twój. Są właściciele yorków rodowodowych i mają z nimi same kłopoty i są ci z psami bez rodowodu, gdzie psy przez całe życie, oprócz szczepień, nie oglądaja weta. Nie ma na to żadnej reguły. Najważniejsze, żeby Twój wybór był świadomy. I bez względu na to jakiego psiaka wybierzesz, kochaj go całym sercem. Pozdrawiamy.

Kasia i Tupek[/quote]

na jakiej podstawie piszesz ze nie ma reguły?
Uwierz mi ze czesciej pies o niewiadomym pochodzeniu ma problemy zdrowotne! I to jest regułą

Link to comment
Share on other sites

Na podstawie doświadczeń swoich i znajomych, droga Julito104. Kupno szczeniaka za 2000,00 PLN z doskonałym rodowodem to jeszcze nie dowód na posiadanie super psa. Mój ma wnętra i co z tego, że w rodowodzie widnieje Bakarat. Poza tym Tupek to nie jest mój pierwszy pies, pozostałe nie były rodowodowe i tętniły zdrowiem. Tak jak napisałam nie ma reguły. Pozdrawiamy.

Kasia i Tupek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']na jakiej podstawie piszesz ze nie ma reguły?
Uwierz mi ze czesciej pies o niewiadomym pochodzeniu ma problemy zdrowotne! I to jest regułą[/quote]
Ciekawa teoria :crazyeye: Ale wierze, ze jak sie wyda na psa 2000 - 2500, to potrzeba budowania dziwnych teorii jest silna... Ale prosze zachowajcie je dla siebie, bo jeszcze ktos nie obeznany w temacie w to uwierzy :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Burchardt']Na podstawie doświadczeń swoich i znajomych, droga Julito104. Kupno szczeniaka za 2000,00 PLN z doskonałym rodowodem to jeszcze nie dowód na posiadanie super psa. Mój ma wnętra i co z tego, że w rodowodzie widnieje Bakarat. Poza tym Tupek to nie jest mój pierwszy pies, pozostałe nie były rodowodowe i tętniły zdrowiem. Tak jak napisałam nie ma reguły. Pozdrawiamy.

Kasia i Tupek[/quote]

nie mowie ze to gwarancja
jednak ze o wiele wieksza mamy pewnosc ze pies posiadajacy dobrych przodkow z solidnej hodowli ma duzo wieksze szanse na spokojne w znaczeniu zdrowe zycie niz pies o nieznanym pochodzeniu
nawet przegladajac forum od razu mozna zauwazyc ze pieski kupowane na bazarkach lub z dziwnych skojarzen czesciej choruja, czesto zdarzaja sie tragedie typu padaczka, choroby genetyczne itp niz u pieskow rodowodowych.
te rodowodowe, owszem również chorują, jednak duzo zadziej

i to nie jest mój wymysł, poczytajcie troszke wiecej na forum
nawet sama akcja rasowy=rodowodowy ma bardzo duze poparcie
[URL="http://www.ols.vectranet.pl/%7Ehusky/rasowy/rodowod.html"]http://www.ols.vectranet.pl/~husky/rasowy/rodowod.html[/URL]

i nie chodzi tu tylko o yorki, ale o wszystkie rasy, zarowno pod względem eksterieru i psychiki
temat wałkowany od lat, a widzeniektorzy nadal nie widza roznicy.

Owszem moze sie trafic piesek "w typie", ktory bedzie bardzo zdrowy, ale to juz kwestia szczescia a nie reguły.

Co innego tez jesli swiadomie bierzemy kundelka ze schroniska - ok, pieski wielorasowe sa cudowne i kochane, ale to nie jest pseudohodowla, stało sie, nie rozmnazajmy dalej i zajmijmy sie tymi kundelkami ktore domu nie maja.

Ale to nie jest pseudo hodowla tylko biedna bezdomna bida, ktorej trzeba pomoc.

Zas kupowanie w pseudohodowli bo taniej i nie ma róznicy gdzie sie kupic(a wystawcy nie chciało sie zrobic hodowlanki ) to juz nabijanie kasy pseudohodowcy. Jak ktos nie widzi roznicy miedzy kupieniem psa w hodowli a w pseudohodowli to polecam zajrzec na stronke ktora przytoczylam.

Burchard jesli masz wnetra mówiłas o tym hodowcy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia_p']Ciekawa teoria :crazyeye: Ale wierze, ze jak sie wyda na psa 2000 - 2500, to potrzeba budowania dziwnych teorii jest silna... Ale prosze zachowajcie je dla siebie, bo jeszcze ktos nie obeznany w temacie w to uwierzy :razz:[/quote]

kupienie psa z pseudohodowli gdzie mnozy sie yoreczki bo sa modne i mozna zbic niezłą kaskę i wmawianie kazdemu ze nie ma roznicy czy ma metryke czy nie to tez potrzeba podbudowania teorii ????
ze zadna roznica czy rodowod bedzie czy nie bo to york i napewno bedzie wygladal jak york i zdrow bedzie i wogole czemu nie rozmnozyc sobie dalej.

Kolejna osoba bedzie wmawiac ze metryka to tylko swistek niepotrzebny i kosztuje 1000 złotych ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...