Jump to content
Dogomania

Psina z adopcji - problem z chipem


Lilth

Recommended Posts

Ostatnio postanowiłam wyrobić swojej zaadoptowanej suce paszport, ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że ma chip. I tu pojawia się problem: Chciałam ją zapisać do bazy danych, ale nie potrafię, gdyż chip jest już wprowadzony, oczywiście w innej miejscowości niż moje miejsce zamieszkania. Jak rozwiązać ten problem i "zapisać" chip na mnie? Z instytucją, od które brałam psa raczej się nie dogadam. Nie chce w razie zguby szukać psa pod Warszawą..

Link to comment
Share on other sites

Jedynie instytucja/osoba, która wprowadziła wcześniej numer chipa do bazy danych może zmienić dane właściciela psa. Na dodatek wprowadzenie danych nowego właściciela przy adopcji psa, który by widniał po wprowadzeniu numeru chipa do bazy danych jest, jak to się mówi, psim obowiązkiem schroniska czy fundacji, z której pies został adoptowany. Najkrószą i najpewniejszą drogą jest dogadanie się z instytucją, z której pies był adoptowany.

Link to comment
Share on other sites

Witam miałam ten sam problem,to znaczy po prostu stałam się nową właścicielką psa który miał chipa na starego właściciela.
Ja zrobiłam tak, i Tobie również tak proponuję.....po paru dniach pies ma chipa z TWOIMI danymi!
Napisz maila[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] że bardzo prosisz o zmianę danych w chipie swojego psa (Napisz że jesteś Nowym właścicielem)podaj numer starego chipa jak znasz to jeszcze podaj dane starego właściciela a jak nie to numer chip oraz NOWE TWOJE DANE!!!W moim przypadku zajęło to 2 dni ,przy okazji dziękuję Bazie Safe animal!!:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ejre']Molinezja, trochę mnie przestraszyłaś swoim wpisem. To oznacza, że jak ktoś ukradnie mi psa to bez problemu może go przerejestrować na siebie... Nie za bardzo mi się to podoba.[/QUOTE]



Wiesz, nie miałam zamiaru straszyć....i w sumie teraz dopiero rozumiem Wasz strach.
Mnie proszono o skan książeczki zdrowia psa z wpisem informacji,naklejek,numeru chip....więc może to jest zabezpieczenie bo złodziej nie ma tych inf.czy książeczki. A ty możesz napisać im (safe-animal) skąd masz psa adres ośrodka,schroniska, imię schroniskowe,lub numer Id schroniskowy,lub skany papierów adopcyjnych...oni to sprawdzą i nie powinno byś problemu ze zmianą danych.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='agnisia100']Podpinam się pod wątek. Mam suczkę ze schroniska w Radomsku . Czy po adopcji i podpisaniu umowy , czip przepisują na nowego właściciela ? Sprawdzałam numer czipa w 3 bazach i nie istnieje. Co powinnam zrobić ,żeby mój pies w był w bazie danych i którą wybrać?[/QUOTE]
generalnie jest tak, że schroniska czipują psy, ale nie wprowadzają ich (czipów) do bazy danych. Ten "obowiązek" spoczywa już na osobie która danego psa/kota zaadoptowała, dlatego też jak piszesz nie znalazłas czipu w żadnej sprawdzanej bazie. Co powinnaś zrobić - ano zarejestrować psa sama, a to którą bazę danych wybierzesz to już zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Ale ja radziłabym ci zarejestrowac psa w możliwie jak największej ilości baz, choćby z tego względu że nie wszyscy ludzie znają bazy danych i jeśli znajdą jakiegoś psiaka/kociaka, to sprawdzają (o ile sprawdzają) w tej którą znają. I niejednokrotnie się tak zdarzyło, że zwierzak był zarejestrowany np. w safe-animal, a ktoś kto go (psa/kota) znalazł sprawdził tylko np. w dog-id bo tylko tą bazę danych znał i nie znalazł tam numeru czipa zwierzaka. Dlatego tak jak napisałam, najlepiej jest zarejestrować w możliwie jak największej ilości baz danych

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...