Jump to content
Dogomania

Kąpiel i strzyżenie. Problem?


paulina83

Recommended Posts

No padłam :) ze wstydu, serio? :lol: Pieseczki się nie wstydzą, nie patrzą w lusterko i oceniają czy dobrze wyglądają, czy do ... mordki ;) im w takiej fryzurce. Nie chcę Cię urazić, ale chyba jesteś bardzo młodziutką osobą i może warto najpierw poczytać troszkę o psach, a później zadawać pytania. Moim zdaniem należałoby czegoś się dowiedzieć przed zakupem psa, ale nad rozlanym mlekiem nie ma co płakać, możesz nadrobić zaległości.

To że pies nie chce wychodzić z domu może być przyczyną choroby, albo problemów behawioralnych zapewniam Cię, że na 100 % nie z powodu wstydu. Poszukaj przyczyny takiego zachowania bo może ono być oznaką czegoś poważnego. Jeśli pies dziwnie się zachowuje bezpośrednio po wizycie w salonie to może tam zaszło coś złego? Należałoby to sprawdzić bo może pies jest w salonie nieodpowiednio traktowany.

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem taka młodziutka, niestety. Dwóch wetów stwierdziło, że to właśnie problemy behawioralne. Zawsze po strzyżeniu jest kłopot.
Poza tym przy każdej takiej operacji jestem obecna, więc nie ma mowy o niestosownym zachowaniu pracowników salonu. Ostatnio został wyjątkowo krótko wystrzyżony, szczególnie w okolicach odbytu i to właśnie, wydaje mi się, go drażniło i nie chciał wychodzić, wyraźnie chował to miejsce.

Dodatkowo droga/drogi Naupali informuję, że nie "płaczę nad rozlanym mlekiem" szukam tylko, w ramach ciekawostki bardziej, innych opinii, bo ani nie żałuję bycia opiekunką psiaka, ani też wspomniana sytuacja nie stanowi jakiegoś problemu dla mnie.
Prawdę mówiąc liczyłam i liczę na opinie osób ciutkę dłużej związanych z dogomanią, niż 3 miesiące(też bez urazy).

I na zakończenie - nie kupiłam psa, uważam, że jest zbyt dużo psich niedoli, aby robić coś takiego. Przygarnęłam go od znajomych, którzy wyjechali za granicę i zamierzali oddać go do schroniska. I nie wiedziałam nawet, że on rasowy, choć to i tak było dla mnie bez znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulina83'] Prawdę mówiąc liczyłam i liczę na opinie osób ciutkę dłużej związanych z dogomanią, niż 3 miesiące(też bez urazy). [/QUOTE]

O jejku wybacz, że się wypowiedziałam, a jestem tylko [B]cztery[/B] miesiące na dogomanii, no tak to jest wyznacznikiem tego czy mam jakiekolwiek doświadczenie. Przepraszam:placz:

Pisząc o rozlanym mleku nie miałam kompletnie na myśli tego, że należy żałować, że masz psa tylko tego, że przed wzięciem psa nie podniosłaś swojego poziomu wiedzy na temat tych zwierząt, chociażby do takiego poziomu, żeby wiedzieć o tym, że nie musimy się martwić o to czy nasz piesek się wstydzi.

Za przypisanie wieku, przepraszam. Byłam przekonana, że pisało to jakieś dziecko.

Pozdrawiam. I nie zamierzam prowadzić jakiejkolwiek dyskusji, zresztą i tak się nie znam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jeśli jest krótko obcinany a na ogonie zostają dłuższe włosy to pewnie mu one przeszkadzają - łaskoczą po grzbiecie ;)Mój pies też tak miał - nie mógł wysiedzieć w miejscu po strzyżeniu - trochę pomogło gdy i na ogonie krótko obcięłam mu włosy :)

Link to comment
Share on other sites

a ja się nieco zgodzę , że pies po strzyżeniu nie chce wychodzić, chowa się... sama tak miałam, mam też znajomych, których psy chowają się po strzyżeniu... niektóre tak mają, u mnie pomogło założenie dziecięcej koszulki i nigdy więcej nie obcięłam moich psów;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...