Jump to content
Dogomania

Zmiana Acany na Real Nature


Kamilos

Recommended Posts

Ostatnio w sklepie zoologicznym w którym zaopatruje psy pojawiła się nowa sucha karma Real Nature wilderness (mięso naturalnie chowane) do tej pory mieli w ofercie tylko Real Nature ale Weiderind czyli mięso sztucznie chowane. Psinę od szczeniaka karmię Acaną i postanowiłem urozmaicić mu trochę michę i przerzucam go właśnie na Wilderness. Na chwilę obecną jestem na etapie mieszania w misce Acany z Real Naturem i wszystko ok. Tylko mocno zastanawia mnie jedna kwestia. Acany je dziennie około 350 g. co daje 170-180 g. na posiłek i micha jest pełna a Real Nature dla jego wagi przeznacza 200-250 g. co daje 100-125 na posiłek i w tym przypadku micha jest bardzo skromna. Pytanie czy nadal się sugerować rozpiską producenta czy proporcje zwiększyć? O ile w Acanie była ona bardziej rozwinięta bo inaczej jadł pies aktywny inaczej leń o tyle tutaj pod wagę są jedne proporcje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dawkowanie karmy to jest zawsze sprawa orientacyjna... trzeba obserwowac psa. Czy się najada czy chodzi głodny, czy tyje czy chudnie etc.

Ja ostatnią 2 tygodnie karmiłam tą karmą i pomimo tego, że z dawkowania wynikało, że moje 3 psy powinny ten duży worek zjeść w 2 tygodnie, to nie zjadły i 4 kg wrócilo do domu. Więc chyba jest sycąca. Wciągały ze smakiem.

Moim zdaniem fajniejsza od Acany.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...