Jump to content
Dogomania

Wystawy w klasie Championów


bursztynki

Recommended Posts

moim zdaniem - to samo co wystawianie w innych klasach... :grins:

pies nie musi byc Ch.Pl - moze byc Ch.Słowacji, Czech, Austrii, Rosji, Ukrainy, Litwy itp. itd i moze sie wystawiac w PL w kl championow

a daje mu to samo co wystawianie w innych klasach

jedyne co to sedzia wołajac na ring klase championow ma swiadomosc ze sa to psy docenione przez innych sedziow - sa championami - wiec mozna powiedziec, ze są 'lepsze jakosciowo' - ale to teoretycznie :)

Link to comment
Share on other sites

Ja też nie zauważyłam prowokacji i spodziewałam się wypowiedzi za i przeciw wystawianiu w tej klasie, że np. łatwiej dostać CWC w otwartej, bo tam psy teoretycznie słabsze, ale Cacib łatwiej w czempionach. (oczywiście to tylko przykład, bo nie wiem jak jest)

Link to comment
Share on other sites

Napisałam o 'prowokacyjnym pytaniu" bo zaskoczyło mnie, że zadaje je wytrawna hodowczyni, która doskonale zna na nie odpowiedż.

Po zastanowieniu uważam jednak, że temat jest ważny, zwłaszcza dla osób, które kupiły swojego pierwszego psiaka i postanowiły sprobować wystaw. Piesek okazał sie przepiękny, trzy wystawy, Championat i co dalej? Często właściciele są tak usatysfakcjonowai tytułem, że przestają psiaka wystawiać. Po roku, dwu wszyscy o nim zapominają i w wielu przypadkach jest to ewidentna strata dla rasy.
pozdrawiam Bursztynki

Link to comment
Share on other sites

Ja mojego psa ciągam na wystawy żeby troszeczkę przyczynić się do spopularyzowania rasy w Polsce. Bo wiadomo, że jak ludzie widzą psa na wystawie to pytają co to za rasa, czasem proszą o szczegóły, albo namiary na hodowlę. Na spacerze większość myśli, że to podwórkowy burek ;) .
Teraz przekroczyła 8 lat, więc z championów przeszła do weteranów ;) .

Link to comment
Share on other sites

można też podejść do tego w inny sposób - masz championa, a więc cwc nic ci już nie daje, jak wystawiasz takiego pięknisia w otwartej, to blokujesz innym drogę do zdobycia cwc. tobie niepotrzebne już do championatu, a takiemu psu w otwartej napewno się przyda.bo jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby sędziowie zupełnie nie wiedzieli kogo oceniają zwłaszcza jeśli idzie o rzadkie rasy. i wyskakuje taki champion, co ma linijke w katalogu tytułów, to przecież wiadomo, że zgarnie cwc. uważam, że to nie fair wobec innych, którzy też mają ładne psiaki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='narisowa']można też podejść do tego w inny sposób - masz championa, a więc cwc nic ci już nie daje, jak wystawiasz takiego pięknisia w otwartej, to blokujesz innym drogę do zdobycia cwc. tobie niepotrzebne już do championatu, a takiemu psu w otwartej napewno się przyda.bo jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby sędziowie zupełnie nie wiedzieli kogo oceniają zwłaszcza jeśli idzie o rzadkie rasy. i wyskakuje taki champion, co ma linijke w katalogu tytułów, to przecież wiadomo, że zgarnie cwc. uważam, że to nie fair wobec innych, którzy też mają ładne psiaki.[/quote]
;) masz racje ,psiaki z tytułem championa powinno sie wystawiac w klasie championów,aby dać innym szanse na zdobycie CWC,ale niektórzy hodowcy myślą tylko o swoich pupilach,a gdzie solidarnośc;)

Link to comment
Share on other sites

juz to pisalam... w PL (jak i za granica) w klasie championow nie sa wystawiane tylko Ch danego kraju - sa tez obcokrajowcy z rodzimymi championami - ja jezdzac za granice chcac zdobyc Ch.Cz czy Sk rowniez wystawiam w championach - i wtedy CAC mi daje duzoooooo ;) a nie nic tak jak mowicie...

w PL od kiedy mam dyplom tez wystawiam w kl.championow i nie po to by blokowac - bo rownie dobrze moge przyblokowac jakiegos Czecha czy Słowaka...

Link to comment
Share on other sites

Ja, zarówno w klasie championów jak i weteranów, pokazuję psiunie bardziej dla promowania rasy. W końcu mając odpowiednie tytuły ( chociażby championat w kraju )' jak i wiek ( minimum 8 dla weteranów ) mogę pokazać psice we właściwych klasach, a przy okazji dać szansę innym. A jak jadę poza kraj, to wychodzę z założenia : niech widzą że u nas też są Championy - a jak uda się coś jeszcze wyrwać to doskonale.

Michał

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Z drugiej strony nie fair jest mowic, ze ktos celowo blokuje inne psy...
Jeżeli lubie wystawy, mam 2 psy (oba robia w miare rownoczesnie championaty roznych krajow) i wystawiam "na zmiane" jednego i drugiego w championach i otwartej, to oznacza, ze jestem wstretna i blokuje innych? Powinnam oba psy zglosic do championow, czy wycofac sie z ringów na stałe? :>
Wychodzac z tego zalozenia to kazdy pies po zdobyciu 3xCWC powinien grzecznie zrezygnowac z wystaw i nie "blokowac" innych psow :shake: Rany, przeciez CHAMPION to jednak powinno cos znaczyc i nie nalezy sie kazdemu, kto ma farta i jest sam w klasie otwartej (bo wszyscy uciekli do championow :D).
Jestem dumna jak słysze od Czechów czy Slowakow (chodzi mi o moja rase), ze bardzo trudno jest im zrobić championat Polski z powodu psów jakie sa na wystawach! To dla nich lepszy championat i maja sie czym chwalic, bo musieli pokonac niezłe psy. Gdyby klasa championow/otwarta grzecznie czekala pusta na chetnych zza granicy/badz krajowych, ktorzy chca szybko zrobic championat to cala ta zabawa w zdobywanie tytulow straciłaby sens.

Wy nie macie radochy jak pokonacie psa, ktory ma ta linijke tytułów w katalogu? Bo ja mam ogromna :diabloti: A im wiecej dobrych psow na wystawie tym lepiej i tym zwyciestwo przyjemniejsze a porazka mniej jadowita :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']a ja tam wystawiam w championach swojego właśnie dlatego, żeby zdobył kolejny championat. Tym razem PL. Więc nam te CWC są jednak potrzebne.... I co mogę powiedzieć - tu też są "bloki".... czy "blokersi"... Tak jak w każdej klasie. :diabloti:[/quote]


Z tym sie akurat nie zgodze.Wedlug Twojego rozumowania wlasciciel psa,ktory skonczy championat powinien zamknac go w domu na klucz i nie wystawiac (no chyba,ze dopiero w weteranach).Laby sa popularna rasa,sa hodowcy ktorzy duzo jezdza i ciezko od nich wymagac,by majac fajne zwierze przestali je wystawiac.Warto tez czasem spojrzec obiektywnie na wlasnego psa,jesli jest dobry to powinien sobie poradzic takze w stawce championow.Ja mam 4 dorosle samce,jeden chodzi w tej chwili glownie w weteranach bo lubie pucharki z BISow :p Ale co mam zrobic,gdy chce zglosic pozostale 3 ? Ostatnio na klubowke zglosilam 2 do championow i jednego do uzytkow,otwartej nie lubie bo za dlugo trzeba czekac.
Zauwazylam,ze ogromnym problemem dla czesci wystawcow (zazwyczaj sa to wlasciciele psow niezbyt urodziwych,ktore nie sa w stanie wygrac w wiekszej stawce0 jest wystawianie championa w uzytkach,ale jest to klasa jak kazda inna i juz nawet nie chodzi o to ile ktos ma psow,ale by nie robic z tej klasy latwej drogi do championatu.

Link to comment
Share on other sites

A wiecie co tu jest najfajniejsze - ze każdy ma swoje racje! I to jest super!
ja też lubię pucharki, ale raczej na zdjęciach. Są wtedy bardzo ładne. Bo jak się weźmie do ręki to wychodzi z nich ten cały blichtr o który się "gryziemy" na wystawach. Bo przecież nie o to chodzi, żeby dogonić króliczka, ale żeby go gonić!
Ja swojego króliczka gonię nadal. I nie wiem czy kiedyś złapię. Bo jak juz go złapię, to odpadnie mi ta cala frajda wyjazdów i poszukiwania noclegów, tego jak dojechać, kiedy.... Chyba, że kupię kolejnego psa :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Z drugiej strony nie fair jest mowic, ze ktos celowo blokuje inne psy...
Jeżeli lubie wystawy, mam 2 psy (oba robia w miare rownoczesnie championaty roznych krajow) i wystawiam "na zmiane" jednego i drugiego w championach i otwartej, to oznacza, ze jestem wstretna i blokuje innych? Powinnam oba psy zglosic do championow, czy wycofac sie z ringów na stałe? :>

[/quote]

no rzeczywiście, jak sie jest posiadaczem większej ilości psów, to zmienia trochę postać rzeczy.
miałam na mysli włascicieli raczej jednego pupila, który ma "natrzaskane" tytułów i pcha się do otwartej, tylko po to, żeby komus zrobić na złość :mad:
zwłaszcza jak sedziowie wiedzą i znają psa - wiadomo - wygra :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja mam psa myśliwskiego , konkursowego. Poluje.

Ale też jest on championem (8 ch. 7 krajów).

I tak w Polsce wystawiam go z reguły w Championach.

Ale za granicą pomimo tej ilości tytułów zawsze w użytkach. Mimo najczęściej braku konkurencji (albo niewielkiej).

Raz przez pomyłkę przeniosłam go z użytku do championa. Kraje mi się pomyliły.

Dlaczego w użytkach startuje? Bo promuje naszą rodzimą rasę , jeszcze użytkowaną przez myśliwych . I staram się to sędziom i zwiedzającym uzmysłowić.

Z tego powodu na europejskiej w Budzie wstrzymaliśmy blisko o godzinę ocenę, bo się uparłam.

Próbowali mi udowodnić , że mimo certyfikatu użytkowości ta rasa nie jest użytkowa. Nie poluje się z gończym polskim.

Najśmieszniejsze, że już 2 dni później Opus jak i druga gończa brali udział w węgierskim konkursie dzikarzy ( zresztą na specjalne zaproszenie) , gdzie mój gończak był 4 , a konkurs wygrała "nasza" gończa Gawra.

Dopóki będę mogła, będę wystawiać za granicą w użytkach. Czy będzie miał tych championatów 8 czy 13.


a ,. jeszcze jedno. Championat Danii po zdobyciu go kwalifikuje do staru w pozostałych wystawach jedynie w kl. championów. A tam nie pryznaje się CAC.
Przez co nie blokuje sięzdobycia go psom z kl. otw. czy użytk.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Talagia']Z drugiej strony nie fair jest mowic, ze ktos celowo blokuje inne psy...
Jeżeli lubie wystawy, mam 2 psy (oba robia w miare rownoczesnie championaty roznych krajow) i wystawiam "na zmiane" jednego i drugiego w championach i otwartej, to oznacza, ze jestem wstretna i blokuje innych? Powinnam oba psy zglosic do championow, czy wycofac sie z ringów na stałe? :>
Wychodzac z tego zalozenia to kazdy pies po zdobyciu 3xCWC powinien grzecznie zrezygnowac z wystaw i nie "blokowac" innych psow :shake: Rany, przeciez CHAMPION to jednak powinno cos znaczyc i nie nalezy sie kazdemu, kto ma farta i jest sam w klasie otwartej (bo wszyscy uciekli do championow :D).
Jestem dumna jak słysze od Czechów czy Slowakow (chodzi mi o moja rase), ze bardzo trudno jest im zrobić championat Polski z powodu psów jakie sa na wystawach! To dla nich lepszy championat i maja sie czym chwalic, bo musieli pokonac niezłe psy. Gdyby klasa championow/otwarta grzecznie czekala pusta na chetnych zza granicy/badz krajowych, ktorzy chca szybko zrobic championat to cala ta zabawa w zdobywanie tytulow straciłaby sens.

Wy nie macie radochy jak pokonacie psa, ktory ma ta linijke tytułów w katalogu? Bo ja mam ogromna :diabloti: A im wiecej dobrych psow na wystawie tym lepiej i tym zwyciestwo przyjemniejsze a porazka mniej jadowita :diabloti:[/QUOTE]

Wszystko się zgadza:) mając dwa psy ciężko zgłaszać oba w Ch. albo zrezygnować z wystaw, tyle że u nas w rasach to nie problem (wiemy jakie są stawki) ale już np wśród labków to jest problem:( Kasia tak Ty ze swoimi chłopakami jak i ja nie jeździmy od wystawy do wystawy w Pl kolekcjonując CWC więc to chyba nie o to chodzi. Ale znając nasze realia wiesz jak jest i blokowanie dla zasady niestety się zdarza i żeby było ciekawiej nie są blokowane psy "kiepskie" ale te stanowiące konkretne zagrożenie. Ja kolejny raz na kolejnym wątku powtórzę się - jestem za jednym CAC-em na płeć (bez CAC-a dla Ch.) no i psy z Ch. w klasie championów.

A co do użytków to popieram, psy z certyfikatem użytkowości niech się pokazują w kl. użytkowej i nie dla tego żeby im było łatwiej ale właśnie dlatego aby propagować to po co dana rasa została stworzona. Niestety wśród niektórych sędziów psów myśliwskich panuje przesąd iż setery to psy na kanapę a nie do pracy tak więc pokazując się w kl. użytkowych możemy podważać ten dziwny przesąd iż pies dobry eksterierowo nie może być psem użytkowym. Sama już kilkakrotnie spotkałam się z pytaniami sędziów czy aby na pewno mój pies ma certyfikat użytkowości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tecia'] Ja kolejny raz na kolejnym wątku powtórzę się - jestem za jednym CAC-em na płeć (bez CAC-a dla Ch.) no i psy z Ch. w klasie championów.

[/QUOTE]

Pozwalam się z tym nie zgodzić. Bo idąc tym tokiem rozumowania, mój pies nie może zdobyć Ch PL, bo już ma ch innego kraju i musiałby się wystawać tylko w klasie ch w której nie było by CWC. Czy dobrze zrozumiałam?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']Pozwalam się z tym nie zgodzić. Bo idąc tym tokiem rozumowania, mój pies nie może zdobyć Ch PL, bo już ma ch innego kraju i musiałby się wystawać tylko w klasie ch w której nie było by CWC. Czy dobrze zrozumiałam?[/QUOTE]

Nie doczytałaś wcześniejszych moich wypowiedzi:)
A pies oczywiście może zrobić Ch. Chodzi o to iż jeśli masz Ch Pl to wtedy musiałabyś wystawiać go w Pl w klasie Ch. W przypadku posiadania innych Ch nie ma takiego obowiązku. (taki system działa np w Dani)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']to musialabym tylko jednego wystawiac? :([/QUOTE]

No w Pl oba w klasie ch by szły:) albo na zmianę:) Wiesz ja też za chwilkę będę mieć dwa Ch ale jakoś mnie to nie przeraża. Fakt faktem że jest to jakieś utrudnienie ale za to żeby zrobić Ch było by nieco trudniej, a tym samym mając dwa psy (zakładam że nie trafi się na dwa wybitne które bez trudu z przysłowiowego "marszu" zrobią Ch) nie tak szybko wprowadza się je do klasy Ch. Nie twierdzę że takie rozwiązanie jest idealne ale jest argumentem za jednym CWC na płeć. A to uważam że wcześniej czy później będzie konieczne do wprowadzenia.

Link to comment
Share on other sites

no ale fakt, ze majac championa jest sie zmuszonym wystawiac w klasie championow to nie podoba mi sie ;)
CWC mogloby sie nie nalezec championowi i w tej sytuacji mogloby przechodzic na res.CAC jak res.CACIB za interem ;) ale wybor klas to uwazam, ze powinien byc dowolny

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...