Jump to content
Dogomania

Largo - błękitny szczeniaczek z chorymi łapkami - zostaje na zawsze w DT


Recommended Posts

[quote name='AgusiaP']Poproszę o numer konta, wesprze chłopaka chociaż grosikiem.
I czekamy na dobre wieści ;)[/QUOTE]

[B]Numer konta jest na pierwszej stronie.[/B]

Są kolejne wpłaty:multi:
Atulek - 10,00
Stufinska - 100,00
p. Sylwia Magdalena K - 20,00
p. Elżbieta Ewa J - 100,00
Arim - 20,00
BozenaB - 50,00
Maruda - 30,00
Halszka - 10,00
p. Iwona L. (opiekunka Kalinki, której kiedyś troszkę pomogłyśmy z Anetą) - 100,00
p. Natalia N - 150,00
p. Ewa Katarzyna W. - 50,00

Link to comment
Share on other sites

Mamy termin konsultacji u dr Bissenika na ten czwartek na 10 :multi: i jak coś to termin zabiegu na kolejny czwartek 17.07
Mały, zdaniem weta ma zespół kilku chorób, nie pytajcie mnie o nazwy (osteo coś tam), w każdym razie główna jest Radius Curvus. Musimy zdjęcia łokci zrobić, bo kości wyginając się ciągną łokcie.
Uzgadniamy, kto i jak go na konsultacje zawiezie - 10 to niezbyt szczęśliwa godzina, ale damy radę się zorganizować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alla Chrzanowska'][B]Numer konta jest na pierwszej stronie.[/B]

Są kolejne wpłaty:multi:
Atulek - 10,00
Stufinska - 100,00
p. Sylwia Magdalena K - 20,00
p. Elżbieta Ewa J - 100,00
Arim - 20,00
BozenaB - 50,00
Maruda - 30,00
Halszka - 10,00
p. Iwona L. (opiekunka Kalinki, której kiedyś troszkę pomogłyśmy z Anetą) - 100,00
p. Natalia N - 150,00
p. Ewa Katarzyna W. - 50,00[/QUOTE]

p. Elżbieta Ewa J wystarczy ela_ja ;) trzymam kciuki, powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tu_ania_tu']Mamy termin konsultacji u dr Bissenika na ten czwartek na 10 :multi: i jak coś to termin zabiegu na kolejny czwartek 17.07
Mały, zdaniem weta ma zespół kilku chorób, nie pytajcie mnie o nazwy (osteo coś tam), w każdym razie główna jest Radius Curvus. Musimy zdjęcia łokci zrobić, bo kości wyginając się ciągną łokcie.
Uzgadniamy, kto i jak go na konsultacje zawiezie - 10 to niezbyt szczęśliwa godzina, ale damy radę się zorganizować.[/QUOTE]

Anka jak tylko go zobaczyłam od razu o tym pomyslałam !! radius curvus

do tego w okolicy 8,9 miesiaca zamyka się wyrostek łokciowy, niestety ale mam wrazenie ze on juz ma , albo zaraz bedzie miał cały zespól związany z dysplazją łokcia , mój Piotruś miał podobnie
to wygląda strasznie dziewczyny
nie wiem co mogę Wam powiedziec
czy właściciel poił go wapniem?
postaram się pomóc Largo
koszty będą wielkie
tu są dwa problemu na pierwszy rzut oka nadgarstki i zaraz po nich łokcie, sa dwie kosci radius i ulna
powinny rosnąć razem , w jego przypadku jedna z nich nie rośnie druga owszem jeśli jedna nie rosnie a ruga tak ta która rośnie wykrzywia całą konćzynę
wykrzywiając kończynę wali po stawie łokciowym
czyli mamy nastepna jednostkę chorobową
dysplazja łokcia to zepspól objawow ( jest ih kilka)
tu ciekawy opis przypadku
[url]http://www.azawakh.topcharty.net/nasz_tarat3.html[/url]


kiedys bardzo mocno to zgłębiałam

sama opreacja łokcia jednego w moim przypadku oscylowała w okolicy 1300 zł plus leczenie zachowawcze i rechabiloitacja to pomnóż razy dwa- u nas to robił dr Rykaczewski Torun ,

nie wiem jak nadgarstki
bo to chyba osobna historia

z chirurgia jest tak

jak jest sukces to dzieki bogu
ale czasem nie ma sukcesu
porazka jest sierotą

trzymam kciuki za tego psa!

Link to comment
Share on other sites

Może nie będzie tak strasznie po tej operacji (jesli łokcie beda ok):"[COLOR=#000000][FONT=Arial]Pies po zabiegu właściwie od razu jest "sprawny". Tzn. jego przednie łapy opierają się na Radiusach. Pies może chodzić i niekonieczne jest stosowanie gipsu. W naszym przypadku Tarat miał bandaże usztywniające, które nosił przez dwa tygodnie głównie w celu ochronienia ran pooperacyjnych. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Arial]Fakt, że pies jest "sprawny" jest bardzo zwodniczy. Musimy pamiętać, że jego przednie łapy są w zasadzie w 50% "kalekie". "[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tu_ania_tu']Może nie będzie tak strasznie po tej operacji (jesli łokcie beda ok):"[COLOR=#000000][FONT=Arial]Pies po zabiegu właściwie od razu jest "sprawny". Tzn. jego przednie łapy opierają się na Radiusach. Pies może chodzić i niekonieczne jest stosowanie gipsu. W naszym przypadku Tarat miał bandaże usztywniające, które nosił przez dwa tygodnie głównie w celu ochronienia ran pooperacyjnych. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Arial]Fakt, że pies jest "sprawny" jest bardzo zwodniczy. Musimy pamiętać, że jego przednie łapy są w zasadzie w 50% "kalekie". "[/FONT][/COLOR][/QUOTE]
Poczytałam o tym problemie pod podanym linkiem: w opisywanym przypadku, chwila nieuwagi opiekunki i doszło do złamania kości po operacji, więc to nie jest całkiem tak, że pies jest sprawny. Dom tymczasowy musi sobie zdawać sprawę, że opieka pooperacyjna to pilnowanie pacjenta 24 h/dobę. Trzymam kciuki bardzo mocno zaciśnięte za Largo, za diagnozę i leczenie. A świadomy DT jest już dla chłopaka? Porozglądam się na FB za Largo i też poudostępniam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tu_ania_tu']i na SDA, ale nie ma wydarzenia o które pytano.[/QUOTE]

Już ma - zapraszam: [url]https://www.facebook.com/events/704414729619883/?context=create&ref_dashboard_filter=upcoming&source=49[/url]

[quote name='tu_ania_tu']Allu ogromne podziękowania, ze ściągnęłaś na watek Largo wszystkich swoich przyjaciół! Dzieki wszystkim za pomoc![/QUOTE]

Aniu! Zrobiłam tylko to, co dyktowało mi serce. No i jeszcze nie wszystkich. Pracuję nad tym:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yolanovi']Poczytałam o tym problemie pod podanym linkiem: w opisywanym przypadku, chwila nieuwagi opiekunki i doszło do złamania kości po operacji, więc to nie jest całkiem tak, że pies jest sprawny. Dom tymczasowy musi sobie zdawać sprawę, że opieka pooperacyjna to pilnowanie pacjenta 24 h/dobę. Trzymam kciuki bardzo mocno zaciśnięte za Largo, za diagnozę i leczenie. A świadomy DT jest już dla chłopaka? Porozglądam się na FB za Largo i też poudostępniam :)[/QUOTE]
Przeczytałam calą historie tego charta ze łzami w oczach. Dziwię się że go nie klatkowali w domu, inaczej nie ma szans. Zawsze tak jest, jak juz nam się wydaje że pies nie interesuje się rana i zdejmujemy mu kołnierz to natychmiast rana będzie wylizana.

DT jest we Wrocławiu, w Warszawie jeszcze nie.

Link to comment
Share on other sites

Allu trzeba zmienić datę na wydarzeniu: albo dać początek dzisiaj i koniec w przyszłości, np. 31.12.14, albo tylko datę końcową, jakąś z przyszłości, bo zaraz wydarzenie się skończy i nie będzie go można udotępniać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yolanovi']Allu trzeba zmienić datę na wydarzeniu: albo dać początek dzisiaj i koniec w przyszłości, np. 31.12.14, albo tylko datę końcową, jakąś z przyszłości, bo zaraz wydarzenie się skończy i nie będzie go można udotępniać[/QUOTE]

Dziękuję! Pierwszy raz robiłam wydarzenie:). Nawet dałam datę zakończenia, ale czemuś mi nie zapisało.

Link to comment
Share on other sites

Mamy już komplet opinii - wszyscy ortopedzi bez cienia wątpliwości wskazują na operację. Niestety mówią również o tym, że przy tym zaawansowaniu choroby również łokcie mogły ulec uszkodzeniu (nie robiliśmy zdjęć łokci). Generalnie operacja powinna była być zrobiona już dawno
No ale nic to. W czwartek Largo jedzie do dr Bissenika, by doktor mógł go na żywo zobaczyć, zrobić brakujące zdjęcia. Mamy tez termin operacji na kolejny czwartek 17.07.
Decyzję o operacji w Wa-wie podejmiemy tylko gdy będziemy mieć w Warszawie odpowiednią opiekę dla niego. Jeżeli nie znajdzie się dom tymczasowy z dużą determinacją by pomóc ratować młodziaka, zawieziemy Largo do Wrocławia i zoperuje go dr Bieżyński. We Wrocławiu jest osoba, która niejedno z psami przeszła i jest gotowa towarzyszyć Largo w tej piekielnej przeprawie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...