Jump to content
Dogomania

Largo - błękitny szczeniaczek z chorymi łapkami - zostaje na zawsze w DT


Recommended Posts

Largo to niespełna półroczny, urodził sę 10.01.2014, szczeniaczek doga niemieckiego - śliczny, słodki, spragniony kontaktu z człowiekiem i ... bardzo chory.

W swoim bardzo krótkim życiu przeszedł już bardzo wiele i nie było to nic dobrego. Teraz jest pod opieką SDA, a jesteśmy jego 5 czy 6 opiekunami (sama się gubię). Mimo to i mimo choroby jest pogodnym, radosnym szczeniaczkiem, który chciałby jak jego rówieśnicy, być kochany, bawić się i biegać.

9b649f86db3abbed.jpg

bffd2b7651d746f4.jpg

Gdyby ktoś chciał i mógł wesprzeć Largo grosikiem, to tu są dane do przelewu (koniecznie z dopiskiem dla Largo):

6c8f65de11d065c7.jpg

I dla tych, co lubią kopiować :)
 

STOWARZYSZENIE DOGI ADOPCJE

PKO SA O/ZABRZE


43 1240 4849 1111 0010 2325 1499



Mamy pierwsze wpłaty na Largo. W tym miejscu będę je na bieżąco podawać z wyrazami GŁĘBOKIEJ WDZIĘCZNOŚCI za wielkie Serca, które umieją się DZIELIĆ:

p. Nina K. - 40,00 zł
p. Anna K - 20,00 zł
Livka - 50,00 zł
Yolanovi - 20,00
p. Iwona O. - G. - 60,00 zł
Atulek - 10,00
p. Urszula S. - 100,00
p. Sylwia Magdalena K. - 20,00
p. Elżbieta Ewa J. - 100,00
Arim - 20,00
p. Bożena B. - 50,00
Maruda - 30,00
Halszka - 10,00
p. Iwona L. - 100,00
p. Natalia N. - 150,00
p. Ewa Katarzyna W. - 50,00
p. Ewa B - 30,00
p. Karolina Anna B. - 70,00
p. Małgorzata Agnieszka .S - 50,00
p. Joanna Aneta K. - 100,00
p. Grzegorz S. - 50,00
p. Paulina J. - S. - 60,00
p. Marta P. - 50,00
p. Krzysztof T - 50,00
p. Ewa Z. - 20,00
p. Anna S. - 10,00
p. Alicja Maria M - 100,00
p. Marta M. (Dożysko) - 24,00
p. Joanna M.-G. - 30,00
p. Monika Ch. - 50,00
p. Piotr Stanisław Dz. - 50,00
p. Anna E. B (Bogusik) - 50,00
p. Magdalena Stanisława K. - 1000,00
p. Natalia C. - 20,00
p. Andrzej B. - 50,00
p. Ewa K - 50,00
p. Małgorzata L - 200,00
p. Joanna C - 25,00
p. Agnieszka Sz. - 50,00
p. Anna G.-R. - 20,00
p. Beata S. - 50,00
p. Małgorzata Teresa T. - 100,00
p. Elżbieta K. - 100,00
p. Beata Maria K. - 100,00
p. Wioleta M. - 100,00
p. Maryna P. - 30,00
p. Agnieszka K.-P. - 20,00
p. Agnieszka K.-O - 100,00
p. Przemysław Łukasz G. - 50,00
p. Edward Z. - 50,00
p. Marta S. - 35,00
p. Marzena M. - 50,00
p. Justyna Dorota C. - 50,00
p. Natalia E. K. - 50,00
p. Anna Elżbieta W. - 50,00
p. Wirginia W. - 50,00
p. Małgorzata M. P - 20,00
p. Michał Roland K. - 50,00
p. Tomasz Adam D. - 100,00
p. Edyta Joanna B. - 100,00
p. Sylwester J. - 50,00
p. Małgorzata Alicja F. S. - 50,00
p. Joanna B. - 30,00
p. Anna Eugenia K. - 50,00
p. Renata P. - 30,00
p. Renata M. - 50,00
p. Halina P.-H. - 50,00
p. Bernadeta W.-G. - 100,00
p. Weronika Wiktoria W. - 10,00
P. Beata P. - Z. - 100,00 zł
p. Monika W. - 100,00
p. Daria "Duszkowa" - 500,00
p. Renate B. - 80,18
p. Joanna Dobrochna J. - 30,00
p. Beata S. - 150,00
p. K. Z (z zagranicy) - 80,04
p. Iwona O.-G (od Borysa) - 50,00
p. Elżbieta D. - 25,00
p. Danuta Renata P. - 50,00
p. Krzysztof B. - 100,00
p. Weronika Wiktoria W. - 10,00
p. Regina W - 30,00 zł
p. Małgorzata Alicja F - 50,00
p. Agnieszka Z - 20,00
p. Paulina J.-S. - 50,00
p. Urszula S. - 100,00
p. Marzena W. - 20,00
p. Danuta P. - 50,00
p. Małgorzata Alicja F. - S. - 20,00
p. Edward Z. - 50,00
p. Nicoleta S. - 30,00
p. Anna M. Sz. - 100,00
p. Karolina Anna B. - 70,00
p, Marzena T. - 30,00
p. Anna Alicja S. - 35,00
p. Olga Kinga W. - 30,00

p. Arnold - 52,00
p. Aneta Katarzyna M. - 100,00
p. Danuta P. - 100,00 
p. Krzysztof B. - 100,00

p. Danuta P. - 100,00
Livia Patland - 100,00

p. Iwona O. - 50,00 zł
-----------------------------------------
Łącznie wpłaty - 7.276,22

 

 

Bazarek Ewa Gałązka - 537 zł.


Wydatki, stan na 12.10.2014
240,00 zł - 4 zdjęcia rtg, badanie krwi, krople do oczu, w przychodni w Milanówku
189,00 zł - karma 15 kg
162,00 zł - 2 zdjęcia rtg i badanie u dr Bissenika
1.460,00 zł - pierwsza operacja.
180,00 zł - karma
326,00 zł - zdjęcie gipsu i szwów, leki,
200,00 zł - rachunek za pobyt w hoteliku
360,00 zł - 2 worki karmy
5.417,00 zł - druga operacja
420,00 zł - korekcja stabilizatora
100,05 zł - leki
355,00 zł - za weta pierwszego kontaktu
41,90 zł - leki z apteki
169,00 - uprząż ortopedyczna
527,00 - ściąganie ropy, kwas hialuronowy, prawa łapka
445,00 zł - 2 worki karmy
302,00 zł - zdjęcie stabilizatora i RTG
_______________________
10.933,95 zł

Edited by Alla Chrzanowska
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='yolanovi']Piękny dzieciak. Co jest powodem deformacji łapek i co mozna z tym zrobić?[/QUOTE]

Dziękuję za odwiedziny. Co jest przyczyną jeszcze nie wiemy. Co będziemy robić - operować. Na pewno jedną, być może obie. Na razie lekarz widział tylko RTG (specjalista do którego mamy zaufanie jest na urlopie), w przyszłym tygodniu konsultacja i zapewne operacja. Largo na razie jest w dobrym hoteliku, ale bardzo potrzebny jest DT, który należycie zaopiekowałby się maluchem w okresie rekonwalescencji...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='yolanovi']Piękny dzieciak. Co jest powodem deformacji łapek i co mozna z tym zrobić?[/QUOTE]

Odchów szczeniaka rasy olbrzymiej to ciężka sprawa. Nie wiemy jeszcze co jest przyczyną, jak dla mnie nieprawidłowe żywienie i brak stałej kontroli wyników krwi, by szybko wyłapać nieprawidłowości. Wyniki krwi, które zrobiliśmy wczoraj nie wskazują raczej na to by chłopak miał problemy z przyswajaniem.
Zrobione zostały zdjęcia RTG obu łap, bo ta lepsza tez jest chora. Nie widziałam jeszcze opisu, ale telefonicznie przekazane zalecenie brzmi: operacja obu łap, jedna po drugiej. Będziemy te zdjęcia konsultować jeszcze z innymi ortopedami ale w sumie wyrok operacji był w naszych głowach już od samego początku, gdy zobaczyłyśmy zdjęcia psa.
Chłopak ma jeszcze zapalenie spojówek, ropa z oczu się leje, miejmy nadzieje, ze chociaż oczka zwykłym leczeniem uda się opanować.

Taki kochany bidulek. AnnaEwa obiecała dzisiaj zdjęcia. Pani Grazyna z hoteliku jest nim zachwycona. Largo rozdaje zaplute całusy, chce się bawic z bojacymi się go małymi psami, woli przebywać w domu niz na podwórku (pewnie to jeszcze brak pewności że to jego podwórko). Zjada wszystko co mu sie pod pysk nawinie - kamienie, folię, kable - nie wiem czy to taka jego natura czy wieczny głód (jest szczuplutki).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='salibinka']Jestem (z wątku Misia). Czy i jaka jest diagnoza? Jak można/ możemy mu pomóc?[/QUOTE]

Dziękuję serdecznie. Marzę o tym, by znalazł się dla niego (nawet płatny) dom tymczasowy, który zapewni mu należytą opiekę po operacji, ale musi być w Warszawie, żeby Largo został pod kontrolą lekarza, który będzie go operował.

[quote name='anica']Przydreptałam za Allą do dzieciaczka :)
zapisuję....[/QUOTE]

Dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nufka']:crazyeye:Jak można mieć w domu psa i nie widzieć że coś się z nim żle dzieje, bo przeciez te łapy nie "zrobiły" sie takie przez jedną noc, to aż boli jak się na nie patrzy. Jak mogę jeszcze pomóc?[/QUOTE]

Iwonko!
I tak zrobiłaś bardzo dużo! Raz jeszcze Cię przepraszam za zamieszanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nufka']:crazyeye:Jak można mieć w domu psa i nie widzieć że coś się z nim żle dzieje, bo przeciez te łapy nie "zrobiły" sie takie przez jedną noc, to aż boli jak się na nie patrzy. Jak mogę jeszcze pomóc?[/QUOTE]

Prawda? Nie wiem czy ktoś był ślepy, czy słuchał nie tych co trzeba, czy w ogóle nikogo nie słuchał, nie wiem....

Link to comment
Share on other sites

Przypełzłam i ja na wątek Largo. Wierzę, że uda się chłopaka wyprowadzić na prostą i będzie biegał na czterech zdrowych łapkach!
Iwonko - nie pierwszy to i nie ostatni taki przypadek. Ostatnio pewna pani nie zauważyła, że pies w jej domu umiera z głodu... Ot, roztargniona troszkę była :angryy: Trudno coś takiego w ogóle komentować.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To jest niewyobrażalne, jak ludzie są durni i nieodpowiedzialni. Pewnie mozna było zapobiec tym deformacjom, a teraz czekają psinę, pewnie skomplikowane operacje, cierpienie i niemało pieniędzy bedzie to wszytko kostowało. No nie potrafię zrozumieć takich ludzi:shake: Zostane na wątku z maluchem, jak będę mogła grosikiem wesprę, nie mam jak inaczej pomóc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nette']Przypełzłam i ja na wątek Largo. Wierzę, że uda się chłopaka wyprowadzić na prostą i będzie biegał na czterech zdrowych łapkach!
Iwonko - nie pierwszy to i nie ostatni taki przypadek. Ostatnio pewna pani nie zauważyła, że pies w jej domu umiera z głodu... Ot, roztargniona troszkę była :angryy: Trudno coś takiego w ogóle komentować.[/QUOTE]

[quote name='Martika@Aischa']przybiegam i ja do dzieciaczka :( w lipcu wspomogę malucha bazarkiem.[/QUOTE]

[quote name='yolanovi']To jest niewyobrażalne, jak ludzie są durni i nieodpowiedzialni. Pewnie mozna było zapobiec tym deformacjom, a teraz czekają psinę, pewnie skomplikowane operacje, cierpienie i niemało pieniędzy bedzie to wszytko kostowało. No nie potrafię zrozumieć takich ludzi:shake: Zostane na wątku z maluchem, jak będę mogła grosikiem wesprę, nie mam jak inaczej pomóc.[/QUOTE]

Dziękuję Wam bardzo za to, że jesteście. Wzięłabym go do siebie, po prostu, nie patrząc na nic, ale... Moja trójka i rekonwalescencja pooperacyjna... nie wiem, jak to zorganizować...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='mar.gajko']Jestem z wątku Bulionka.
Nie wiem jak pomóc. Jakimś grosikiem mogę chyba tylko.
Bida, kurcze, ludzie są tacy podli i bezmyślni. Ale to nic nowego.[/QUOTE]

Dziękuję za to, że jesteś z Largo!

Gdyby ktoś chciał i mógł wpłacić grosik poniżej są dane do przelewu (z dopiskiem [B]dla Largo[/B])
[IMG]http://images10.fotosik.pl/3010/6c8f65de11d065c7.jpg[/IMG]

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='yolanovi']To jest niewyobrażalne, jak ludzie są durni i nieodpowiedzialni. Pewnie mozna było zapobiec tym deformacjom, a teraz czekają psinę, pewnie skomplikowane operacje, cierpienie i niemało pieniędzy bedzie to wszytko kostowało. No nie potrafię zrozumieć takich ludzi:shake: Zostane na wątku z maluchem, jak będę mogła grosikiem wesprę, nie mam jak inaczej pomóc.[/QUOTE]


Sama mam 2 molosy (dogue de bordeaux) i wiem, że prawidłowe odchowanie takiego szczeniora to duże wyzwanie ale mi się jednak wydaję, że to są "sprawy" genetyczne. Jest możliwość kontaktu z hodowcą? rodzeństwem malucha?
Będzie go operował dr. Janicki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alla Chrzanowska']Dziękuję serdecznie. Marzę o tym, by znalazł się dla niego (nawet płatny) dom tymczasowy, który zapewni mu należytą opiekę po operacji, ale musi być w Warszawie, żeby Largo został pod kontrolą lekarza, który będzie go operował.
[/QUOTE]

Z dt niestety nie umiem pomóc, ale wesprę groszem, chociaż tyle.
Wspaniały z niego dzieciak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiaprzystał']Sama mam 2 molosy (dogue de bordeaux) i wiem, że prawidłowe odchowanie takiego szczeniora to duże wyzwanie ale mi się jednak wydaję, że to są "sprawy" genetyczne. Jest możliwość kontaktu z hodowcą? rodzeństwem malucha?
Będzie go operował dr. Janicki?[/QUOTE]
mamy kontakt z hodowcą i z właścicielem reproduktora. Żadne z nich nie "przyznaje się do winy". Reproduktor to młody pies, który przez ostatnie pół roku naprodukował ok. 100 szczeniąt w Europie. Znamy też brata Largo, bo nasza wolontariuszka jest wetem i on jest jej pacjentem. Miał chwilowe problemy wzrostowe ale chyba teraz jest ok, bo się nie pojawiają w gabinecie (poproszę ja chyba by do nich zadzwoniła sprawdzić czy jest faktycznie ok).

Nie wiem jeszcze komu go pod nóż damy. Zdecydujemy po konsultacjach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiaprzystał']Sama mam 2 molosy (dogue de bordeaux) i wiem, że prawidłowe odchowanie takiego szczeniora to duże wyzwanie ale mi się jednak wydaję, że to są "sprawy" genetyczne. Jest możliwość kontaktu z hodowcą? rodzeństwem malucha?
Będzie go operował dr. Janicki?[/QUOTE]

[quote name='salibinka']Z dt niestety nie umiem pomóc, ale wesprę groszem, chociaż tyle.
Wspaniały z niego dzieciak.[/QUOTE]

[quote name='Neelith']Bidoczek :( Będę śledzić wątek.[/QUOTE]

[quote name='AgusiaP']Zapiszę biedactwo :([/QUOTE]

Fajnie, że jesteście z Largo. Od razu nam raźniej!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...