Jump to content
Dogomania

Biała sierść - wybielacze


Juta

Recommended Posts

A co zrobic jesli wybielający szampon zostawił niebieski kolor na włosie?? Nie był używany ani na suchy włos ani na zniszczony, rozcieńczony mocno z wodą i trzymany 1-2 minuty?? Płukany do bólu i pies myty szamponem normalnym kilka razy i nic... A wyschnięty włos wygląda na niebiesko-szary??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ARTEMIS1']Szczerze mowiac pierwszy raz spotykam sie z teoria ze szampon wybielajacy powinine byc stosowany jako pierwszy. szampon ten nie ma za zadanie zmienic struktury wlosa a poprawic jego kolor, jesli zastosujemy go na wlosie brudnym nie odniesie pozadanego rezultatu, zreszta na szmponach ktorych ja uzywam do swoich psow jest informacja ze najpierw psa nalezy wykapac w szamponie czyszczacym oczywiscie najlepiej z tej samej linii. Nalozenie odzywki dla mniejest sprawa bezdyskusyjna, ale to juz kazdy robi jak chce :)[/QUOTE]

właśnie.. teraz to już się zupełnie pogubiłam :lol:
zamawiając dzisiaj szampony, przy wybielającym było, żeby najpierw użyć szamponu odpowiedniego dla rodzaju włosa, a dopiero później tego wybielającego.
więc raczej będę trzymała się tej wersji

Link to comment
Share on other sites

Ja zacytowałam wypowiedzi osób prowadzących salony piękności , więc wydaje mi się , że są to profesjonaliści. Oczywiście jeśli na szamponie jest instrukcja jak stosować , to na pewno tak trzeba robić .
JA przez kilka lat myłam psa najpierw w zwykłym szamponie a potem w wybielającym. Potem jak był już starszy i miał więcej przebarwień stosowałam tylko i wyłącznie szampon wybielający do dwukrotnego mycia i wydaje mi się , że efekt był dużo lepszy. W każdym razie pies był na pewno czysty i biały :lol:
Mam nadzieję , że szampon wybielający oprócz tych właściwości poprawiających kolor ma także właściwości myjące włos z brudu ( w końcu jest to szampon ) ? Być może jednak robiłam błąd ?
Szczerze mówiąc weszłam na ten watek , aby się czegoś dowiedzieć , więc przeczytałam go w całości i dlatego zacytowałam te profesjonalne rady , ale teraz już sama nie wiem :roll:

Link to comment
Share on other sites

Po części obie wersje są poprawne, ale nie obie są dobre.

I. Pierwszy szampon wybielający.
Tak jest przy szamponach używających chemii do wybielenia.
Mają mocne działanie, niszczące włos przy częstszym stosowaniu, ale nie ma potrzeby wcześniej przygotować włosa poprzez dogłębne go wyczyszczenie.
I taki sposób będą przedstawiali "profesjonaliści" z salonów. Bo taki szampon jest tani i dobry bo jest tani.
Niestety potem zaczyna się płacz właściciela że a to włos jest przesuszony/cienki/łamliwy a w końcowym efekcie żółknie.

II. Szampon wybielający po szamponie głęboko czyszczącym.
W tym przypadku pierwszy szampon czyści dogłębnie włos, a drugi wykonuje swoje zadanie nadając mu białego blasku.
Ten sposób jest droższy, trudniejszy, kąpie psa się dłużej, ale włos nie jest niszczony i można taki sposób stosować często bez narażenia włosa.

Który sposób kto wybierze to zależy od tego czego oczekuje.
Jeśli chce się wydać mało i zadowolić się półśrodkami a potem "jakoś to będzie i się będzie włos odbudowywało" to starczy szampon z "zoologa".
Jeśli wolicie mieć porządny skutek bez dodatkowych problemów to efekty pokazałem dwie strony temu.

Link to comment
Share on other sites

Pisząc zwykły szampon miałam na myśli Super-Cleaning and Conditioning 1All Systems ( a nie jakiś z zoologa :lol: ) jako szampon do pierwszego mycia , do drugiego mycia - Pure White Lightening Shampoo tej samej firmy. Tak kąpałam psa przez kilka lat . Kolejność stosowania raczej dobra , bo tak zaleca producent na opakowaniu.
Nie wiem dlaczego salony dla psów zalecają odwrotnie ? Może maja po prostu inne kosmetyki ?
Po kilku latach stosowałam tylko Pure White Lightening Shampoo do dwukrotnego mycia - efekt wybielenia dużo lepszy. Zdecydowałam się na takie stosowanie , ponieważ pies był kąpany rzadko ( co 3 nawet 4 miesiące ) i w dodatku był zawsze bardzo brudny (owczarek podhalański dużo czasu spędza na zewnątrz) . Czy to duży błąd ? Czy ten szampon " wybielający "ma mniej składników myjących ?
Nie jest to wcale tańsze rozwiązanie , bo ten szampon wybielający jest sporo droższy. :p

Link to comment
Share on other sites

Pomiędzy naturalnymi a syntetycznymi barwnikami jest duża różnica, jakościowa i cenowa.
Na krótką metę skutki są podobne.


Jakoś niezbyt mi wypada podawać Ci składy szamponów innych firm.
Ale wystarczy że spojrzysz na etykietki i przeczytasz składniki.

Budowy włosa nie będę tłumaczył, bo to jesteś w stanie znaleźć na internecie bez wysiłku.
Brud który wdarł sie do wnętrza włosa, szampon chemiczny wyczyściłącznie z substancjami które we włosie są potrzebne.
Stosowanie szamponu który składa się z naturalnych składników i nie jest tak inwazyjny nie spowoduje wyniszczenia/wysuszenia włosa. I dopiero wtedy drugi szampon który
powierzchniowo ma uwydatnić kolor spowoduje efekt którego oczekujemy.

Żeby prosto ci wytłumaczyć, jak użyjesz PP Whitening na czarnym włosie, czarny dostanie blasku i się uwypukli, ale nie odbarwi.
Jak użyjesz szamponów wybielających które są stworzone na syntetycznych składnikach włos ci wyblaknie i się wysuszy. Z jakiegos powodu na większosci wybielajacych szamponow znanych firm jest informacja, aby nie trzymać szamponu na włosie dłużej niż 2-5 minut.



Edit
Ja oczywiście mówię o kąpaniu psów wystawowych, gdzie psa trzeba wykąpać przed każdą wystawą, czyli w sezonie wystawowym 1-2 razy na tydzień.
Jak kąpiesz psa raz na 3-4 miesiące to nie zrobisz mu krzywdy nawet szamponem z zoologa :). A tylko Ci sie chwali, że psa kąpiesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Licho']Pomiędzy naturalnymi a syntetycznymi barwnikami jest duża różnica, jakościowa i cenowa.
Na krótką metę skutki są podobne.
[/QUOTE]
ale my tu mówimy o barwnikach czy rozjaśniaczach? ;)

[quote name='Licho']
Jakoś niezbyt mi wypada podawać Ci składy szamponów innych firm.
Ale wystarczy że spojrzysz na etykietki i przeczytasz składniki.[/QUOTE]
no niestety nie mam dostępu do tryliona różnych psich szamponów, do dyspozycji mam tylko jeden- swój firmy hery ;) a składów w internecie znaleźć nie sposób.
Dla odmiany jeżeli chodzi o ludzkie kosmetyki większość producentów podaje je na swojej stronie internetowej, dlatego nie sądzę, że nie wypada ;)
[quote name='Licho']
Budowy włosa nie będę tłumaczył, bo to jesteś w stanie znaleźć na internecie bez wysiłku.
Brud który wdarł sie do wnętrza włosa, szampon chemiczny wyczyściłącznie z substancjami które we włosie są potrzebne.
Stosowanie szamponu który składa się z naturalnych składników i nie jest tak inwazyjny nie spowoduje wyniszczenia/wysuszenia włosa. I dopiero wtedy drugi szampon który
powierzchniowo ma uwydatnić kolor spowoduje efekt którego oczekujemy.

Żeby prosto ci wytłumaczyć, jak użyjesz PP Whitening na czarnym włosie, czarny dostanie blasku i się uwypukli, ale nie odbarwi.
Jak użyjesz szamponów wybielających które są stworzone na syntetycznych składnikach włos ci wyblaknie i się wysuszy. Z jakiegos powodu na większosci wybielajacych szamponow znanych firm jest informacja, aby nie trzymać szamponu na włosie dłużej niż 2-5 minut.
[/QUOTE]
no dobrze, ale JAKIE to są te organiczne, naturalne wybielacze? mi znany jest tylko rumianek i cytryna, które raczej do białego włosa się nie nadają ze względu na duże prawdopodobieństwo żółcenia ;)
mogę poprosić o skład tego szamponu PP na pw?

ps. ja się nie czepiam, tylko chcę się czegoś dowiedzieć ;)

Link to comment
Share on other sites

co możecie doradzić na przebarwienia na pysku boksera? robią się zawsze latem na białym znaczeniu między oczami.próbowałam zapobiegać mega dbać o higienę tego miejsca, ale i tak w te upały zrobiło się przebarwione. czy jakiś wybielacz może pomóc?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

No czasami mimo wielkich starań nie da się uniknąć przebarwień. Ja bardzo sobie cenię All Systems Super whitening gel , jest niezwykle skuteczny i jego konsystencja ( ma formę żelu) ułatwia aplikacje. Nie jest to jeden z najtańszych kosmetyków, ale ponieważ starcza na długo ten wydatek nie wydaje się aż tak duży 9( na krakvet.pl kosztuje około 68 zł)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

By osiągnąć śnieżno białą sierść polecam preparat Angels Eyes dostępny tu [URL]http://allegro.pl/angels-eyes-120g-preparat-na-zacieki-wolowina-i1797574780.html[/URL]
lub tu [URL]http://allegro.pl/angels-eyes-natural-150g-preparat-na-zacieki-i1797574962.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...