Jump to content
Dogomania

Dlaczego nie gotujecie?


dagaz

Recommended Posts

pytac wolno ale mysle, ze nie jestes jedyna osoba ktora nad tym sie zastanawia - ludzie po prostu panikuja, wszyscy nagle sie szczepia, szczepionek brakuje...a co bedzie jak naprawde bedzie zagrozenie ptasia grypa? jak do nas dotrze? ale to tak OT - nie chce zbaczac z tematu bo mnie mod pogoni ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 468
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='coztego']Dzisiaj w radiu jakiś ważny pan, chyba główny weterynarz kraju, mówił, że nie należy się obawiać jedzenia drobiu ze sklepu! Można spokojnie kuraki wcinać, są na 100% zdrowe 8)[/quote]

Kuraki przed ubojem są badane a poza tym nie wychodzą z budynków na wybiegi jak gęsi czy kaczki. Chodzi mi o te fermowe kurczaki brojlery nie z chowu przydomowego u rolnika, które łażą gdzie chcą. Poza tym jeśli kurczaki gotujemy (a raczej nie jemy ich na surowo) to wirus ginie podczas gotowania.

Należy sobie również zadać pytanie czy ptasia grypa jest groźna dla psów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AM']
Kuraki przed ubojem są badane a poza tym nie wychodzą z budynków na wybiegi jak gęsi czy kaczki. Chodzi mi o te fermowe kurczaki brojlery nie z chowu przydomowego u rolnika, które łażą gdzie chcą. Poza tym jeśli kurczaki gotujemy (a raczej nie jemy ich na surowo) to wirus ginie podczas gotowania. [/quote]
Dokładnie to samo mówił ten "ważny pan" :lol:

[quote]Należy sobie również zadać pytanie czy ptasia grypa jest groźna dla psów?[/quote]
Z ust mi to wyjęłaś 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

mam dziwne pytanko...
mam puszke sardynek w pomidorach i jutro mija data waznosci..mi sie nie chce jesc sardynek bo na dzisiaj przewidzialam juz inny posilek..czy moge zmieszac puszke z ryzem i dac psiakowi na obiad? czy lepiej wywalic bo moglaby muu zaszkodzic? dodalabym jeszcze troche warzyw i pewnie by sie Simba ucieszyl...raz na jakis czas daje mu gotowane dla jego dobrego humoru..

Link to comment
Share on other sites

Data ważności podawana na opakowaniach produktów jest "symboliczna". Przykładowo jogurty, serki itp. można jeść swobodnie do 3-4 dni po dacie podanej na opakowaniu. Jeśli chodzi o ryby w puszkach, konserwy mięsne itp. przeważnie nadają się one do jedzenia nawet 3 miesiące po dacie ważności podanej na opakowaniu.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie troszkę innego typu:
..mój pies czesto wybrzydza, buntuje się, i jak mu daję michę to ostentacyjnie wychodzi. Zauważyłam jednak że jak najpierw pójdzie na dwór i choc trochę pohasa - to częściej wszamie żarełko. Bałam się jednak żeby nie dostał jakiegoś skrętu żołądka :roll:
Jaka więc powinna być kolejność: najpier spacer potem żarełko czy odwrotnie? Mój pies ma tak zakodowane, że zaraz jak zje to chce iść na dwór..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...