Jump to content
Dogomania

Dlaczego nie gotujecie?


dagaz

Recommended Posts

  • Replies 468
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

moj poprzedni wet twierdzil, ze konserwy sa gorsze od suchego - ze lepiej suche dawac...A ja nadal gotuje Azie ;) Dla siebie nie bardzo potrafie, a dla psa uwielbiam. Jak rodzinka sie buntuje, ze obiadu nie chce zrobic to proponuje, ze moge ugotowac to samo co dla sucz - i ciiiisza ustaje ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Temat dawno nie odswiezany:)
Moja maluska psinka dziennie je tyle, co nic.
Na sniadanie lyzka kaszki z bananami.
Na obiad 6 kawaleczkow suchej karmy lub odrobinke gotowanej piersi z kurczaka z warzywami
Na kolacje karma lub piers, w zaleznosci od tego, co robilam na obiad.

Link to comment
Share on other sites

uwazaj coby nie przesadzic z iloscia miesa :roll: (bialka)
[quote]Na sniadanie lyzka kaszki z bananami.[/quote]
po co dajesz kaszke? i czy banany sa dobrym pomyslem? czy to odpowienie jedzonko dla psa? ;)
[quote]Na obiad 6 kawaleczkow suchej karmy[/quote]
jak to 6 kawaleczkow? :o karma nie jest w kawaleczkach? ;)

Link to comment
Share on other sites

coztego,

Masz racje, skad mam wiedziec czy to pies czy nie. Hmmm.. :laugh2_2:

Jest to maly yorczek.


Agnes,
Hodowca polecil mi te kaszke, a mala z checia zjada. To kaszka mlecznno ryzowa z bananami Nestle.

[quote]jak to 6 kawaleczkow? karma nie jest w kawaleczkach? [/quote]

Matko Boska z kim ja pracuje!! Ciezko sie domyslec O CO CHODZI?

Link to comment
Share on other sites

a ja z Toba pracuje?? hehe dobre
Karma jest w granulkach prawda? Czyli co? Dajesz 6 garnulek dziennie psu? Toz to nic...ja wiem, ze york jest maly itp ale troszke dziwnie to ujelas
Co do kaszki nadal nie jestem przekonana - nie wiem jakie ona ma wartosci dla psa - zdrowemu szczeniakowi powinno sie dawac pokarm dobry dla niego, z witaminami i innymi mikor-makroelementami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']a ja z Toba pracuje?? hehe dobre
Karma jest w granulkach prawda? Czyli co? Dajesz 6 garnulek dziennie psu? Toz to nic...ja wiem, ze york jest maly itp ale troszke dziwnie to ujelas
Co do kaszki nadal nie jestem przekonana - nie wiem jakie ona ma wartosci dla psa - zdrowemu szczeniakowi powinno sie dawac pokarm dobry dla niego, z witaminami i innymi mikor-makroelementami[/quote]

A no czyli to, ze daje 6 granulek na obiad lub kolacje. Miedzy obiadem a kolacja daje tez jedno ciasteczko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bójka']Temat dawno nie odswiezany:)
Moja maluska psinka dziennie je tyle, co nic.
Na sniadanie lyzka kaszki z bananami.
Na obiad 6 kawaleczkow suchej karmy lub odrobinke gotowanej piersi z kurczaka z warzywami
Na kolacje karma lub piers, w zaleznosci od tego, co robilam na obiad.[/quote]


[quote name='Bójka']

A no czyli to, ze daje 6 granulek na obiad lub kolacje. Miedzy obiadem a kolacja daje tez jedno ciasteczko.[/quote]

:o :o to chyba jakiś miniaturowy ten york :o
A jaką karme dajesz i jaka powinna być dzienna dawka tej karmy dla psa o wadze Twojego yorka? :roll:
Jeżli dajesz tez jedzenie gotowane to powinnaś dawać połowę tej dawki, a jakoś nie wierze, ze całą dawka dla yorka to 12 granulek :o tym bardziej karmy dla ras malych, gdzie te granulki są malutkie :o

Chyba, ze dajesz karmę dla molosów :o

Link to comment
Share on other sites

:o to juz moja 12 tygodniowa kotka je wiecej :o :lol: :lol: :lol: alez te yorki ekonomiczne :o ..a tak na powaznie-kaszke mozna dac-ale jako dodatek,nie jako czesc posilkow-ma znikome wartosci odzywcze-a banany swieze dodajesz???????..mieszanie gotowanego z suchym nie jest najmadrzejsze-ciezko zbilansowac wszystkie potrzebne skladniki...Jak karmilam suchym,to czasem tez gotowalam-ale raz-2 razy w tygodniu i wtedy karmy nie dostawaly.Daj piscy jogurcik ,zmiel do tego banana-na pewno tez zje ze smakiem a na pewno jest to zdrowsze od kaszki ktora ma multum konserwantow :-? ....i dawaj poza tym albo tylko suche,albo gotowane....Albo BARF 8) -moze to yorczkowi zasmakuje??????? :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011'] .mieszanie gotowanego z suchym nie jest najmadrzejsze-ciezko zbilansowac wszystkie potrzebne skladniki..[/quote]
Daga daj spokój z tym bilansem :roll:
Sobie tez bilansujesz ? :lol:
Ja tam karmię pół/na pł a sucz zdrowy i zadnch klopotów nie ma z żadnycm organem :P

[quote name='daga10011']a na pewno jest to zdrowsze od kaszki [b]ktora ma multum konserwantow[/b] :-? ... [/quote]
Tak jak i suche żarcie 8)

Link to comment
Share on other sites

no-sobie bilansuje 8) .a ze w suchym tez sa konserwanty-przeszlam na BARFA :D .A bilans-wiesz,ty masz juz dorosla sunke,a moje wciaz sie rozwijaja..Poza tym psy rasowe chyba faktycznie sa przerasowane-szybciej im sie lapy krzywia,problemy z dysplazja etc......Dlatego chyba trzeba patrzec na ten bilans-nie wiem jak u yorkow-ale u molosow trzeba bardzo uwazac..Tak przynajmniej twierdzi kazdy wet u ktorego bylam i hodowcy z ktorymi mam kontakt-albo suche,albo gotowane..a moj obecny wet namowil mnie na BARF :P

Link to comment
Share on other sites

PIKA a czemu Saba nie moze byc na BARFie?
Ja dlatego tak sie zdziwilam z tymi granulkami - 6 granulek to ekhm przesada chyba? Nie no nie wnikam...
I co do kaszki - nie widze nic zlego w niej, bo ja tez czasem daje psu cos czego jesc nie powinien - a np ziemniaczka, bo uwielbia, ale to nie znaczy ze dostaje ziemniaki codziennie rano - i tu nie bardzo wiem jak jest z kaszka. Nie sadze, ze jest to odpowiedni pokarm dla psa, a juz napewno nie dla rozwijajacego sie szczeniaka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes'] PIKA a czemu Saba nie moze byc na BARFie? [/quote]

Bo surowe mięsko w zabki kole :evilbat:

[quote name='Agnes']bo ja tez czasem [b]daje psu cos czego jesc nie powinien[/b] - a np [b]ziemniaczka,[/b] bo uwielbia,[/quote]
I tu się mylisz. Gotowane ziemniaki można psu dawać
Wręcz w diecie dla psów chorujących na niektóre schorzenia nerek ziemniaki dawać wręcz trzeba.
podobno jest jakaś sucha karma dla nerkowców, gdzie wypelniaczem są ziemniaki własnie :D

A kasze podwać można, podobno te gruboziarniste (np gryczana) nie są za bardzo wskazane, ale nie zabronione :wink:
Ja tam czasami daje, i gryczaną i jaglaną i insze kasze tyz

Link to comment
Share on other sites

PIKA ale tu chodzi o kaszke nie kasze - taka dla dzieci :)
ziemniaki pewnie mozna podawac, ale zdrowemu psu raczej sie nie zaleca jako wypelniacz ;) Inaczej musialabym biegac non stop na spacer - bo jak ktos mi powiedzial, przelatuje przez psa i faktycznie - dlugo nie musialam czekac ;) Pies sobie obiad zrobil kiedys i zjadl chyba kg albo 1,5 kg ziemniakow :evil: obranych oczywiscie :roll:
A Saba nie lubi surowizny? :o bywa i tak ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...