Jump to content
Dogomania

res. CAC w Czechach i na Słowacji


maga18

Recommended Posts

juz doczytalam w czeskim regulaminie
res CAC musisz potwierdzic w sekretariacie CMKU zeby sie jako CAC liczyl, pies z CACem juz musi miec zatwierdzony tytul Championa Czech
nie precyzuja ile CACow mozna resami zastapic wiec pewno to nieistotne

na slowacji za to 3 x res CAC = 1 CAC i oczywiscie zeby byl "duzy" to resy tez musza byc "duze"
tylko jeden CAC mozna sobie zastapic resami

Link to comment
Share on other sites

ta babeczka zajmuje sie u nich championatami

[CENTER][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=-2][B]Iveta Leová[/B]
šampionáty ČR, interšampionáty
[EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff]email : [email protected][/COLOR][/EMAIL]
tel. 234 602 270, 602 216 874[/SIZE][/FONT]
[SIZE=1][/SIZE]
[SIZE=1]powinna odpowiedziec, a jak nie to zapytam swojej Cz kolezanki :)[/SIZE][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']
res CAC musisz potwierdzic w sekretariacie CMKU zeby sie jako CAC liczyl, pies z CACem juz musi miec zatwierdzony tytul Championa Czech
[/quote]


Ja w ubieglym roku skonczylam championat Czech wlasnie res. CACem. Niczego nigdzie nie potwierdzalam. Odbylo sie to tak - napisalam pismo do CMKU z prosba o wydanie dyplomu, podajac wystawy gdzie dostalam CACe oraz wystawe gdzie dostala resa. Do tego napisalam z jaka suka przegralam, gdzie ona skonczyla championat i kiedy wystawiono jej dyplom. Tyle

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

mam nowe info... res.CAC w Czechach po champione spływa zawsze - i mozna zrobic championa czech tylko na res.cac`ach za championami :eviltong:

natomiast na słowacji mozna raz zamienic 3 x res.CAC = 1 x CAC w tym jeden z CACIB`ówki

Link to comment
Share on other sites

Maga
Jak jest w Czechach - nie wiem....
W Słowacji jest tak, że na Championa Słowacji musisz mieć 4 wnioski CAC od 2 różnych sędziów w 2 sezonach wystawowych. Czyli jak zaczynasz np. w Trencinie to kończysz nie wcześniej niż w Trencinie następnego roku.
3 resCAC dają Ci 1 CAC. Z tym, że jeśli masz mieszane resCAC (część z krajówek a część z międzynarodówek) to takie resCAC daje Ci CAC z krajówki. Żeby res CAC dawało Ci CAC z międzynarodówki to wszystkie resCAc też muszą być z międzynarodówek.
Tylko tak i tylko tyle. Natomiast ważne jest aby na karteczce CAC/resCAC był podpis i pieczątka sędziego. Inaczej musisz iść do sekretariatu po takową pieczątkę, gdyż mogą nieuwzględnić. Gdy masz pieczatkę i podpis n kartce - nie musisz nigdzie iść. Słowacy wbijają wszystko w rodowody (z tyłu rodowodu mają całe mnóstwo miejsca na to) lecz nas to nie dotyczy.
Ponadto, gdy Twój pies jest championem Słowacji - może być dodatkowo Grand Championem (coś w stylu Multichampion Słowacji). Musisz go jedynie wystawić 3 razy w klasie championów (2xKW + 1xMW) i pies musi w tej klasie - będąc championem SK - otrzymać za każdym razem CAC.
Słowacy nie mają aspiracji wystawowych (przynajmniej w mojej rasie), więc w klasie championów często nie ma konkurencji. Podobnie w pośredniej. Za to w otwartej jest całe mnóstwo psów "nie mogących wyjść z klasy"... Jednak nie jest to regułą i zależy od rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18']mam nowe info... res.CAC w Czechach po champione spływa zawsze - i mozna zrobic championa czech tylko na res.cac`ach za championami :eviltong:

natomiast na słowacji mozna raz zamienic 3 x res.CAC = 1 x CAC w tym jeden z CACIB`ówki[/quote]

Osobiście nie słyszałam o takich opcjach w Czechach.... Ale nie mam championa tego kraju, więc mogę żyć w niewiedzy....:razz:
Natomiast w Słowacji absolutnie taka zamiana nie jest jednorazowa, jak piszesz! Możesz mieć same res CAC i na tej podstawie zrobić championat!!! Bylebyś uzbierała taką ilość resCAC aby mogły zastąpić 4xCAC, w tym w sumie jedno CAC z MW. To wiem na pewno!
Mozesz "tworzyć" różne opcje : mieć 1xCAC a reszta resCAC dających pozostałe 3 CAC lub jak Ci wyjdzie. Ewentualnie więcej się najeździsz:lol: . Ale na bank nie jest tak, że TYLKO JEDEN RAZ MOŻNA ZASTĄPIĆ.
A jacy sędziowie sędziują Twoją rasę? Pytam, bo jeżdżę od tylu lat, że może wiem co preferują....:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']Natomiast w Słowacji absolutnie taka zamiana nie jest jednorazowa, jak piszesz! Możesz mieć same res CAC i na tej podstawie zrobić championat!!! Bylebyś uzbierała taką ilość resCAC aby mogły zastąpić 4xCAC, w tym w sumie jedno CAC z MW. To wiem na pewno!
Mozesz "tworzyć" różne opcje : mieć 1xCAC a reszta resCAC dających pozostałe 3 CAC lub jak Ci wyjdzie. Ewentualnie więcej się najeździsz:lol: . Ale na bank nie jest tak, że TYLKO JEDEN RAZ MOŻNA ZASTĄPIĆ.
[/quote]
Na stronie SKJ jest napisane ze:
[B][I]5. 3 Reserve CAC môžu nahradiť jeden CAC.[/I][/B]
[I][B]6. CAC z medzinárodnej výstavy môže byť nahradený len tromi Res. CAC z medzinárodných výstav.[/B][/I]
[I][B]7. Nahradiť tromi Res. CAC možno len jeden CAC.[/B][/I]

Czyli z tego co rozumiem tyo resCACe na CAC mozna zamienic tylko raz.

Link to comment
Share on other sites

Tak jest napisane. Ale tyczy się to tego, że 1 CAC możesz zastąpić odpowiednimi 3 resCAC. Tylko, że nie musisz mieć obowiązkowo ani jednego CAC, bo jak jest napisane na 1 CAC składają się 3 resCAC:loveu: . Chodzi tu o to, że 3 resCAC nie zastapią więcej niż jednego CAC:lol: . Więc hulaj dusza, to nie podlega dyskusji. Robiłam i byłam swiadkiem robienia championatów SK na baaaaardzo przeróżne sposoby:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Noelani']Na stronie SKJ jest napisane ze:
[B][I]5. 3 Reserve CAC môžu nahradiť jeden CAC.[/I][/B]
[I][B]6. CAC z medzinárodnej výstavy môže byť nahradený len tromi Res. CAC z medzinárodných výstav.[/B][/I]
[I][B]7. Nahradiť tromi Res. CAC možno len jeden CAC.[/B][/I]

Czyli z tego co rozumiem tyo resCACe na CAC mozna zamienic tylko raz.[/quote]

Dokładnie jest jak piszesz. Tyle, że nie do końca rozumujesz właściwie:loveu: :lol: . Mogę coś na ten akurat temat:lol: głębszego powiedzieć, gdyż jestem i w klubie rasy i od lat wieeelu tam jeżdżę.
Otóż jest napisane - 3resCAC dają jeden CAC, tak?
Więc drogą dedukcji :
jeśli masz 12 resCAC, w tym 3 z międzynarodówki, to daje Ci w sumie 4 CAC, w tym jedno z międzynarodówki, tak?
A więc faktycznie poszczególne 3 resCAC mogą się złożyć tylko raz na 1CAC. 3 resCAC x 4 = 12 resCAC, co daje w sumie potrzebne do championatu 4 CAC:loveu: . Proste jak budowa cepu, tylko nie każdy o tym wie i się trudzi:cool3: . Nie jest to napisane wprost, ale wynika z treści w sposób oczywisty. Nie zastąpisz jednym z 3 resCAC dającym w sumie 1 CAC innego/kolejnego CAC. To oczywiste. Ale nie mając rzadnego CAC a mając 12 resCAC Twój pies może być championem!!! Pod warunkiem, że minimum 3 resCAC są z międzynarodówki.
Osobiście nie kończyłam rzadnemu ze swoich psów w ten sposób championatu, ale mam bardzo wielu przyjaciół Słowaków i wiem to na bank!
P.S.
Klubówka u nich liczy się jak CAC z krajówki, więc CAC z niej nie jest liczony jak CAC "duży". I co ważne - jeśli nie jest się członkiem słowackiego Klubu danej rasy to na klubówce o randze VITIAZ KLUBU otrzymując CAC nie otrzymuje się tytułu Klubovy Vitiaz Słowacji w porównaniu.
Osobiście bardzo polecam zapisanie się do ichniego klubu! Kosztuje to +/- 20 euro (w tym roku płaciłam chyba 800 koron, ale mogę kłamać) za cały rok a macie tam wszystko : mioty, skojarzenia, adresy, wyniki wystaw, planowane mioty i z jakich skojarzeń, ilość i nazwy posiadanych psów i jak chcecie to krótki opis o sobie. Warto. I jesteście o wszystkim informowani. I co najważniejsze - nie koliduje to z członkostwem w polskim ZK, bo członkiem ;) można być zawsze i wszędzie, pod warunkiem, że w FCI!!! A na klubówce danej rasy rangi Vitiaz Klubu SK macie tytuł Zwycięzca Klubu Słowacji.

Link to comment
Share on other sites

bardzo ladnie to wyjasnilas :)

w Czechach natomiast res CAC`y nie mozna zamienic na CAC - lecz res.CAC za ch.cz daje CAC - i mozna miec same res.cac z championami i tak tez zrobic ch.cz :)

na Slowacji robi sie championa 1 x CAC z miedzynarodowki i 3 x CAC z krajowki...?

Link to comment
Share on other sites

Juta zeby byc zwyc klubu slowacji w sznaucerach nie trzeba byc czlonkiem klubu !! wiec kazdy klub sobie sam o tym decyduje

[quote]na Slowacji robi sie championa 1 x CAC z miedzynarodowki i 3 x CAC z krajowki[/quote]minimalnie tak, ja mam jeden ch zrobiony na samych duzych :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='maga18']wszystko im wysylasz jak juz uzbierasz - mozesz napisac ze res.cac za championem, ale nie musisz bo i tak sami to sprawdzaja i do tego dochodza :)[/quote]
Dziękuję bardzo :). Najprawdopodobniej będziemy kończyć reproduktora w Ostrawie i chciałabym też zrobić Sułtanowi Championa Czech.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...