Jump to content
Dogomania

Problem z pieskiem z pseudohodowli


paulisian

Recommended Posts

Witam!
jestem tutaj po raz pierwszy i nie wiem czy dobrze trafiłam.
W piątek zakupiłam maltańczyka - oferta z internetu, 799zł, z czego utargowaliśmy 50zł na paliwo (bo dość kawałek trzeba było dojechać). Facet oczywiście nie podał swoich danych, tylko adres (bez nr domu). Po czym zadzwonił do nas w połowie drogi że raczej trudno będzie nam tam dojechać (bo rzekomo rozkopane drogi itd) więc JEGO OJCIEC przyjedzie na stację benzynową z pieskiem. Nam to jak najbardziej pasowało. Przyjechaliśmy, miałam pooglądać psa - a jako że to tak naprawdę mój pierwszy piesek to jedyne co byłam w stanie ocenić to to czy nie ma pcheł.. zauroczyło mnie to maleństwo i kupiliśmy.
Dzisiaj poszłam z nim do weterynarza (bo tak nam kazał facet od którego kupiliśmy pieska) by zaszczepić go po raz drugi. A weterynarz powiedziała że go nie zaszczepi bo ma potworne zapalenie uszu! Wyczyściła mu je porządnie, dała leki, zapłaciłam 90zł. Po czym powiedziała nam byśmy jak najszybciej skontaktowali się z hodowcą i zażądali zwrotu kosztów leczenia. Lekarz który dawał mu pierwszą dawkę szczepionki, zaszczepił go nie sprawdzając mu uszu! Co jest wręcz nielogiczne!
A teraz tak..
treść ogłoszenia była następująca: "Maltanczyki, piękne, zdrowe szczeniaki. Pieski i suczki, odrobaczone, zaszczepione z książeczkami zdrowia (...)". W książeczce zdrowia mojego pieska mam pieczątkę lekarza który udzielił mu szczepienia (do tego mam jego adres i nr telefonu).
Lekarka powiedziała że jeśli nie da rady się skontaktować z hodowcą, to mamy kontaktować się z lekarzem który bądź co bądź - nie powinien zaszczepiać pieska z chorymi uszami.
Bardzo was proszę o pomoc - co powinnam zrobić? Czy w ogóle dam radę cokolwiek zrobić w tej sprawie?
Nie chodzi mi już o to że dostanę te 90zł za leczenie - po prostu nie chcę aby facet za każdym razem sprzedawał psy które są chore! A w ogłoszeniu (i to naprawdę niejednym w internecie!!) jest napisane że są piękne i zdrowe!

Link to comment
Share on other sites

Świadomie kupiłaś psa z pseudohodowli??

Pierwsze zdanie , które ciśnie mi się na usta to "masz co chciałaś" :|

Masz jakąś umowę zakupu szczeniaka?? Myślę, że nic nie wskórasz i jest małe prawdopodobieństwo, że jakieś pieniądze za leczenie zostaną Ci zwrócone. Nie było dla Ciebie na tyle podejrzane to, że nie chcieli Cię zaprosić do domu, pokazać jak hodowla wygląda, w jakich warunkach żyją psy?? Nic tak naprawdę nie wiesz na temat tej hodowli, oprócz ogłoszenia w internecie, że szczeniaki są zdrowe i tryskają radością??

Możesz na forach internetowych ludzi ostrzec przed zakupem z tej pseudohodowli, choć wątpie czy to coś da jak ludzie tak jak Ty kupują psa w ciemno, nie interesując się nawet tym czy ma rodowód, kim są jego rodzice (czy to przypadkiem nie rodzeństwo), opinii o hodowli etc.
Zapalenie uszu to może być dopiero początek i to bardzo lekki początek... z takimi pieskami niewiadomego pochodzenia jest zazwyczaj bardzo dużo kłopotów.

Link to comment
Share on other sites

A dzwoniłaś do tej osoby od której pieska kupiłaś ?Możliwe że zaproponuje Ci innego pieska (bo to przecież rzecz a nie stworzenie i można wymienić ) jak masz możliwości finansowe leczenia pieska to bardzo dobrze ,bo jak go oddasz i wezmiesz innego to ten raczej na pewno nie będzie u nich leczony .

Link to comment
Share on other sites

Ja zauważyłam że wszyscy wiedzą jak jest z pseudohodowlami ,ale jakby sądzili że ich szczeniaczek na pewno będzie zdrowy ,na pewno kupują od "uczciwych" ludzi itp. Przecież to taaaaka promocja ,a pózniej płacz i lament ,nie zapominając o wysokości rachunku u weterynarza czasem tyle samo co za psa w "promocji" się kupiło ,albo i więcej .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...