Jump to content
Dogomania

Owczarek niemiecki - ASLAN - ma dom !!!!


DONnka

Recommended Posts

Jak się czuje Aslanek?

 

Dobrze się czuje, ale znowu wygryzł sobie kilka malutkich ranek :(

Ręcę mi już opadają ...

Cały czas faszerujemy go lekami, a on i tak się wygryza :(

Mam wrażenie, że ciągle błądzimy we mgle i działamy "po omacku", a efekt jest taki, że podawane leki rozwalają mu organizm, a skóra jak była chora tak jest nadal :(

Zastanawiam się nad skonsultowaniem Aslana u prawdziwego specjalisty takiego jak np. dr Popiel - dermatolog i endokrynolog

http://www.wet.up.wroc.pl/index.php/katedra-chorob-wewnetrznych-z-klinika-koni-psow-i-kotow/414

Podsunęła mi ten pomysł Beata z FB i ofiarowała swoją pomoc

Co myślicie ?

 

Przelalam dzisiaj Aslanowi 20 zl.

Przydałby sie jakis bazarek, tylko dla niego. Mam kilka fantów, ale na dogo bazarki marnie idą.

Pomyślcie dziewczyny o zorganizowaniu bazarku na fb.

Ja jestem osioł fejsbukowy, choc bazarki na dogo klepałam namiętnie. :(

 

Ja też mam jakieś książki na bazarek. 

 

Dzięki dziewczyny :)

Belu, pieniążki wpłynęły :)

Bazarek to dobry pomysł i myślę jeszcze o wydarzeniu na FB

Jeśli zdecydujemy się na konsultację we Wrocławiu, to będziemy potrzebować kasy

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem za tym by wybrać się do dr Popiela. To specjalista do którego zjeżdżają ludzie z całej Polski. Myślę,że jest naszą ostatnią deską ratunku. A być może powtórzy i utwierdzi nas w tym,że Aslanowi sierść może odrastac latami bądź nie odrosnąć wcale. Przynajmniej będziemy wszyscy wiedzieli na czym stoimy.

 

DONnka dowiadywałaś się może jakie są koszta wizyty u Popiela?

 

15podps.jpg

 

2yuk2tc.jpg

 

140hylz.jpg

 

21ccbw8.jpg

 

167m8t1.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki dexterko za poparcie i zdjęcia :)

Dodzwoniłam się do Przychodni Weterynaryjnej przy wrocławskiej Katedrze Chorób Wewnętrznych

http://www.wet.up.wroc.pl/index.php/katedra-chorob-wewnetrznych-z-klinika-koni-psow-i-kotow/421

Dr Popiel przyjmuje tam dwa razy w miesiącu i jak się domyślacie w czerwcu wszystkie terminy już ma zajęte

Polecono mi dzwonić bezpośrednio do niego, ale chyba zrobił sobie wolny długi weekend, bo nie odbierał telefonu :(

Będę próbować dalej...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

zaglądamy :)

udało się dodzwonić do Popiela??

 

Tak, dzięki pomocy zaprzyjaźnionych wrocławianek ;)

Wizyta wstępnie umówiona na koniec sierpnia

 

Wczoraj jednak okazało się, że problemy skórne Aslana to może być najmniejszy z jego problemów zdrowotnych :(

Ale po kolei ...

Chcąc przed wizytą u dr Popiela ograniczyć do minimum czynniki, które mogą mieć wpływ na stan Aslanowej skóry zdecydowałyśmy z dexterką, że jeśli tylko poprawią się wyniki krwi (po kuracji Hemovetem i Polprazolem) i weci zakwalifikują go do zabiegu przeprowadzimy planowaną od dawna kastrację i za jednym zamachem usuniemy guzek podskórny na biodrze.

Zabieg odbył się wczoraj, Aslan zniósł go bardzo dobrze, na szczęście obyło się bez żadnych powikłań

Guzek został usunięty, badanie śródoperacyjne wskazuje, że prawdopodobnie był to kaszak, ale wzięto próbki do pełnego badania histopatologicznego.

Wzięte zostały również do badania dwie próbki tej zmienionej skóry, która uparcie nie zarasta.

Korzystając z tego, że Aslan pozostawał ciągle w stanie narkozy wetka zaproponowała kontrolne badanie USG (ostatnio miał robione w marcu 2015r i wszystko było OK). I tu zaczyna się lawina złych wiadomości :(

W USG jamy brzusznej wyszło WODOBRZUSZE :(

Aby wykluczyć tło kardiologiczne, zrobiono RTG płuc. Na szczęście płuca są czyste, a serce ma niezmieniony obraz

Przyczyny wodobrzusza mogą być zatem następujące:

- niewydolność wątroby
- enteropatia białkogubna
- choroba nowotworowa

 

Wetka bierze pod uwagę wszystkie i zaleciła dalszą diagnostykę...

Póki co zaordynowała Aslanowi Spironol i Dolfos Hepadol

W przyszłym tygodniu czeka go kolejne kontrolne USG i badania krwi (m.in. rozszerzony profil wątrobowy)

Podłamałam się ... :( :( :(

Liczę na jakiś "cud" ...

 

Załączam opis wizyty i faktury. Na już mamy do zapłacenia 465 zł, a w przyszłym tygodniu dojdą kolejne wydatki ....

Czy ktoś nam pomoże ???

 

[attachment=14946:Aslan wizyta opis.pdf]
[attachment=14947:Aslan zabieg faktura.pdf]

[attachment=14948:Aslan RTG faktura.pdf]

[attachment=14949:Aslan leki faktura.pdf]

Link to comment
Share on other sites

Witaj rencia u Aslana :-) Chłopak już całkiem doszedł do siebie po zabiegu ???? Dexterka mówi, że wogole nie widać po nim choroby. Biega za ukochana piłeczka, nie przejmując się kołnierzem :-) Kurcze, może wetka źle odczytała obraz USG i Aslan nie ma żadnego wodobrzusza

Link to comment
Share on other sites

Też to zauważyłam i zapytałam Dexterke o wielkość guza. Powiedziała, że guzek był wielkości fasoli lub bobu. Wycięli go jednak z dużym zapasem i dodatkowo wzięli w tym miejscu próbki skóry do badań - stąd taka duża blizna

 

Dziś (wtorek) Aslan znowu był w lecznicy
Zrobiono mu kontrolne USG jamy brzusznej i EKG
Tym razem na USG wszystkie narządy wyglądały prawidłowo, a płynu już prawie nie było
Z tego, co zostało pobrano próbkę /punkcja/
EKG nie wykazało żadnych odstępstw od normy
Pobrano również krew m.in. na profil wątrobowy
Wyniki badań krwi będą jutro
Na resztę wyników trzeba będzie poczekać
Ufff, można trochę odetchnąć, ale nie do końca ...

A Aslan ? Aslan po powrocie z lecznicy oczywiście zajął się ... piłeczką   smiley.gif

Link to comment
Share on other sites

Próby wątrobowe wyszły tak sobie, to znaczy parametry nie mieszczą się idealnie w normach, ale nie ma powodów do paniki.
W każdym razie według wetki te odstępstwa od normy z pewnością nie mogły spowodować zbierania się płynu w jamie brzusznej.
Badanie próbki tego płynu też nie wykazało niczego złego
W podsumowaniu czytamy:
W preparatach z osadu płynu z jamy brzusznej obserwowano:
- liczne erytrocyty
- średnio liczne leukocyty, głównie neutrofile nie wykazujące cech atypii oraz nieliczne makrofagi w obrębie których widoczna niekiedy erytrofagocytoza oraz nieliczne małe limfocyty
- średnio liczne cienie leukocytów
- nieliczne komórki reaktywne mesothelium
Komórek wykazujących cech atypii nie odnotowano.



To jednak jeszcze nie koniec ...
Dla świętego spokoju pokazaliśmy RTG klatki piersiowej i elektrokardiogram Aslana psiemu kardiologowi i .... doszukał się jednak pewnych nieprawidłowości  sad.gif
Mianowicie podejrzewa u Aslana lekką arytmię i niewielki przerost jednej komory serca  sad.gif
Tutaj jednak także zastrzegł, że te nieprawidłowości absolutnie nie są na tyle poważne, aby stać się przyczyną wodobrzusza  undecided.gif

Tak więc mimo kolejnych badań dalej nie wiemy, skąd wziął się w brzuchu Aslana ten nieszczęsny płyn  undecided.gif

Na domiar złego wczoraj pojawiły się u niego na tej nie zarośniętej skórze jakieś dziwne, brzydkie rany
Dexterka znowu zawiozła go natychmiast do lecznicy. W/g wetki albo zrobił to sobie sam pocierając skórę kołnierzem albo jest to reakcja alergiczna np. na zwiększoną dawkę Encortonu  sad.gif Dostał antybiotyk oraz płyny do przemywania i maści przyspieszające gojenie sad.gif
Mam dość ...

 

d3d8c9366225.jpg    1c072ac662df.jpg
 

 

Tutaj wyniki badania krwi + rozmaz płynu z jamy brzusznej

 

[attachment=15149:aslan rozmaz.pdf]

Link to comment
Share on other sites

Zagladam z kciukami 

bidne serduszko 

i te ranki znow o matumniu 

czlek juz wysiada 

tyle cierpienia wokolo 

a upaly straszne przeciez 

i reakcja na encorton i pocieranie kolnierzem 

jak zaswedzialo 

zabolalo 

wszystko naraz u bidunia cudnego ech ...

sciskam piseku sciskm za zdrowko0heart.gif

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiscie, Aslanowi rozsypal sie worek w chorobami, ktore na domiar złego nie da sie zdiagnozowac :(

To smutne, zarówno ze wzgledu na psa jak i na fakt, ze kolejne badania i leki niesłychanie mnożą koszty :(

I jakos nikt nie kwapi sie, aby choc troche pomoc. Widocznie tylko wielkie dramaty poruszają serca i kieszenie...

Link to comment
Share on other sites

Beluniu Izuniu 

pomagamy jak umiemy 

ale coraz wie4cej kochana przeciez cierpienia 

coraz wiecej kolo nas bezdomnosci 

i czlek juz wysyada totalnie 

i chrobska swoje tez wykanczaja 

 gdzie moge tam latam i pomagam fizycznie 

na dogo gdzie moge tam latam tez 

rozsylam  rzeczy , deklaracje , ile moge i  jak nie moge i mam juz w porfeliczku 10 zl i tydzien czasu bez gr ..to tez sie dziele 

boc tak przysieglam 

jak bylam bez pracy 

jak bylam bez grosza ...i jak podziele sie to lzej na sercu 

 piszcie mi komu wyslac rzeczy na bazarus  dla Aslana?

bede dzis lac paczunki z ciuszkami dla kilku bidaczkow dogomaniowych

a moze Izun 

wyczarujesz bazarusio ? jakies rzezby drewniane doloze 

pozdrawiam 

a ludzi na dogo coraz mniej ....i te serca ktore ostaly

 tez lataja  gdzie mozna tylko

 ale juz nas coraz mniej niestety

 i swiat coraz podlejszy ...ech

raduje cieszy ze Aslan jest w cudnym miejscu Dexterkowym

Link to comment
Share on other sites

ciociu cos wymyslilam 

zdjecz z tel nie mogiem 

bom mam dziadostwo niby nowe le bez lampy i dziadoskie zdj ..ech ...ale wymyslilam na szybko kramik i robie z perfumkami co kupilam sobie w maju 

piekny zapach 

zaraz wstawie linka 

kilka razy jeno psiknelam

 

juz jest 

wyczynilam 

zapraszam zapraszam ogromnie http://www.dogomania.com/forum/topic/147855-na-ratunek-chorusianemu-aslanowi-avon-tomorrow-50-mll-zapraszam-sercem-do-26-lipca-g2200/?p=16302463

Link to comment
Share on other sites

Ewuniu, z całego serca dziękujemy za bazarek dla naszego chorowitka :)

Ja będę mogła coś zorganizować dopiero pod koniec lipca, a pieniążki potrzebne są na cito

 

Na konto Skarpety wpłynęło dla Aslana:

- Gonia z forum owczarek.pl - 50 zł

- MLoka z forum owczarek.pl - 30 zł

- bela51 - 20 zł

- Paulo Jarosław - 50 zł

 

dziekuje_czerwona_roza2.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...