Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam półtora roczną suczkę w typie dogo Argentino. Problem pojawił się jakieś 10miesiecy temu. Wygryzanie drapanie straszne rany no i ogólnie zapalenie skóry. Mieszkam w Irlandii i wet zdiagnozował to po prostu jako nużycę. Po 8 miesiącach leczenia, z przerwami bo dostawała sterydy które czasowo eliminowały problem , w końcu zrezygnował i dał nam namiar na weta dermatologa. No i szok. Okazało się ze moja gwiazdka była leczona nie na to co trzeba i zupełnie bez sensu. Teraz jesteśmy po drugiej wizycie i nadal musi dostawać sterydy żeby wyleczyć zapalenie skóry. Ale przepisał jej też coś co mnie bardzo niepokoi. Mianowicie lek o nazwie atopica. Ma dostawać na razie 200mg dziennie później może będzie opcja mniejszej dawki. Co mnie martwi ten lek działa źle na serce, nerki i płuca. Znalazłam na necie taki artykuł niestety dogomania nie lubi linków. Mogę wysłać na meila jak coś.
W sumie to autor sam stwierdza ze nie wiadomo co będzie gorsze na dłuższą metę. Sterydy czy to, no i nie ma tak dokładnych badań czy faktycznie lek będzie miał takie same skutki uboczne na psiakach jak ma na ludziach ale niby dlaczego nie?
Jest jeszcze cena preparatu, mianowicie na tydzień to jest około 100euro. A możliwe ze będzie musiała dostawać go do końca życia. Czekamy teraz na poprawę żeby zrobić testy co też ją tak uczula. Niestety wydaje mi sie ze to trawa i to będzie wtedy wielki zonk. Piękna zielona cały rok Irlandia...
Poradźcie coś proszę jak to u Was wyglądało? Czy ktoś ma może dogo z tym problemem? Może ktoś w Irlandii tez z tym walczy? Jakie leki? Może szczepionki? Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

dogi sa predysponowane do azs.atopica to cyklosporyna tu w polsce niewiele osób chce nia leczyc gdyż jest strasznie droga i z dwojga złego wybieraja leki p/zapalne steroidowe które sa znacznie tańsze.
ważne -przy azs lub podejzeniu musisz dbac o regularne odpchlania/odkomarzania(np.advantix) nawet jeśli pies pcheł nie ma(ale nie szamponami)
może pies ma alergie na pokarm?czy to wet wziął pod uwagę?uczulać moze nawet proszek do prania czy inne detergenty

Link to comment
Share on other sites

Mam dla niej preparat na pchły tez przez weta przepisany. Detergenty tez zmieniliśmy , miesiąc czasu używałam praktycznie tylko wody z octem do czyszczenia, proszki do prania dla alergików itp kombinacje. Co do reszty to tak cena to jedno ale te możliwe skutki uboczne to masakra. Stosowaliśmy juz dietę i zmieniliśmy kilka razy karmy w tym także takie typowo dla alergików i nic to nie dało poza spadkiem wagi bo chyba nie bardzo smaczne te ostatnie są. Mówisz ze ludzie stosują sterydy no ale to przecież daje efekt tylko na chwilę. Nasz pierwszy wet leczył ja tym i wracało. Teraz ma prednisolone i właśnie atopica. Po tym pierwszym przestała się drapać i gryźć ale jest osowiała i w ogóle jak nie moja dzikuska. Wczoraj wieczorem podałam jej pierwszy raz atopica. Nie wymiotuje ani nic ale odpukać...

Link to comment
Share on other sites

Nawet sterydy(w tym tez prednisolone)maja swoje skuyki uboczne,czSem jesst tak ze leki sterydowe psy biora przez caly okres swego zycia.do tego kapiele w szamponach p.alergicznych.
Przy takich dlugotrwalych terapiach jak w przyp.twojego psa dorze jest podawac suplementy na watrobe(edsseliv,hepatil nie wiem czy sa u ciebie)to z apteki ludzkiej lub jakikoliek na watrobe weterynaryjny.dobrze jest rowniez robic badania krwi raz na 3-6 m cy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...