Jump to content
Dogomania

Tola-sunia w typie teriera walijskiego,pomoc na cito potrzebna. ZA TM :[


rita60

Recommended Posts

[quote name='Igam']To dobrze, ze juz pod opieka. Mam nadzieje, ze uda sie ja zdiagnozowac i jej pomoc.

Ritko, moja deklaracja na razie jednorazowa, bo pomyslam, ze przydadza sie na start wieksze pieniazki.[/QUOTE]
Dzięki cioteczko:buzi:

Link to comment
Share on other sites

Nie jest dobrze. Byłyśmy dzisiaj u weta z Tolą. Dalej jest bez kontaktu nawet się dzisiaj nie stawiała, ma trudność aby utrzymać się na nogach. Nie wiem ile taki pies powinien ważyć, ale Tola waży 8 kilogramów, to tyle co jamnik. Piąte pazury miała tak powrastane, że jak wet je poobcinał to krew z tych powrastatnych miejsc leciała, inne pazury są tak że bardzo długie ale ona ich chyba nigdy nie biała obcinanych bo unerwione są bardzo długo i praktycznie nie można ich skrócić. Na listwie mlecznej guz, zęby i uszy tragiczne ale to zostawiamy na później. Na razie została zrobiona morfologia, podano jej antybiotyk, mnóstwo leków osłonowych i wzmacniających, dostała też kroplówkę, mam ją powtórzyć jeszcze dzisiaj po południu, NIe wiem co to będzie dalej ona jest naprawdę w strasznym stanie. Jedyne co jest pocieszające to to, że ma apetyt i je, od wczoraj dostaje convalescent w puszce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rita60']Dziękuję ULKA za informacje...mam nadzieję,że z tego wyjdzie,teriery to twardziele.[/QUOTE]
Ja też mam ogromną nadzieję,że Tola pod dobrą opieką da radę i z choróbsk wyjdzie.Piszesz,że teriery to twardziele,raczej to jest mit,teriery są bardzo słabe psychicznie(gdzieś czytałam,że potrafią z tęsknoty albo złego traktowania popaść migiem w chorobę tj.mogą rozchorować się na różne choroby),potrzebują przy sobie człowieka.Wydawało by się,że teriery są silnymi psami pod względem psychicznym jak i fizycznym,moim zdaniem to są bardzo delikatne psy.
Dzisiaj przelałam dla Toluni 50,00zł deklarację jednorazową,tyle tylko mogłam.Trzymam kciuki za Tolę.
Jeszcze coś przyszło mi do głowy,uszy potrafią bardzo dokuczać,boleć,czy Tola ma je już leczone?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ULKA12']Tak, ale to nic nie daje, nie wiem, nie widzę poprawy, sama nie wiem co byłoby dla niej lepsze...[/QUOTE]

Ulka, ale co jej właściwie dolega?? Wet nic nie mówi? :( No bo, że organizm wyniszczony, to ja zasadniczo to wszystko rozumiem, tylko że tutaj chodzi chyba o coś naprawdę poważnego :(
To nie jakies przeziębienie, tylko jakaś cholernie poważna choroba.
A jak ona się załatwia? Kupy normalne, sika normalnie?

Link to comment
Share on other sites

Kupy, normalne, sika też normalnie. Cały czas dostaje puszki royala convalescenta, do tego ze względów finansowych mieszam jej royala intensial sucha karma, Jedna puszka royala conyalescenta kosztuje 12 zł a ona na dobę zjada półtorej puszki. Karmię ją trzy razy dziennie po pół puszki. No na pewno nie jest to zwykłe przeziębienie i osłabienie.


Po konsultacji z weterynarzem, zmieniamy antybiotyk do tej pory dostawała synolux, teraz będzie dostawała unidox czyli doxycyclinum.

Edited by ULKA12
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...